הדרמות באוקראינה לא נגמרות: אחת מהמתמודדות בקדם האירוויזיון האוקראיני, "Vidbir 2024", הודיעה כי היא פורשת מהתחרות כמחאה על תקלת השיבוש בקווי ההצבעה אתמול ובטענות על אי שקיפות מצד ההפקה.

אמש (שבת) בשעה 18:00 בערב יצא לדרכו קדם האירוויזיון האוקראיני, "Vidbir 2024". ככל שהמשדר התארך וחרג מהזמן המתוכנן, החלו לצוץ ספקולציות ברשתות החברתיות שישנה תקלה במערכת ההצבעה, מה שמעקב את קבלת התוצאות וההכרזה על הזוכה.

רשת הטלוויזיה האוקראינית אישרה את הטענות ומסרה שבמהלך המשדר קרסה האפליקציה בעזרתה ניתן היה להצביע למתמודדים, וזאת בשל עומס יתר. כתוצאה מכך, הוחלט לקיים פאנל ספונטני עם 11 המתמודדים בקדם על מנת להאריך את זמן ההצבעה אך כשלא הצליחו לפתור את הבעיה בזמן הוחלט לפתוח את הקווים למשך 24 שעות, כך שהזוכה בקדם האירוויזיון יוכרז היום בשעה 19:05.
ההחלטה לא התקבלה בהבנה אצל אחת ממתמודדות הקדם, הזמרת סקיילר (Skylerr), שביצעה אתמול את השיר "Time Is Running Out". בשעות הבוקר פרסמה הזמרת סטורי בעמוד האינסטגרם הרשמי שלה, בו שיתפה: "אין סקרים פעילים לצערי. ההצבעה עבדה בלילה ונראה היה שיש הרבה הצבעות אבל אין סקרים פעילים. ההצבעה שוב לא עובדת והיא אפילו לא מראה את מספר המצביעים. כאילו הכל כבר הושלם או בוטל".

לאחר זמן קצר פרסמה סטורי נוסף ובו הכריזה על פרישתה מהקדם: "קיבלתי החלטה ואני מסרבת להשתתף בהצבעה בעתיד. תודה רבה לכולכם, היה מעניין להפליא".

מטעם רשת הטלוויזיה האוקראינית, Suspilne, נמסר: "על פי כללי התחרות, אין עילה לפרישה בשלב זה של התחרות. במקרה של סקיילר, האומנית רשאית לסרב לחתום על הסכם עם Suspilne להשתתפות באירוויזיון 2024".
את הקדם אמש הגישו טימור מירושניצ'נקו (Timur Miroshnychenko), ג'וליה סאנינה (Julia Sanina) וואסיל באיידאק (Vasyl Baidak). טימור היה אחד ממנחי אירוויזיון 2017 שנערך בקייב, הנחה את אירוויזיון הילדים שנערך באוקראינה בשנים 2009 ו-2013, ומשמש כפרשן של אוקראינה בתחרות מאז 2007. ג'וליה סאנינה הייתה אחת ממנחות אירוויזיון 2023 שנערך בליברפול, ומוכרת בעיקר כסולנית של להקת דה הארדקיס (The Hardkiss) שהתמודדה בקדם האוקראיני ב-2016 עם השיר "Helpless" שהגיע למקום השני.

הזוכה בתחרות אמור להיבחר ע"י שילוב של 50% הצבעת קהל ו-50% הצבעת שופטים. במידה ויהיה תיקו בתוצאה הסופית, הצבעת הקהל היא זו שתכריע לטובת המנצח.

צוות השופטים בקדם האירוויזיון:

 • אנדרי דנילקו (Andriy Danylko): הזמר העומד מאחורי הדמות ורקה סרדוצ'קה (Verka Serduchka), נציגת אוקראינה באירוויזיון 2007.
 • ג'מאלה (Jamala): זוכת אירוויזיון 2016.
 • סרחי טנצ'ינטס (Serhiy Tanchynets): זמר ומוזיקאי, סולן להקת בז לימיטיישנס (BEZ Limitations).
המתמודדים בקדם האירוויזיון לפי סדר הופעתם:

 1.  YAKTAK — “Lalala
 2. INGRET – “Keeper
 3. NAZVA – “Slavic English
 4. ANKA – “Palala
 5. Drevo – “Endless Chain
 6. alyona alyona & Jerry Heil – “Teresa & Maria
 7. MÉLOVIN – “DREAMER
 8. SKYLERR – “Time is Running Out“ – פרשה
 9. Ziferblat — “Place I Call Home
 10. YAGODY — “Tsunamia
 11. NAHABA – “GLASSS

לחצו על שם השיר להאזנה!

 

בין המתמודדים ניתן למצוא מספר שמות מוכרים:

מלובין (MÉLOVIN): ייצג את אוקראינה באירוויזיון 2018 עם השיר "Under The Ladder" והגיע למקום ה-17. בנוסף, התמודד בקדם האוקראיני ב-2017 עם השיר "Wonder" והגיע למקום השלישי.

ג'רי הייל (Jerry Heil): התמודדה בקדם האוקראיני ב-2020 עם השיר "Vegan" והגיעה למקום השישי והאחרון בגמר. ב-2023 התמודדה בפעם השנייה עם השיר "When God Shut the Door" והגיעה למקום השלישי.

אינגרט (Ingret): התמודדה בקדם האוקראיני ב-2018 עם השיר "Save My Planet" והגיעה למקום השביעי.

דרבו (Drevo): להקת הפולקלור האוקראיני נכנסה לרשימת המועמדים לקדם האירוויזיון ב-2023 אך לא צלחה את האודישנים.

סקאיילר (SKYLERR): הזמרת נכנסה לרשימת המועמדים לקדם האירוויזיון ב-2023 אך לא צלחה את האודישנים.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-19 של אוקראינה באירוויזיון. אוקראינה הצטרפה לתחרות ב-2003 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוקראינה הייתה באירוויזיון 2022 עם השיר "Stefania" בביצועה של להקת קאלוש אורקסטרה.

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!