חברי מערכת יורומיקס התכנסו כדי להצביע לשירים המתמודדים בקדם האירוויזיון הספרדי, "Benidorm Fest 2024". מי צריך לייצג את ספרד באירוויזיון לטעם חברי המערכת? כל הפרטים בכתבה.

הערב בשעה 23:00 (שעון ישראל) יתקיים הגמר הגדול של קדם האירוויזיון הספרדי, "Benidorm Fest 2024". בקדם יתמודדו שמונה שירים, כאשר השיר הזוכה ייבחר על ידי חלוקה של 50% הצבעת שופטים, 25% מדגם מייצג ו-25% מקהל הצופים. רגע לפני שזה קורה, חברי מערכת יורומיקס התכנסו, האזינו לשירים המשתתפים ובחרו את השירים שהכי אהבו מתוך הקדם הספרדי.
אז מי צריך לייצג את ספרד?

 

אבי זייקנר: מקום ראשון – חורחה גונזלס (Jorge González)

קדם האירוויזיון הספרדי השנה דיי חלש לעומת השנתיים הקודמות. מי שכן מצליח "לחמם" את האווירה הוא הזמר חורחה גונזלס שכבר ניסה בעבר לייצג את ספרד באירוויזיון. מדובר בגרסה הגברית ל"פואגו" וזה דיי עובד! נראה שזה השיר היחידי שיכול להוציא את ספרד מתחתית הטבלה בגמר האירוויזיון.

 

אופק ג'רסי: מקום ראשון – מריה פלאה (María Peláe)

על פי תוצאות חצי הגמר השני נדמה שאין למריה סיכוי ממשי לזכות ועדיין, מקצב הפלמנקו סוחף אותי בשנה איחור. יש כאן שיר הרבה יותר קוהרנטי (מלוכד) לעומת הצווחות שקיבלנו מבלנקה פלומה בשנה שעברה, ועדיין מרגיש שהוא לא נוסחתי. אף על פי שהשיר מעט מעובד, הוא עדיין מאוד נאמן למקצב הפלמנקו המסורתי.

 

רוני גליק: מקום ראשון – חורחה גונזלס (Jorge González)

השיר מדהים גם בגרסת סטודיו וגם בהופעה החיה! דמיון כמעט מדויק לצ'אנל רק בגרסה הגברית, שזה מה שהיינו צריכים! הוא הופיע פצצה ופשוט טרף את הבמה וזו הייתה ההופעה הכי טובה בבנידורם חד משמעית. הוא הבחירה הכי נכונה לספרד. יש לו סיכוי להביא תוצאה מדהימה לספרד, אולי אפילו כמו של צ'אנל. מה צריך יותר מהופעה כובשת, שיר פצצה ונציג כריזמטי?

 

טל דהן: מקום ראשון – נבולוסה (Nebulossa)

השיר של הצמד נבולוסה הוא שיר לא שגרתי עבור האירוויזיון – הזמרת שרה בשיר על סיפור חייה כ"כלבה" לסביבתה ועל כך שזה ייעודה. זה שיר מקורי שלא שומעים כמוהו הרבה, משולבת בו אווירת שנות השמונים ולטעמי הפוטנציאל בשליחתו לאירוויזיון הוא אדיר. צווחות הקהל לשיר הראו כמה הוא באמת פופולרי בספרד ובעל סיכויי זכייה גבוהים מאוד! להפתעתי, דווקא השופטים העניקו להם את המקום הראשון בחצי הגמר – מה שמעודד אותי כיוון שעד כה, בחירות השופטים בפסטיבל הן שזכו והגיעו לאירוויזיון בסופו של דבר.

 

שחר אסידו: מקום ראשון – סנט פדרו (St. Pedro)

במקום הראשון שלי נמצא השיר העדין של סנט פדרו. אחרי הופעת הלייב בחצי הגמר השני אני חד משמעית חושבת שההופעה הזאת אותנטית, הווקאליות מצוינת ובהחלט יש לו פוטנציאל גדול בתחרות. הדבר היחידי שהייתי משנה זה את הכוריאוגרפיה של הרקדניות שלא התאימה ללחן או למילים.

 

דוד מוסטבלנסקי: מקום ראשון – אנג'י פרננדס (Angy Fernández)

התאהבתי בשיר של אנג'י כבר משמיעה ראשונה ואין ספק שהוא הכי טוב בקדם הספרדי השנה. מדובר בשיר רוק לכל דבר, אך עם זאת יש בו מספר קטעים מרגשים, וזה לדעתי מה שהופך אותו לכל כך מיוחד להבדיל מהשאר. בנוסף, ההופעה שהיא נתנה על בימת הקדם הייתה פשוט מטורפת ואני כולי תקווה שהיא תייצג את ספרד באירוויזיון השנה.

 

חן פדר: מקום ראשון – סופיה קול (Sofia Coll)

הביצוע שלה בחצי הגמר הראשון לא היה מספיק חזק אבל אני רואה אותה כובשת את אירופה כולה! ההופעה הבימתית שלה נראתה מבולגנת אבל אני עדיין מאמין שהיא תוכל להשתפר ושזהו השיר הכי נכון שספרד יכולה לשלוח לתחרות.

 

נריה גודמן: מקום ראשון – אנג'י פרננדס (Angy Fernández)

בשיר של אנג׳י מצאתי ייחודיות שאין בהרבה שירים בבנידורם פסט השנה, בנוסף לזה שהתחברתי למסר. אני יודעת שהיא כנראה לא תיבחר לייצג את ספרד אבל אם אני צריכה לבחור שיר אחד שיישאר איתי מהקדם המבאס הזה, זה השיר שהייתי בוחרת.
התוצאות המלאות

מבצע אבי אופק רוני טל שחר דוד חן נריה סיכום
Angy Fernández 10 4 10 10 10 12 10 12 78
Jorge González 12 8 12 8 8 1 4 1 54
St. Pedro 8 3 4 3 12 10 3 10 53
Nebulossa 4 10 1 12 6 4 8 2 47
María Peláe 1 12 2 4 3 8 6 8 44
Sofia Coll 2 1 6 6 4 6 12 4 41
Miss Caffeina 6 6 3 1 1 2 2 6 27
Almácor 3 2 8 2 2 3 1 3 24

השירים המתמודדים בקדם האירוויזיון הספרדי:

  1. María Peláe – "Remitente"
  2. St. Pedro – "Dos Extraños (Cuarto de Cuerda)"
  3. Angy Fernández – "Sé quién soy"
  4. Jorge González – "Caliente"
  5. Nebulossa – "Zorra"
  6. Miss Caffeina – "Bla bla bla"
  7. Sofia Coll – "Here to stay"
  8. Almácor – "Brillos platino"

לחצו על שם השיר להאזנה!

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-63 של ספרד באירוויזיון. ספרד הצטרפה לתחרות ב-1961 וזכתה בה פעמיים ברציפות בשנים 1968 ו-1969. ספרד אירחה את התחרות בשטחה פעם אחת בלבד ב-1969 ומאז מחזיקה בזמן ההמתנה הארוך ביותר מאז זכייתה האחרונה – 54 שנה.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!