חברי מערכת יורומיקס התכנסו כדי להצביע לשירים המתמודדים בקדם האירוויזיון המלטזי, "MESC 2024". מי צריך לייצג את מלטה באירוויזיון לטעם חברי המערכת? כל הפרטים בכתבה.

הערב בשעה 21:00 (שעון ישראל) יתקיים הגמר הגדול של קדם האירוויזיון המלטזי, "Malta Eurovision Song Contest 2024". בקדם יתמודדו 12 שירים, כאשר השיר הזוכה ייבחר על ידי צוות שיפוט מיוחד בשילוב של הצבעת הקהל. רגע לפני שזה קורה, חברי מערכת יורומיקס התכנסו, האזינו לשירים המשתתפים ובחרו את השירים שהכי אהבו מתוך הקדם המלטזי.
אז מי צריך לייצג את מלטה?

 

אבי זייקנר: מקום ראשון – שרה בוניצ'י (Sarah Bonnici)

קדם האירוויזיון המלטזי הוא לא קדם חזק במיוחד. הגיוון בו לוקה בחסר – אך מכל השירים השיר של שרה בוניצ'י הצליח להתבלט על פני האחרים. מדובר בשיר פופ שפונה בעיקר לקהל הצופים שעשוי להצביע לשיר. זה חשוב מאוד במידה ומלטה רוצה לעבור את שלב חצי הגמר משום שהשופטים כבר לא מצביעים בחצאי הגמר באירוויזיון.

 

אופק ג'רסי: מקום ראשון – ארבע (Erbà)

הלהקה עם השם המקורי ארבע (שמשמעותו בדיוק כמו בעברית), מצליחה להביא את מלטה בצורה שלא הובאה כבר שנים רבות לתחרות. המלטזים נוטים לשלוח שירי פופ עבשים בשפה האנגלית שנשכחים בחצי הגמר. כאן הדבר שונה – ההופעה נראית עם פוטנציאל להיות מאוד אפקטיבית אחרי שיוף, הכימיה בין הבנות טובה, ובעיקר משלבת בשיר את השפה המלטזית האופיינית מאוד למקום. אם השיר ייבחר, מלטה עשויה לעלות לגמר ולהתברג בו במקום יחסית גבוה!

 

רוני גליק: מקום ראשון – נייתן (Nathan)

אני בדרך כלל לא מתחברת לבלדות, אבל משהו בשיר של נתן כבש אותי ממש! הוא שר עם המון המון רגש וכאב ורואים שהוא אמן שבאמת יודע מה הוא עושה, בהסתמך גם על השיר שלו בשנה שעברה ("Creeping Walls"). המילים של השיר ממש חזקות והוא נכנס לי ללב מהשנייה הראשונה. זה ידוע שהוא לא יעלה לגמר האירוויזיון וכך גם כל השירים בקדם, אבל זו באמת הבחירה הכי טובה במידה והוא יצליח להרים הופעה באמת מרגשת.

 

טל דהן: מקום ראשון – דניס (Denise)

השיר "Mara" מאוד אפל ושונה ממה ששמענו עד כה, על אחת כמה וכמה ממלטה. השיר מגניב ביותר, קליט מאוד, והזמרת (שדמיונה לנסלי ברדה מחשיד) נעה בביטחון על הבמה. אני מקווה שהופעתה של הזמרת בגמר תשרת את השיר ותגיע למקום ראוי.

 

חן פדר: מקום ראשון – דניס (Denise)

הקדם המלטזי מצוין לדעתי. יש שם כמה שירים מאוד טובים והאהבה אליהם מאופיינת בגילטי פלז'ר! השיר שבחרתי הוא השיר של דניס. השיר "Mara" הוא שיר דארק פופ מצוין ואני סקרן מאוד לראות איך הוא יבוצע בלייב על הבמה הגדולה.
התוצאות המלאות

מבצע אבי אופק רוני טל חן סיכום
Denise 6 7 10 12 12 47
Sarah Bonnici 12 8 5 10 8 43
Erbà 1 12 6 5 10 34
Nathan 10 4 12 3 5 34
Ryan Hili 7 6 7 6 7 33
Matt Blxck 2 10 8 4 1 25
Lisa Gauci 8 2 4 8 2 24
Miriana Conte 5 3 3 1 6 18
Gail Attard 4 1 2 7 4 18
Haley Azzopardi 3 5 1 2 3 14
Janvil 0
Greta Tude 0

השירים המתמודדים בקדם האירוויזיון המלטזי:

 1. Janvil – "Man"
 2. Haley Azzopardi – "Tell Me That It’s Over"
 3. Erbà – "Sirena"
 4. Nathan – "Ghost"
 5. Lisa Gauci – "Breathe"
 6. Sarah Bonnici – "Loop"
 7. Greta Tude – "Topic (Bla Bla)"
 8. Miriana Conte – "Venom"
 9. Ryan Hili – "Karma"
 10. Gail Attard – "Wild Card"
 11. Denise Mercieca – "Mara"
 12. Matt Blxck – "Banana"

לחצו על שם השיר להאזנה!

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-36 של מלטה באירוויזיון. מלטה הצטרפה לתחרות ב-1971 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2002 ובאירוויזיון 2005 לאחר שסיימה פעמיים במקום השני.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!