לצפייה: הערב בשעה 20:50 יתקיים הגמר של קדם האירוויזיון הנורווגי "Melodi Grand Prix 2024", בסיומו ייבחר השיר הנורווגי לאירוויזיון 2024. לפניכם קישור לצפייה במשדר.

הערב בשעה 20:50 (שעון ישראל) תערוך רשת הטלוויזיה הנורווגית, NRK, את הגמר של קדם האירוויזיון "Melodi Grand Prix 2024", בסיומו ייבחר השיר הנורווגי לאירוויזיון 2024 שייערך במאלמו, שוודיה. בגמר שייערך הערב יתמודדו תשעה שירים שעלו מתוך שלב חצאי הגמר. הזוכה בתחרות ייבחר ע"י הקהל בבית (50%) וע"י צוות שופטים בינלאומי (50%). צוות השופטים יורכב מעשר נקודות שיפוט ברחבי אירופה, כאשר כל צוות יכלול בתוכו חמישה מומחי מוזיקה.

את קדם האירוויזיון הנורווגי מנחים השנה פרדריק סולוונג (Fredrik Solvang) ומריון ראבן (Marion Ravn). התחרות תתקיים בעיר טרונדהיים.

הגמר יחל בשעה 20:50.
לצפייה בגמר קדם האירוויזיון הנורווגי – לחצו כאן!

גם הקהל הישראלי יוכל להשפיע על התוצאה בעזרת הצבעה בקישור הבא: delta.nrk.no.
המתמודדים חולקו לשלושה חצאי גמר, כאשר בכל חצי גמר התמודדו שישה אמנים ומכל חצי גמר העפילו שלושה שירים – כך שבגמר הגדול יתמודדו בסך הכול תשעה שירים. הגמר הנורווגי יתקיים השנה בפעם ה-62, לאחר שהתקיים לראשונה בשנת 1960. זו תהיה הפעם הרביעית שהגמר הגדול לא יתקיים בבירה אוסלו אלא בעיר טרונדהיים.

למי צריך לשים לב הערב?

הפייבוריטית העיקרית לזכייה הערב היא להקת גוטה (Gåte) שתבצע את השיר "Ulveham". הלהקה נבחרה לפייבוריטית של מערכת יורומיקס לאחר שזכתה למרבית הקולות. הלהקה מובילה גם בטבלאות ההימורים.

עוד עשויים להפתיע – להקת קיינו (KEiiNO), שכבר ייצגה את נורווגיה באירוויזיון 2019, לאחר שהלהקה נבחרה על ידי הקוראים שלנו לפייבוריטים. הלהקה נמצאת במקום השני בטבלאות ההימורים. הצמד סופר רוב ואריקה נורוויץ' (Super Rob & Erika Norwich) מובילים במדד ההשמעות בספוטיפיי, נתון אשר עשוי להצביע על סיכויים לקבל תמיכה רחבה בקרב הקהל הנורווגי.

 

המתמודדים בגמר לפי סדר הופעתם:

  1. KEiiNO – "Damdiggida"
  2. AnnPrincess – "Save Me"
  3. Gothminister – "We Come Alive"
  4. Ingrid Jasmin – "Eya"
  5. MIIA – "Green Lights"
  6. Margaret Berger – "Oblivion"
  7. Anne Fagermo & Dag Erik Oksvold – "Judge Tenderly of Me"
  8. Gåte – "Ulveham"
  9. Super Rob & Erika Norwich – "My AI"

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין המתמודדים מספר שמות מוכרים:

קיינו (Keiino): ייצגו את נורווגיה באירוויזיון 2019 עם השיר "Spirit in The Sky" והגיעו למקום השישי בגמר, ואף זכו בהצבעת הקהל. ב-2021 התמודדו בקדם בפעם השנייה עם השיר "Monument" והגיעו למקום השני.

מרגרט ברגר (Margaret Berger): ייצגה את נורווגיה באירוויזיון 2013 עם השיר "Feed You My Love" והגיעה למקום הרביעי.

אריקה נורוויץ (Erika Norwich): התמודדה בקדם הנורווגי ב-2020 עם השיר "Vertigo", בדואט עם הזמר תומס לוסת' (Thomas Løseth), אך הודחה בחצי הגמר השלישי. תתמודד השנה בקדם תחת ההרכב Super Rob and Erika Norwich. לפי הדיווחים, מי שעומד מאחורי דמות הרובוט בשיר הוא לא אחר מאשר גאוט אורמאסן (Gaute Ormåsen), מי שייצג את נורווגיה באירוויזיון 2022 כחלק מההרכב סאבוולפר (Subwoolfer). שירם לאירוויזיון, "Give That Wolf a Banana", הגיע למקום העשירי בגמר.

גות'מיניסטר (Gothminister): התמודד בקדם הנורווגי ב-2013 עם השיר "Utopia" אך הודח בחצי הגמר השלישי.

 

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-62 של נורווגיה באירוויזיון. נורווגיה הצטרפה לתחרות ב-1960 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של נורווגיה הייתה באירוויזיון 2009 עם השיר "Fairytale" בביצועו של הזמר אלכסנדר ריבאק.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!