האזינו: רשת הטלוויזיה הגרמנית חשפה את ארבעת השירים של המסלול המקדים לקדם האירוויזיון הגרמני, "Ich Will Zum ESC!". אחד השירים יזכה במשדר המקדים וייכנס כשיר התשיעי לרשימת המתמודדים בקדם האירוויזיון הגרמני שייערך ב-16 בפברואר.

שירי ארבעת הפיינליסטים למסלול "!Ich will zum ESC" (בעברית: "אני רוצה להגיע לאירוויזיון!") נחשפו, שבוע לפני משדר הגמר של המסלול. ארבעת המתמודדים יבצעו את שירם בחמישי הקרוב, 8 בפברואר 2024, בהמבורג. ארבעת השירים יתחרו על כרטיס מיוחד לגמר קדם האירוויזיון הגרמני "Das Deutsche Finale 2024" (בעברית: "הגמר הגרמני 2024") שייערך ב-16 בפברואר ויתפסו את המקום התשיעי ברשימת המשתתפים.
ארבעת המתמודדים בגמר "!Ich Will Zum ESC":

המתמודדים אותם אימן השופט ריאה גארווי (Rea Garvey):

המתמודדים אותם אימנה השופטת קונצ'יטה וורסט (Conchita Wurst):

לחצו על שם השיר להאזנה!

המתמודד שיזכה במקום הראשון במשדר הגמר של המסלול יזכה להתמודד בקדם האירוויזיון הגרמני "Das Deutsche Finale 2024", שישודר ביום שישי, ה-16 בפברואר 2024 בשידור חי מברלין דרך האתרים הבאים: Das Erste, eurovision.de, ARD Mediathek.
רשימת המתמודדים בקדם האירוויזיון הגרמני:

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין המתמודדים מצויים זמרים וכותבי שירים הידועים לעולם האירוויזיון, הבולט שבהם הוא הזמר מקס מוצקה (Max Mutzke) שייצג את גרמניה באירוויזיון 2004 עם השיר "Can't Wait Until Tonight". הזמר הגיע למקום השמיני בגמר האירוויזיון.

הזמרת מארי ריים (Marie Reim), שמתמודדת השנה בתחרות המקומית היא בתה של הזמרת מישל (Michelle) שייצגה את גרמניה בשנת 2001 עם השיר "Wer Liebe lebt".

בין כותבי השיר של לאונה (Leona) ניתן למצוא את הזמרת אלסי ביי (Elsie Bay), שהתמודדה כזמרת-יוצרת בגמר הנורווגי ב-2022 עם השיר "Death of Us" ובגמר הנורווגי לאירוויזיון 2023 עם השיר "Love You in a Dream". נוסף לכך, ביי כתבה את השיר "Drowning in the Rain" שביצעה הזמרת קריק (Krick) בקדם האירוויזיון הלוקסמבורגי והגיע למקום השני.

בין כותבי השיר של הזמרת בודין מונה (Bodine Monet) מצוי היוצר אשלי היקלין (Ashley Hicklin) שכתב שבעה שירים לאירוויזיון, ביניהם "Me and My Guitar" שייצג את בלגיה ב-2010 והגיע למקום השישי, ו-"River" שייצג את פולין ב-2022 והגיע למקום ה-12.
גרמניה באירוויזיון 2023

להקת לורד אוף דה לוסט (Lord Of The Lost), שזכתה בקדם האירוויזיון הגרמני, ייצגה את גרמניה עם שירה "Blood & Glitter" (בעברית: "דם ונצנצים"). גרמניה, שמשתתפת אוטומטית בגמר האירוויזיון, הגיעה בגמר הגדול למקום האחרון עם 18 נקודות.

זאת הפעם השנייה ברציפות שבה גרמניה מסיימת במקום האחרון, הפעם הרביעית מתוך שמונה ההשתתפויות האחרונות של גרמניה בתחרות, והפעם העשירית בסך הכול מאז שהצטרפה לתחרות.

מקור: eurovision.de.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-67 של גרמניה באירוויזיון. גרמניה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של גרמניה הייתה באירוויזיון 2010 עם השיר "Satellite" בביצועה של הזמרת לנה מאייר-לנדרוט.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!</