מספר ימים לאחר שנסגר חלון ההזדמנויות עבור הגשת השיר לאירוויזיון, ראש המשלחת הגאורגית מאשרת כי יותר מ-300 שירים הוגשו עבור נוצה בוזלאדזה (Nutsa Buzaladze), נציגת גאורגיה לאירוויזיון 2024.

לאחר שרשת הטלוויזיה הגאורגית GPB חשפה ב-12 בינואר כי נוצה בוזלאדזה (Nutsa Buzaladze) תייצג את גאורגיה באירוויזיון 2024, נפתח חלון ההזדמנויות עבור הגשת השירים לאירוויזיון, אשר נסגר בימים האחרונים.

נטיה משוונייראדזה (Natia Mshvenieradze), ראש המשלחת הגאורגית לאירוויזיון 2024, התראיינה למשדר ראיונות בטלוויזיה הגאורגית וחשפה פרטים נוספים אודות השתתפותה של גאורגיה באירוויזיון 2024.
אם לדייק עוד יותר, בריאיון זה חשפה כי יותר מ-300 שירים הוגשו עבור נציגת גאורגיה, נוצה בוזלאדזה (Nutsa Buzaladze), וחשפה כי רוב השירים נכתבו על ידי אומנים בינלאומיים. אמנם הליך התאמת השירים לזמרת החל, אך לא הופיע שיר שבלט באופן משמעותי או סומן כמוביל להיות השיר שייצג את גאורגיה בתחרות. הוחלט כי נוצה תדרג בעצמה את השירים ותבחר מתוכם איזה שיר היא תרצה לבצע במאלמו.

אמנים בולטים רבים מעולם האירוויזיון ומחוצה לו כבר הציעו שירים עבור נוצה. בין האומנים ניתן לפרסם כי מתמודדי עבר באירוויזיון או בקדמי אירוויזיון ברחבי אירופה, בעיקר מן המדינות הנורדיות, כבר שלחו שירים שכתבו עבורה, הכוללים מגוון סגנונות ואפילו חלקם כוללים קטע ריקוד (Dancebreak), וזאת לאחר שנוצה בוזלאדזה בעצמה חשפה כי היא רוצה שהקהל ירקוד במהלך השיר שלה.

בימים האחרונים זינקה גאורגיה משמעותית בטבלאות ההימורים, וכרגע היא ממוקמת במקום ה-11.
נוצה בוזלאדזה – מי את?

נוצה בוזלאדזה (Nutsa Buzaladze) נולדה ב-22 בינואר 1997 בטביליסי שבגאורגיה. היא השתתפה ואף זכתה בהרבה תחרויות מוזיקה. ב-2011 השתתפה בתוכנית "Georgia's Got Talent", שם הגיעה עד שלב חצאי הגמר. ב-2014 ניצחה בתחרות "New Wave" שמתקיימת ברוסיה מידי שנה. ב-2017 ניסתה את מזלה בגרסה הטורקית של "The Voice". באותה שנה התמודדה בקדם האירוויזיון הגאורגי עם השיר "White Horses Run", אשר הגיע למקום השני.

בשנת 2019 שחררה את אלבומה הראשון "Nutsa22", שבו היא מבצעת שירים בגאורגית ובאנגלית. הלהיט שלה "Gelodebi" (בעברית: מחכה לך) הביא לה הצלחה גדולה ובזכותו ביצעה סיבוב הופעות עם להקה.

הפריצה הגדולה הגיעה כאשר השתתפה בתוכנית "אמריקן איידול" בשנה האחרונה, שם סיימה בין 12 המתמודדים המובילים, עם ביצוע משותף עם קיילי מינוג (Kylie Minogue), הזמרת האוסטרלית, לשיר “Can’t Get You Out Of My Head". נוצה גם הייתה המתמודדת הראשונה שאינה אמריקאית שהגיעה לשלב הזה. בשנים האחרונות, גרה נוצה בלוס אנג'לס ושם כתבה שירים, הופיעה וצילמה קליפים. בתקופה האחרונה הופיעה גם בדובאי, שם חתמה על חוזה עם "Theater Dubai". למרות שמרכז פעילותה בשלב זה מחוץ לגאורגיה, טוענת הזמרת כי גאורגיה תמיד תהיה הבית שלה.

נוצה נבחרה בבחירה פנימית על ידי רשת הטלוויזיה המקומית והיא ידועה בזכות השתתפותה בתוכנית הריאליטי "אמריקן איידול" בשנה האחרונה. נוצה לא זרה לעולם האירוויזיון – הזמרת המוכשרת התמודדה בקדם האירוויזיון הגאורגי בשנת 2017 עם השיר "White Horses Run" שסיים במקום השני. ברשת הטלוויזיה הגאורגית מאמינים שעם בחירתה של נוצה כנציגתם בתחרות, ישנו סיכוי גבוה לעלות השנה לגמר ואפילו להגיע למקום גבוה.

גאורגיה לא הצליחה להעפיל לגמר האירוויזיון מאז שנת 2016, ולמרות שגאורגיה דורגה בטבלאות ההימורים בשנה שעברה במקום ה-22 והייתה צפויה לעלות לגמר, הזמרת אירו חצ'אנובי (Iru Khechanovi) סיימה את חצי הגמר השני בליברפול במקום ה-12 ולא הצליחה לעלות לגמר התחרות בפעם השישית ברציפות, דבר אשר גרם למפח נפש גדול בקרב מעריצים רבים.
גאורגיה באירוויזיון 2023

אירו חצ'אנובי (Iru Khechanovi), שזכתה ב-The Voice גאורגיה וקיבלה עקב כך את הכרטיס לאירוויזיון, ייצגה את גאורגיה עם שירה "Echo" (בעברית: "הד"). גאורגיה לא העפילה לגמר לאחר שסיימה במקום ה-12 בחצי הגמר השני עם 33 נקודות. זאת הפעם השישית ברציפות שבה גאורגיה לא מעפילה לגמר, והשמינית בסך הכול מאז הצטרפה לתחרות.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-16 של גאורגיה באירוויזיון. גאורגיה הצטרפה לתחרות ב-2007 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2010 ובאירוויזיון 2011 לאחר שסיימה פעמיים ברציפות במקום התשיעי.רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תהיו הראשונים לדעת!