פגשנו את דור שמעון לראיון שעוסק בעיקר באירוויזיון, רגעים לפני גמר "הכוכב הבא". איזה שיר ירצה לבצע באירוויזיון – באנגלית או בעברית? ואיזה מסר ירצה להעביר לעולם? צפו בראיון.

צילום מסך – קשת 12

דור שמעון הוא אחד המתמודדים המרתקים והמרשימים בעונה הנוכחית של "הכוכב הבא". הסגנון הים תיכוני שהוא מביא לתחרות עשוי לייצג את הישראליות שלנו על הבמה הגדולה ביותר בעולם, בתקופה הקשה ביותר אותה ידעה מדינתנו. מתכנית לתכנית גילינו את הכישרון של הזמר האהוב, את היכולות הקוליות המרשימות, את הביטחון הרב שהוא מקרין על הבמה – וכל זה יחד הביא אותו עד לשלב הסופי של חצי גמר "הכוכב הבא".

רגעים ספורים לפני הגמר הגדול, פגשנו את דור ושוחחנו איתו על האירוויזיון, על השיר אותו ירצה לבצע בתחרות, על שפת השיר ועל המסר אותו יבקש להעביר לאירופאים.

צפו בראיון: 
האם חשבת שתגיע עד שלב חצי הגמר של "הכוכב הבא"? רצית להגיע לאירוויזיון?

"הגעתי לכוכב הבא כדי לקבל חשיפה. האירוויזיון מבחינתי היה דיי רחוק, הכל התחיל במקביל לתחילת המלחמה. עכשיו צריך להחזיר למדינה את השפיות והחוסן והאירוויזיון זה דרך להביא את זה. הרעב גדל עם הזמן…"

איך אתה מדמיין את הביצוע שלך באירוויזיון?

"או משהו ישראלי מרים או בלדה מרגשת שרובה בעברית".

איך אתה חושב שאתה יכול להתבלט על בימת האירוויזיון כדי להצליח?

"אני אכנס לבמה עם רחפן", צוחק. "המון שנים לא ייצג אותנו זמר ים תיכוני. אנחנו תמיד מנסים להיראות כמו מדינות אחרות ואנחנו צריכים להביא את הישראליות. יש מקום גם למזרחים ולאוהבי הים תיכוני, צריך לשלב את כל הסגנונות האלה".

אתה חושש שההפגנות והקריאות להחרים את ישראל באירוויזיון יפגעו בסיכויים שלנו לנצח ואולי לפגוע לך בקריירה אם תגיע למקום נמוך?

"אני חושב שאנחנו במקום אחר לגמרי. זה לא משנה לאיזה מקום נגיע. יש לנו מסר אחד להעביר לעולם, אנחנו צריכים להעביר את המסר החשוב שלנו ולהביא דברים שאנחנו רוצים לתחרות. שנה הבאה אפשר לרקוד ולהביא זיקוקים. כל שנה יש אירוויזיון".

אתה עוקב אחרי תחרות האירוויזיון?

"האמת שכן, בשנים האחרונות במיוחד. זה קטע כזה שאנחנו יושבים ביחד חברים, משפחה…ישראל מופיעה לפעמים מאוחר בלילה אבל תמיד נשארתי לראות. אני אוהב את 'השקט שנשאר', אבל מה שנטע ברזילי הביאה זה היה קטע אחר לגמרי, משהו עולמי. כל ביצוע של ישראל עושה קווץ' קטן בלב, כשרואים את הדגל של ישראל זה נותן גאווה".
הכוכב הבא לאירוויזיון

לקראת אירוויזיון 2024 החליטו בתאגיד השידור הישראלי לשוב ולבחור את הנציג הישראלי לתחרות בעזרת שיתוף פעולה עם קשת 12 והתוכנית "הכוכב הבא". מהתאגיד נמסר לאחר הבחירה: "ההחלטה התקבלה, בין היתר, בעקבות העלויות הכבדות של מימון ההכנות לתחרות האירוויזיון ושיגור המשלחת הישראלית לליברפול – עלות שאותה מבקשים בתאגיד להשקיע בתוכן איכותי חדש".

שיתוף הפעולה בין התאגיד לקשת זיכה את ישראל ב-6 עלויות רצופות לגמר, בשיאן זכתה נטע ברזילי במקום הראשון עם השיר "Toy" והביאה את האירוויזיון לישראל ב-2019.

אנחנו נהיה כאן לאורך כל העונה כדי לדווח על כל החדשות, הדיווחים וההימורים! עקבו אחרינו!
עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!