לצפייה: הלילה בשעה 23:50 ישודר חצי הגמר הראשון של קדם האירוויזיון הספרדי "Benidorm Fest 2024", מתוכו יעפילו לגמר ארבעה מתמודדים מתוך שמונה. לפניכם קישור לצפייה בשידור.

ספרד ממשיכה בחיפושים אחר הנציג לאירוויזיון 2024 דרך קדם האירוויזיון הספרדי "Benidorm Fest 2024". הערב, שמונה ביצועים יתחרו על מקום בגמר הפסטיבל שיתקיים בשבת הקרובה. התוצאות יוכרעו ע"י צוות שופטים המונים כ- 50% אחוז מכלל ההצבעה, 25% מדגם מייצג ו-25% מהקהל הרחב. צוות השופטים כולל בתוכו שמונה אנשי צוות, ביניהם ניתן למצוא זמרים, ראשי משלחות, אנשי תקשורת ומפיקים. בכל חצי גמר ישתתפו שמונה שירים, וארבעה שירים מכל מופע יעלו לגמר הגדול – כך שבגמר עצמו ישתתפו שמונה שירים בסך הכול.

חצי הגמר יחל בשעה 23:50 ויימשך עד השעה 01:30. לצפייה בחצי הגמר הספרדי הראשון – לחצו כאן!
כמו כן ניתן לצפות בשידור בערוץ 125 ב-YES ובערוץ 157 ב-HOT.
את הפסטיבל ינחו רות לונרצו (Ruth Lorenzo) שייצגה את ספרד באירוויזיון 2014 עם השיר "Dancing in the Rain" והגיעה למקום העשירי, מארק קלדרו (Marc Calderó) – עיתונאי ומנחה טלוויזיה אשר החל לעבוד עם RTVE ב-2022. ואנה פראדה (Ana Prada) – עיתונאית וכתבת ב-Manñaneros, ולאחרונה הצטרפה לעבוד עם רשת הטלוויזיה הספרדית. פראדה תהיה מנחת הגרין רום.

בדומה לשנה שעברה, תעלה התוכנית "La noche del Benidorm Fest" שתשודר לפני ואחרי כל חצי גמר וגמר של הפסטיבל. מגיש התכנית יהיה פעם נוספת אייטור אלביזואה (Aitor Albizua), ואליו תצטרף אינס הרנד (Inés Hernad) שהנחתה את בנידורם פסט ב-2022.

השירים המתמודדים בחצי הגמר הראשון:

 1. Lérica – "Astronauta"
 2. Noan – "Te echo de"
 3. Sofia Coll – "Here to stay"
 4. Mantra – "Me vas a ver"
 5. Miss Caffeina – "Bla bla bla"
 6. Quique Niza – "Prisionero"
 7. Angy Fernández – "Sé quién soy"
 8. Nebulossa – "Zorra"

לחצו על שם השיר להאזנה!
חברי צוות השופטים:

 • ביאטריז לואנגו (Beatriz Luengo) – זמרת, שחקנית, רקדנית ומלחינה המשמשת כראש חבר השופטים.
 • גויילי מילקוואי (Guille Milkway) – סולן להקת "Azul", מפיק ו-DJ.
 • אנחלה קרסקו (Ángela Carrasco) – יוצרת, זמרת ושחקנית.
 • קרלוס באוטה (Carlos Baute) – זמר, מלחין, שחקן ומנחה.
 • לי סמית'ורסט (Lee Smithurst) – מפיק לתחרויות האירוויזיון מטעם תאגיד השידור הבריטי BBC, היה אחראי על הפקת המופע של אירוויזיון 2023 בליברפול.
 • דוד טצרוניאן (David Tserunyan) – ראש המשלחת הארמנית לאירוויזיון.
 • מרטה פיאקארסקה (Marta Piekarska) – ראש המשלחת הפולנית לאירוויזיון, נבחרה לאחר שטוואן ואן דה ניוונהויזן (Twan van de Nieuwenhuijzen), ראש המשלחת ההולנדית לא יכל לקחת חלק בפסטיבל.
 • ניקולין רפסינג (Nicoline Refsing) – המנהלת האומנותית של אירוויזיון 2014.

תאריכי קדם האירוויזיון הספרדי:

 • 30 בינואר – חצי גמר 1
 • 1 בפברואר – חצי גמר 2
 • 3 בפברואר – הגמר
ספרד באירוויזיון 2023

בלנקה פלומה (Blanca Paloma), שזכתה בקדם האירוויזיון הספרדי, ייצגה את ספרד עם השיר "Eaea". ספרד, שמשתתפת אוטומטית בגמר האירוויזיון, הגיעה בגמר הגדול למקום ה-17 עם 100 נקודות – רובן מצוות השופטים שהעניק לה את המקום התשיעי עם 95 נקודות, בזמן שקהל הצופים בבית העניק לה את המקום ה-26 והאחרון עם 5 נקודות בלבד.

מקור: RTVE.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-63 של ספרד באירוויזיון. ספרד הצטרפה לתחרות ב-1961 וזכתה בה פעמיים ברציפות בשנים 1968 ו-1969. ספרד אירחה את התחרות בשטחה פעם אחת בלבד ב-1969 ומאז מחזיקה בזמן ההמתנה הארוך ביותר מאז זכייתה האחרונה – 54 שנה.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!