לאחר שהודח מהתוכנית 'הכוכב הבא לאירוויזיון', אריק סיני שחרר לתחנות הרדיו את השיר "קיץ חדש", אשר נכתב ע"י דודו טסה ומתמודדת הכוכב הבא, שי המבר.

אריק סיני, אחד הזמרים הישראליים האהובים והמוכרים, הודח מ"הכוכב הבא לאירוויזיון" לפני מספר פרקים ולמעשה נחשב לאחד המתמודדים הבולטים ביותר בתוכנית העונה. בנוסף, בזכות השתתפותו בתוכנית, נחשף הזמר הוותיק לדור הצעיר.

כעת, לאחר שהודח מהתוכנית, הוציא הזמר שיר חדש שכבר יצא לתחנות הרדיו בישראל, הנקרא "קיץ חדש". זהו הסינגל השני שמוציא סיני לאחרונה, אחרי הסינגל "שמיים" אותו שחרר בחודש שעבר. את השיר "שמיים" כזכור, ביצע סיני באודישן הראשון שלו בתוכנית.
את השיר כתב הזמר והשחקן דודו טסה, שבין שיריו המוכרים ניתן למצוא את "הגולה", "לולה", "אני רץ" ועוד. ביחד איתו כתבה את השיר לא אחרת מאשר שי המבר, שכזכור התמודדה בילדותה בתוכנית "בית הספר למוזיקה" וכמובן, בעונתה השמינית של הכוכב הבא בה הגיעה למקום הרביעי בגמר הגדול.

זה מה שהיה לשי המבר לומר על השיר אותו כתבה במיוחד לאריק סיני: "קיץ חדש הוא השיר הראשון שאני כותבת לאומן אחר, וזכיתי שזה יהיה לקולו של אחד מגדולי הזמר הישראלי, אריק סיני. כתבתי את המילים יחד עם דודו טסה, שהוא אחד האומנים שהכי השפיעו עליי ועל המוזיקה שלי, ובעצם התגשם לי כאן חלום גדול".
אריק סיני – מי אתה?

אריק סיני הוא זמר ישראלי, בן 74, אשר פרץ לתודעה הישראלית בסוף 1977 לאחר ששחרר את הסינגל הראשון שלו ״שיר פרידה״. הסינגל שנכתב והולחן ע״י שלמה ארצי זכה להצלחה ובמצעד השנתי של 1978 דורג במקום התשיעי. ב-1980 הוציא סיני את אלבומו הראשון שנקרא על שמו, ולאורך השנים הוציא הזמר תשעה אלבומים נוספים (כולל אלבום אוסף), כאשר האחרון שבהם יצא ב-2011.

סיני אינו זר לעולם האירוויזיון והתמודד פעמיים בקדם האירוויזיון: ב-1985 עם השיר ״מילה ועוד מילה" שהגיע למקום הרביעי, ופעם נוספת ב-1987 עם השיר ״לחזור הביתה״ שהגיע למקום התשיעי.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-46 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

הרשם
שלח התראה
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments