תוצאות חצי הגמר השלישי: קיינו, מיה, ואן-פרינסס עלו לגמר קדם האירוויזיון הנורווגי "Melodi Grand Prix 2024", אשר יערך ב-3 בפברואר.

חצי הגמר השלישי והאחרון בקדם האירוויזיון הנורווגי, המלודי גרנד פרי ("Melodi Grand Prix"), הגיע לסיומו וכעת ניתן להכריז על שלושת העולים האחרונים לגמר: קיינו (KEiiNO), מיה (MIIA) ואן-פרינסס (AnnPrincess). שלושת האומנים גברו על שלושה מתמודדים אחרים ושריינו את מקומם בגמר הנורווגי לקראת אירוויזיון 2024 שייערך ב-3 בפברואר, שם יתמודדו מול שישה שירים נוספים. התוצאות נקבעו על ידי הצופים בלבד.
מתמודדי חצי הגמר השלישי:

  1. Vidar Villa – "MER"
  2. Mistra – "Waltz of Death"
  3. Thomas Jenssen – "Take Me to Heaven"
  4. AnnPrincess – "Save Me" – גמר
  5. MIIA – "Green Lights" – גמר
  6. KEiiNO – "Damdiggida" – גמר

לחצו על שם השיר להאזנה!

בגמר הגדול שייערך ב-3 בפברואר יתמודדו תשעה שירים שעלו מתוך שלבי חצאי הגמר. תוצאות הגמר יקבעו על ידי קהל הצופים (60%) וצוות שופטים (40%). במהלך כל שלבי קדם האירוויזיון ניתנה למתמודדים האפשרות לעשות שימוש באפקט האוטוטיון (אפקט לתיקון זיופים קלים).
יתר המתמודדים שהעפילו לגמר הגדול:

לחצו על שם השיר להאזנה!

תאריכי קדם האירוויזיון הנורווגי:

  • חצי גמר ראשון – 13 בינואר 2024
  • חצי גמר שני – 20 בינואר 2024
  • חצי גמר שלישי – 27 בינואר 2024
  • גמר – 3 בפברואר 2024
נורווגיה באירוויזיון 2023

אלסנדרה מלה (Alessandra Mele), שזכתה בקדם האירוויזיון הנורווגי, ייצגה את נורווגיה עם שירה "Queen of Kings" (בעברית: "מלכת המלכים"). נורווגיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השישי בחצי הגמר הראשון עם 102 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום החמישי עם 268 נקודות – ההישג הכי טוב של נורווגיה מאז אירוויזיון 2013.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-62 של נורווגיה באירוויזיון. נורווגיה הצטרפה לתחרות ב-1960 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של נורווגיה הייתה באירוויזיון 2009 עם השיר "Fairytale" בביצועו של הזמר אלכסנדר ריבאק.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!