חברי מערכת יורומיקס התכנסו כדי להצביע לשירים המתמודדים בקדם האירוויזיון הלוקסמבורגי, "Luxembourg Song Contest 2024". מי צריך לייצג את לוקסמבורג באירוויזיון לטעם חברי המערכת? כל הפרטים בכתבה.

הערב בשעה 21:00 (שעון ישראל) יתקיים הגמר הגדול של קדם האירוויזיון הלוקסמבורגי, "Luxembourg Song Contest 2024". בקדם יתמודדו שמונה שירים, כאשר השיר הזוכה ייבחר ע"י שילוב של צוות שופטים וקהל הצופים בבית (כולל הקהל הישראלי שיוכל להצביע!). רגע לפני שזה קורה, חברי מערכת יורומיקס התכנסו, האזינו לשירים המשתתפים ובחרו את השירים שהכי אהבו מתוך קדם האירוויזיון הלוקסמבורגי.
אז מי צריך לייצג את לוקסמבורג?

אבי זייקנר: מקום ראשון – טלי (Tali)

טלי מגיעה עם שיר בניחוח צרפתי ששולח את מחשבותיי לזיכרונות מפריז הקסומה, למרות שאנחנו בכלל עוסקים בלוקסמבורג. הוייב כיפי, יש לו ייחוד שהופך אותו לזכיר, ובנוסף לכל היא משלנו!!! זה בהחלט השיר הטוב ביותר בקדם האירוויזיון של לוקסמבורג והכל תלוי בביצוע החי. טלי סומכים עלייך ואנחנו מאחורייך!

נריה גודמן: מקום ראשון – קריק (Krick)

בלוקסמבורג מצאתי השנה את ה-שיר שלי. השיר של קריק פשוט עוצמתי יותר מכל שיר אחר ששמעתי בעונת האירוויזיון הנוכחית. הוא מרגש, שיר כזה שכל אחד יכול לקחת ולהתחבר אליו מהמקום שלו…הקול של קריק אלוהי, והכתיבה של אלסי ביי ניכרת ולגמרי משחדת אותי אפילו יותר. אני צריכה שהיא תנצח. אני צריכה את השיר הזה באירוויזיון.

שחר אסידו: מקום ראשון – טלי (Tali)

במקום הראשון שלי נמצא השיר "Fighter" של טלי. לדעתי זה השיר שמייצג את לוקסמבורג בצורה הכי טובה. הוא כולל צרפתית ואנגלית, ביטים ושינויי מנגינה שמביאים אופי מיוחד לשיר. למרות ההייפ הגדול סביב קריק, אני חושבת שזה משהו ששמענו כבר בעבר ממספר מדינות שונות לעומת השיר המיוחד של טלי.

טל דהן: מקום ראשון – טלי (Tali)

נציגות ישראלית נוספת במאלמו? טלי זמרת מדהימה והשיר שלה ייצג את לוקסמבורג בצורה הטובה והמתאימה ביותר מבין שאר השירים. השילוב של צרפתית ואנגלית והאנרגיה הצעירה שמפגינה הזמרת במהלך השיר פשוט מהפנטים! בראיון עם טלי התאהבתי בה סופית והיא חייבת לייצג את לוקסמבורג באירוויזיון הקרוב!

חן פדר: מקום ראשון – קריק (Krick)

הקדם הלוקסמבורגי השנה לגמרי בא להראות שהם לא באים לשחק משחקים! הם באים להוכיח שהם חוזרים ובגדול! קודם כל נורא מרגש אותי זה שהקדם כולו כחול לבן בעבודה משותפת של טלי אשכולי יחד עם שי ברק שמביאים את הופעת האירוויזיון המושלמת על הבמה! השיר שבחרתי למקום הראשון הוא השיר של קריק. השיר המושלם הזה הוא לא פחות משיר מדהים ובלדה גדולה מהחיים סטייל 'ג׳יימס בונד' שתגרום לי להתעלף עליה באירוויזיון. היא פשוט גורמת לי להיות שבוי לקול העצום שלה.

אופק ג'רסי: מקום ראשון – טלי (Tali)

שיר עדכני, קליט ורקיד מאוד בשפה הצרפתית. השיר הוא היחיד בקדם שמרגיש כאילו קשור ללוקסמבורג בצורה מסוימת, וכזה שראוי בשביל קאמבק של המדינה אחרי 30 שנה.

רוני גליק: מקום ראשון טלי (Tali)

כמובן שהתחרות בין טלי וקריק קשה אבל טלי צריכה לזכות עם שיר מדהים שמשלב גאווה צרפתית ונותן מקום לשפה המקומית. השיר שהכי מתאים ללוקסמבורג בעולם.
התוצאות המלאות

מבצע אבי נריה שחר טל חן אופק רוני סיכום
Tali 12 4 12 12 10 12 12 74
Krick 8 12 10 10 12 6 10 68
Angy & Rafa Ela 3 6 8 6 8 8 6 45
Naomi Ayé 10 10 2 8 1 3 4 38
Joel Marques Cunha 6 3 6 2 6 1 2 26
Chalid 1 8 1 4 3 4 3 24
Edsun 2 1 3 1 2 10 1 20

המתמודדים בקדם האירוויזיון הלוקסמבורגי

לחצו על שם השיר להאזנה!

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-38 של לוקסמבורג באירוויזיון. לוקסמבורג הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של לוקסמבורג הייתה באירוויזיון 1983 עם השיר "Si la vie est cadeau" בביצועה של הזמרת קורין הרמס.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!