אירלנד באירוויזיון 2024: במבי ת'אג (Bambie Thug) זכתה בקדם האירוויזיון האירי ותבצע את השיר "Doomsday Blue" על בימת אירוויזיון 2024. האזינו לשיר.

"Doomsday Blue" (בעברית: "יום הדין כחול") הוא שם השיר שיבוצע ע"י הזמרת במבי ת'אג (Bambie Thug), אשר תייצג את אירלנד באירוויזיון 2024 שיתקיים במאלמו, שוודיה. השיר נכתב ע"י הזמרת עצמה יחד עם אוליביה קאסי ברוקינג (Olivia Cassy Brooking), סם מטלוק (Sam Matlock) וטיילר ריידר (Tyler Ryder). זהו שירם הראשון של הכותבים שיתחרה באירוויזיון. השיר מבוצע באנגלית.
במבי ת'אג עלתה לבימת קדם האירוויזיון כשהיא לבושה במחוך וחצאית שחורה, מאופרת באיפור כבד בצבעי לבן-שחור ולצידה שני רקדנים לבושים בשחור ולהם קרניים על ראשם. הזמרת שרה ורוקדת לצד הרקדנים לאורך כל השיר. האווירה במהלך השיר מאוד גותית ומיוחדת. השיר עוסק בכאב, הונאה והתפכחות במערכת יחסים. מילות השיר מתארות תחושה של בגידה ומניפולציה תוך שימוש באלמנטים של פנטזיה וקסם כדי להעביר את עוצמת הרגשות. הדוברת מרגישה פגועה בתוך מערכת יחסים.

השיר עוסק בנושאים של שברון לב, הונאה וכאב של אהבה נכזבת. המילים מבטאות תחושה של בגידה וגעגוע, כמו גם את הרצון להשתחרר מהסערה הרגשית שגורמת מערכת יחסים כושלת. התואר והלחש החוזר "אבדה קדברה" מסדרת הארי פוטר מסמלים את רגשותיו העזים והרצון של הזמר למגר את הכאב שהם חשים. למרות השימוש בדימוי האפל הזה, השיר משלב גם אלמנטים של מתיקות ונשמה, היוצרים נוף רגשי מורכב.

ת'אג זכתה בקדם האירוויזיון האירי שנערך הלילה (שבת) והתמודדה מול חמישה מתמודדים נוספים, כאשר במבי ת'אג הגיעה למקום הראשון בהצבעת הקהל בבית, למקום הראשון בהצבעת צוותי השופטים באולפן, ולמקום השלישי בהצבעת צוות השופטים הבינלאומי. את המקום הראשון בקרב הצבעת השופטים המקומיים קיבלה להקת "Next In Line" שסיימה בסופו של דבר במקום השני בקדם.

במהלך הערב הופיעו זוכי אירוויזיון 2022, להקת קאלוש אורקסטרה (Kalush Orchestra).
במבי ת'אג – מי את?

קאנטרי ריי רובינסון (Cuntry Ray Robinson), אשר מכונה בשם במבי ת'אג (Bambie Thug), היא זמרת אירית בת 29 אשר נולדה לאב שוודי ואם אירית. בילדותה אובחנה עם הפרעת קשה וריכוז. במבי ת'אג החלה בילדותה בלימודי ריקוד, אך בשל שבר בידה נאלצה להחליף בקולג' ללימודי תיאטרון. כיום היא מתגוררת בלונדון. במבי ת'אג מזהה את עצמה כא-בינארית ונוהגת לעסוק רבות בחוויותיה כחברה בקהילת הלהטב"ק.

במבי ת'אג משתמשת במונח "אויג'ה-פופ", כדי לתאר את המוזיקה שלה. אויג'ה הוא הלוח הנועד לתקשר עם ישויות במהלך סיאנס. ניתן לתאר את סגנונה כאלקטרו-פופ המשלב פאנק אוונגרדי. היא מאמינה שקהילת מוזיקת ההאבי מטאל רחבה מאוד ויכולה לכלול ז'אנרים שונים ולקבל יותר את קהילת הלהטב"ק. רובינסון הצהירה שהיא מנסה להיות "מודל טוב לחיקוי" ודואגת להזהיר את הנוער שעוקב אחריה מהתמכרויות לסמים.

במבי ת'אג שחררה עד כה מספר שירים, אך אף אחד מהם לא זכה להצלחה גדולה.
קדם האירוויזיון האירי והזווית הישראלית:

במבי ת'אג הביעה תמיכה בהדחת ישראל מאירוויזיון 2024 בשל המלחמה בין ישראל לחמאס: "כשפרצה המלחמה עם אוקראינה, רוסיה לא הורשתה להתמודד באירוויזיון, אז אני לא חושבת שצריך להיות כלל לאחד וכלל שונה לאחר", מסרה. עם זאת, היא גם הצהירה כי יש להשאיר את ההחלטה להדיח את ישראל לאיגוד השידור האירופי כדי שהאומנים לא יצטרכו להתלבט בנושא.

תוצאות קדם האירוויזיון האירי:

  1. Bambie Thug – "Doomsday Blue" – 32 Points
  2. Next in Line – "Love like Us" – 24 Points
  3. Ailsha – "Go Tobann" – 24 Points
  4. Erica-Cody – "Love Me like I Do" – 22 Points
  5. JyellowL feat. Toshín – "Judas" – 16 Points
  6. Isabella Kearney – "Let Me Be the Fire" – 8 Points

לחצו על שם השיר להאזנה!

 

מילות השיר "Doomsday Blue":

Avada Kedavra, I speak to destroy
The feeling I have I cannot avoid
Through twisted tongues a hex deployed on you
That all the pretties in your bed escape your hands and make you sad
And all of the things you wish you had, you lose

I, I, I know you're living a lie
I, I, I see the scars in your eyes
I, I, I know you're living a lie
I, I

I guess you'd rather have a star than the moon
I guess I always overestimate you
Hoodoo all the things that you do
I'm down, down in my doomsday blues

I, I, I know you're living a lie
I, I, I know you're living a lie

Avada Kedavra, the thoughts in my head
The places I touch when lying in bed
The visions of you the words that you said, undo
My heartbeat buried in the ground and to the strings I bind you're bound
So when you sleep you hear the sound

I, I, I know you're living a lie
I, I, I see the scars in your eyes
I, I, I know you're living a lie
I, I

I guess you'd rather have a star than the moon
I guess I always overestimate you
Who'd do all the things that you do
I'm down, down in my doomsday blues
I guess you'd rather have a star than the moon
I guess I always overestimate you
Who' do all the things that you do
I'm down, down in my doomsday blues

For your romance I'd beg, steal and borrow
It's draining me hollow, you
You could slow dance me out of my sorrow
But your favourite colour compared to the others is blue
Doomsday blue

Blue
Blue
Blue
Blue
Avada Kedavra, I speаk to deѕtroy

אירוויזיון 2024: זו ההשתתפות ה-57 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות ב-1965 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות ביחד עם שוודיה. זכייתה האחרונה של אירלנד הייתה באירוויזיון 1996 עם השיר "The Voice" בביצועה של הזמרת איימר קווין.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!