הלילה ב-23:35 (שעון ישראל) יתקיים קדם האירוויזיון האירי המסורתי "EuroSong 2024", שבסופו ייבחרו הנציג והשיר האיריים לאירוויזיון הקרוב שייערך במאלמו, שוודיה. עם זאת, ישנם מתמודדים בתחרות, המאמינים שישראל צריכה לפרוש מהתחרות השנה. גלו בכתבה במי מדובר.

שני המתמודדים בקדם האירוויזיון האירי, שלטענתם השתתפותה של ישראל אינה מתקבלת על הדעת עקב הלחימה הממושכת מול ארגוני הטרור ברצועת עזה הם אריקה קודי (Erica Cody) ובמבי ת'אג (Bambie Thug). שתיהן מאמינות כי אסור לאפשר לישראל להשתתף השנה בתחרות, בדומה להדחת רוסיה לפני כשנתיים.




אריקה שיתפה את מחשבותיה בנושא והצהירה את הדברים הבאים: "אנחנו צריכים לראות את אותה אנרגיה שניתנה לרוסיה כשהם פלשו לאוקראינה, זה צריך להיות בדיוק אותו הדבר. אני חושבת שזו בושה מוחלטת. זו נועדה להיות חגיגה של חיים ומוזיקה, קבלה ואהבה".

כמו כן, אריקה נשאלה האם יש בכוונתה לא להתמודד באירוויזיון הקרוב במידה ותנצח הלילה בקדם. בתגובה לשאלה זו, היא ציינה: "נחצה את הגשר הזה כשנגיע אליו, אך אני חושבת שכל מי שמכיר אותי ומכיר אותי מבחינה מוסרית במהלך השנים האחרונות, צריך לדעת שלעולם לא אכנס למשהו כזה עם ראש בור על הכתפיים".

יש לציין כי אריקה עומדת כרגע במקום הראשון בהימורי הזכייה בקדם האירוויזיון האירי, לכן יהיה מאוד מסקרן לראות מה היא תחליט בנוגע להשתתפותה בתחרות, אם אכן תוכרז כנציגת אירלנד לאירוויזיון במאלמו.




רשימת המתמודדים בקדם האירוויזיון האירי:

  1. Erica Cody – "Love Me Like I Do"
  2. JyellowL – "Judas"
  3. Bambie Thug – "Doomsday Blue"
  4. Isabella Kearney – "Let Me Be The Fire"
  5. Next In Line – "Love Like Us"
  6. Ailsha – "Go Tobann"

לחצו על שם השיר להאזנה!

רשת הטלוויזיה האירית, RTE, תקיים את קדם האירוויזיון במסגרת משדר מיוחד של תוכנית האירוח "The Late Late Show", שלקראת סיומו ייבחר הנציג האירי לאירוויזיון 2024 שיתקיים במאלמו. השיר הזוכה בקדם ייבחר על ידי שקלול של הצבעת השופטים (50%) והצבעת הקהל (50%).

מקור: The Journal.

אירוויזיון 2024: זו ההשתתפות ה-57 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות ב-1965 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות ביחד עם שוודיה. זכייתה האחרונה של אירלנד הייתה באירוויזיון 1996 עם השיר "The Voice" בביצועה של הזמרת איימר קווין.




רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צילום ברית? בחרו רק ב- LaVie Photography!