האזינו: רשת הטלוויזיה הדנית חשפה את האומנים והשירים שיתחרו בקדם האירוויזיון הדני, "Dansk Melodi Grand Prix 2024". בין המתמודדים: באסים, נציג דנמרק לאירוויזיון 2014.

רשת הטלוויזיה הדנית, DR, חשפה היום במהלך מסיבת עיתונאים את שמונת האומנים ושירם לקדם האירוויזיון הדני, "Dansk Melodi Grand Prix 2024". קדם האירוויזיון יתקיים ב-17 בפברואר באולם הקונצרטים של רשת הטלוויזיה DR שבקופנהגן. את הקדם צפויות להנחות מנחת הטלוויזיה והסופרת שרה ברו (Sara Bro), והעיתונאית והסופרת סטפני סורוג (Stephanie Surrugue).

במהלך משדר מיוחד שיתקיים ב-10 בפברואר, שבוע לפני הקדם, יבצעו כל המתמודדים את שירם בלייב באולפן של רשת הטלוויזיה הדנית. הזוכה בקדם ייבחר כמו מידי שנה ע"י שילוב של הצבעת הקהל והצבעת השופטים. יחד עם זאת, על רקע כישלונותיה הקודמים של דנמרק, הוחלט השנה להגדיל את מספר החברים בצוותי השופטים.
המתמודדים בקדם האירוויזיון הדני:

  1. Basim – “Johnny
  2. Aura Dione – “Mirrorball of Hope
  3. RoseeLu – “Real Love
  4. Stella  – “Sign Here
  5. Saba – “Sand
  6. Janus Wiberg – “I Need Your Love
  7. ChuChu – “The Chase (Zoom Zoom)
  8. Ublu – “Planetary Hearts

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין המתמודדים בקדם ניתן למצוא את באסים (Basim), אשר זכה בקדם האירוויזיון הדני ב-2014 עם השיר "Cliche Love Song" (בעברית: "שיר אהבה קלישאתי") ונבחר לייצג את דנמרק במגרש הביתי בקופנהגן, שם הגיע למקום התשיעי בגמר עם 74 נקודות. שמו של באסים כמועמד אפשרי דלף לתקשורת כבר בשבוע שעבר, על כך כתבנו בהרחבה באתר.

 

בין כותבי ומפיקי השירים ניתן לראות מספר שמות מוכרים:

בין כותבי השיר של סאבה (Saba) ניתן למצוא את מלאני וואבה (Melanie Wehbe), זמרת ויוצרת שוודית אשר כתבה את "Move" שזכה בקדם האירוויזיון השוודי "Melodifestivalen" ב-2020, ועוד מספר שירים אשר לקחו חלק בקדמים בשנים האחרונות. וואבה השתתפה בעצמה בקדם השוודי בשנה שעברה עם השיר "For the Show" והודחה בגלגל ההצלה. ביחד איתה ברשימת הכותבים נמצא גם ג'ונס טנדר (Jonas Thander) שאחראי על השיר הליטאי ב-2016, השיר הבריטי באירוויזיון 2019 והשיר האוסטרי ב-2021. בנוסף, הוא כתב שלושה שירים שהשתתפו בקדם האירוויזיון השוודי. 

בין כותבי השיר של סטלה (Stella) ניתן למצוא את טים שו (Tim Schou), חבר להקת "A Friend In London" אשר ייצג את דנמרק באירוויזיון 2011 עם השיר "New Tomorrow" והגיעה למקום החמישי.
דנמרק באירוויזיון 2023

ריילי (Reiley), שזכה בקדם האירוויזיון הדני, ייצג את דנמרק עם שירו "Breaking My Heart" (בעברית: "שובר את הלב שלי"). דנמרק לא העפילה לגמר האירוויזיון, לאחר שסיימה במקום ה-14 בחצי הגמר השני עם 6 נקודות בלבד. זאת הפעם השלישית ברציפות שבה דנמרק לא מעפילה לגמר האירוויזיון, שיא שלילי חדש מאז החלה שיטת חצאי הגמר.

 

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-52 של דנמרק באירוויזיון. דנמרק הצטרפה לתחרות ב-1957 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של דנמרק הייתה באירוויזיון 2013 עם השיר "Only Teardrops" בביצועה של הזמרת אמילי דה פורסט.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!