עוד ועוד פרטים נחשפים לקראת קדם האירוויזיון הלוקמסבורגי שיתקיים בשבת הקרובה, ה-27 בינואר. קדם האירוויזיון יהיה רווי בהפתעות ויהיה לאחד מקדמי האירוויזיון המושקעים שיתקיימו השנה.

בשבת הקרובה, ה-27 בינואר בהיכל הקונצרטים רוקהל (Rockhal) בעיר אש-סור-אלזט (Esch-Sur-Alzette), יתקיים קדם האירוויזיון הלוקסמבורגי "Luxembourg Song Contest 2024", אשר יבחר את הנציג והשיר שייצגו את לוקסמבורג באירוויזיון הקרוב במאלמו, שוודיה. כעת נחשפים פרטים נוספים על קדם האירוויזיון – ויש למה לצפות!!!

ראשית, דווח כי ויקי לאנדרוס (Vicky Leandros) אישרה בראיון כי תופיע בקדם הלוקסמבורגי עם שיר הניצחון שלה מאירוויזיון 1972. לאנדרוס ייצגה את לוקסמבורג פעמיים באירוויזיון: ב-1967 עם השיר "L'amour est bleu", שהגיע למקום הרביעי, וב-1972 עם השיר "Après toi", שכאמור זכה במקום הראשון. גם שרלוט פרלי (Charlotte Perrelli), זוכת האירוויזיון השוודית ב-1999 ונציגת שוודיה פעם נוספת ב-2008, שוהה כרגע בלוקסמבורג ומתכוננת לקראת הופעתה בקדם האירוויזיון הלוקסמבורגי. זוכי אירוויזיון נוספים צפויים לקחת בקדם האירוויזיון וצפויות הפתעות רבות נוספות.

 

איך ייבחר הנציג לאירוויזיון?

תוצאות קדם האירוויזיון יקבעו על ידי 50% הצבעת חבר שופטים ו-50% הצבעות מקוונות של הקהל בבית, בהם לא רק תושבי לוקסמבורג יכולים להצביע! חבר השופטים יורכב משמונה מדינות שונות, כאשר מכל מדינה ישפטו חמישה אנשי צוות. 

ההצבעה המקוונת תיפתח פעמיים במהלך המשדר למשך 15 דקות באתר של רשת הטלוויזיה, RTL. כל הצבעה תעלה 0.99 יורו (כ-4.01 שקלים) ובכל סבב הצבעה תינתן אפשרות להצביע עד 20 פעמים על ידי כרטיס אשראי אחד. את ההצבעות אפשר לחלק בין כל המתמודדים בקדם. גם תושבי ישראל יוכלו להצביע ולעודד את הזמר האהוב עליו – פרטים מדויקים על אפשרויות ההצבעה נפרסם בהמשך.

 

המתמודדים בקדם האירוויזיון הלוקסמבורגי

לחצו על שם השיר להאזנה!

 

רשת הטלוויזיה מוסרת שכולם מוזמנים לצפות בקדם גם מחוץ ללוקסמבורג. מסתמן כי הקדם הלוקסמבורגי יהיה מרשים ומושקע ביותר בהשוואה לקדמי האירוויזיון בשנים האחרונות.

נזכיר כי המפיקה הראשית היא לא אחרת מטלי אשכולי (Tali Eshkoli), מפיקה בינלאומית אשר הפיקה אירועים רבים וביניהם אירוויזיון 2019 שנערך בתל אביב,אירוע המסורתי "ישראל קולינג" (Israel Calling), אירוע שהחל את דרכו ב-2016, בו אמני אירוויזיון רבים מגיעים חודש לפני התחרות להופעה מיוחדת בפני הקהל הישראלי ותחרות מיס יוניברס 2021 שנערכה לראשונה בישראל בעיר אילת.

פרט לכך, היא הפיקה את קדם האירוויזיון הישראלי בשנת 2013, שהיה הגדול והמורכב ביותר שהופק אי פעם בישראל. טלי משמשת גם כשופטת בקדמי אירוויזיון רבים, ובשנים הקודמות שפטה בקדם האירוויזיון השוודי והספרדי, ואף מסרה מספר פעמים את הניקוד של צוותי השופטים בקדם השוודי.

לוקסמבורג זכתה בעברה בתחרות לא פחות מ-5 פעמים, בין היתר עם הלהיטים האהובים והעל זמניים "Poupée de cire, poupée de son" של פראנס גל (France Gall), "Après toi" של ויקי ליאנדרוס (Vicky Leandros), "Tu te reconnaîtras" של אן-מארי דויד (Anne-Marie David) ו-"Si La Vie Est Cadeau" של קורין הרמס (Corinne Hermès).

מקור: RTL.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-38 של לוקסמבורג באירוויזיון. לוקסמבורג הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של לוקסמבורג הייתה באירוויזיון 1983 עם השיר "Si la vie est cadeau" בביצועה של הזמרת קורין הרמס.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!