האזינו: רשת הטלוויזיה הפינית חשפה את שבעת השירים המשתתפים בקדם האירוויזיון "UMK 2024". הזוכה בקדם ייצג את פינלנד באירוויזיון 2024 שייערך במאלמו, שוודיה.

רשת הטלוויזיה הפינית, YLE, חשפה לפני כשבועיים את שבעת המתמודדים שיתמודדו בקדם האירוויזיון הפיני "Uuden Musiikin Kilpailu", או בקצרה "UMK", המשמש לבחירת נציגי פינלנד לאירוויזיון החל מ-2012. בדומה לשנים קודמות, השירים פורסמו בהדרגה במהלך השבוע וחצי האחרון, וכעת הם זמינים לשמיעה מלאה.

הקדם הפיני ייערך ב-10 בפברואר. הזוכה בתחרות ייבחר ע"י שקלול של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%).
רשימת המשתתפים בקדם:

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין המשתתפים בקדם ניתן למצוא את להקת סאיין קיקס (Cyan Kicks) שהתמודדו בקדם האירוויזיון הפיני בשנת 2022 עם השיר "Hurricane" והגיעו למקום השני.

 

בין כותבי השירים בקדם ניתן למצוא מספר שמות מוכרים:

  •  אליז ריד (Elize Ryd), בין יוצרי השיר "Dancing With Demons" שתבצע להקת סאיין קיקס, התמודדה כזמרת בשלב חצאי הגמר של קדם האירוויזיון השוודי בשנת 2015 עם השיר "One By One", אך לא העפילה לגמר.
  • יוקה אימונן (Jukka Immonen), שלקחה חלק בכתיבת השיר "Vox Populi", הינה הכותבת של השיר "Love Kills" שייצג את בלגיה באירוויזיון 2013 והגיע למקום ה-12 בגמר הגדול.
פינלנד באירוויזיון 2023

קארייה (Käärijä), שזכה בקדם האירוויזיון הפיני, ייצג את פינלנד עם שירו ""Cha Cha Cha". פינלנד עלתה לגמר לאחר שניצחה בחצי הגמר הראשון עם 177 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום השני עם 526 נקודות.

זהו ההישג השני הכי טוב בתולדותיה של פינלנד וההישג הכי טוב שלהם מאז הניצחון באירוויזיון 2006. זאת הפעם השנייה שבה פינלנד מנצחת בחצאי הגמר, ובגמר הגדול אף ניצחה בהצבעת הקהל אך הגיעה למקום הרביעי בהצבעת השופטים.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-57 של פינלנד באירוויזיון. פינלנד הצטרפה לתחרות ב-1961 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שזכתה במקום הראשון עם השיר "Hard Rock Hallelujah" בביצועה של להקת "לורדי".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!