עשור לאחר שייצג את דנמרק במגרש הביתי בקופנהגן, באסים (Basim) מתכנן קאמבק לקדם האירוויזיון הדני "Dansk Melodi Grand Prix 2024". האם לראשונה מזה 31 שנה, דנמרק תשלח מתמודד עבר לאירוויזיון?

רשת הטלוויזיה הדנית, DR, הכריזה בשבוע שעבר כי חשיפת האומנים המשתתפים בקדם האירוויזיון "Dansk Melodi Grand Prix 2024", תתבצע במהלך מסיבת עיתונאים שתתקיים ב-25 בינואר בשעה 12:30 (שעון ישראל). אחד מתוך שמונת השירים יזכה לייצג את דנמרק באירוויזיון 2024 שבמאלמו.

מפיק קדם האירוויזיון הדני, אריק סטרוב הנסן (Erik Struve Hansen), שיתף כי לפחות אחד מהמשתתפים בקדם קשור לתחרות האירוויזיון בדרך כלשהי. כעת, חשפה העיתונאית הדנית פרנילה כריסטנסן (Pernille Christensen) בעיתון אקסטרה בלאדט (Ekstra Bladet), כי מי שצפוי לקחת חלק בקדם לאחר עשור הוא לא אחר מאשר נציג דנמרק לאירוויזיון 2014, באסים (Basim).

באסים זכה בקדם האירוויזיון הדני ב-2014 עם השיר "Cliche Love Song" (בעברית: "שיר אהבה קלישאתי") ונבחר לייצג את דנמרק במגרש הביתי בקופנהגן, שם הגיע למקום התשיעי בגמר עם 74 נקודות.
באסים – מי אתה?

אניס באסים מג'הד (Anis Basim Moujahid), אשר ידוע בשם הבמה באסים, הוא זמר דני ממוצא מרוקאי, בן 31. ב-2008 פרץ לתודעה בגיל 15 לאחר שהשתתף בגרסה הדנית של התוכנית "אקס פקטור" והגיע עד לשלב רבע הגמר. ב-2014 ייצג את דנמרק שאירחה את התחרות לאחר זכייתה באירוויזיון 2013, והגיע עד למקום התשיעי בגמר עם השיר "Cliche Love Song".

במידה ובאסים ייבחר לייצג את דנמרק במאלמו, זאת תהיה הפעם הראשונה מזה 31 שנה בה דנמרק שולחת נציג עבר לתחרות. הנציג האחרון שעשה זאת היה טומי סיבאך (Tommy Seabach), שייצג את דנמרק בפעם השלישית באירוויזיון 1993, ולפני כן השתתף באירוויזיון 1979 שנערך בירושלים ובאירוויזיון 1981.

 

קדם האירוויזיון "Melodi Grand Prix 2024" יתקיים ב-17 בפברואר באולם הקונצרטים של רשת הטלוויזיה DR שבקופנהגן. את התחרות צפויות להנחות סטפני סורוג (Stephanie Surrugue) ושרה ברו (Sara Bro). שירי הקדם ייחשפו ב-10 בפברואר, שבוע לפני הקדם, במהלך משדר מיוחד ברשת הטלוויזיה הדנית בו יבצעו כל המתמודדים את שירם בלייב.

קדם האירוויזיון הנוכחי מגיע על רקע כישלונותיה האחרונים של דנמרק באירוויזיון שלא הצליחה להעפיל לגמר התחרות מאז 2019. הזוכה בקדם ייבחר ע"י שילוב של הצבעת הקהל והצבעת השופטים. עם זאת, הוחלט השנה להגדיל את מספר החברים בצוותי השופטים.
דנמרק באירוויזיון 2023

ריילי (Reiley), שזכה בקדם האירוויזיון הדני, ייצג את דנמרק עם שירו "Breaking My Heart" (בעברית: "שובר את הלב שלי"). דנמרק לא העפילה לגמר האירוויזיון, לאחר שסיימה במקום ה-14 בחצי הגמר השני עם 6 נקודות בלבד. זאת הפעם השלישית ברציפות שבה דנמרק לא מעפילה לגמר האירוויזיון, שיא שלילי חדש מאז החלה שיטת חצאי הגמר.

מקור: Ekstra Bladet.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-52 של דנמרק באירוויזיון. דנמרק הצטרפה לתחרות ב-1957 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של דנמרק הייתה באירוויזיון 2013 עם השיר "Only Teardrops" בביצועה של הזמרת אמילי דה פורסט.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!