תעשו כבוד: המפיקה הישראלית טלי אשכולי תפיק את קדם האירוויזיון הלוקסמבורגי "Luxembourg Song Contest 2024", אשר ייערך ב-27 בינואר.

רשת הטלוויזיה הלוקסמבורגית, RTL, תקיים את קדם האירוויזיון הלוקסמבורגי, "Luxembourg Song Contest 2024", ביום שבת ה-27 בינואר, בהיכל הקונצרטים רוקהל (Rockhal) בעיר אש-סור-אלזט (Esch-Sur-Alzette).

המפיקה הראשית של הקדם היא לא אחרת מאשר טלי אשכולי (Tali Eshkoli), המוכרת לחלקנו בזכות הפקת האירוע המסורתי "ישראל קולינג" (Israel Calling), אירוע שהחל את דרכו ב-2016, בו אמני אירוויזיון רבים מגיעים חודש לפני התחרות להופעה מיוחדת בפני הקהל הישראלי.

 

טלי היא מפיקה בינלאומית אשר הפיקה אירועים רבים וביניהם אירוויזיון 2019 שנערך בתל אביב, ותחרות מיס יוניברס 2021 שנערכה לראשונה בישראל בעיר אילת. פרט לכך, היא הפיקה את קדם האירוויזיון הישראלי בשנת 2013, שהיה הגדול והמורכב ביותר שהופק אי פעם בישראל. טלי משמשת גם כשופטת בקדמי אירוויזיון רבים, ובשנים הקודמות שפטה בקדם האירוויזיון השוודי והספרדי, ואף מסרה מספר פעמים את הניקוד של צוותי השופטים בקדם השוודי.

אל אשכולי יצטרף הבמאי משה קפטן (Moshe Kepten), אשר לקח חלק בהפקות של מחזות זמר והצגות רבות, ביים את הקטעים האומנותיים באירוויזיון 2019 וגם את הביצוע של עדן אלנה על בימת אירוויזיון 2021. קפטן יביים את קדם האירוויזיון הלוקסמבורגי.

מטעמה של טלי אשכולי נמסר: "השירים הבלתי נשכחים שלוקסמבורג זכתה איתם בתחרות היו ועודם קלאסיקות נפלאות ועל-זמניות. זה כבוד גדול עבורי להוביל את לוקסמבורג בקאמבק הגדול שלה לתחרות האירוויזיון. אני נרגשת להיות חלק מהרגע ההיסטורי הזה".

 

לוקסמבורג זכתה בעברה בתחרות לא פחות מ-5 פעמים, בין היתר עם הלהיטים האהובים והעל זמניים "Poupée de cire, poupée de son" של פראנס גל (France Gall), "Après toi" של ויקי ליאנדרוס (Vicky Leandros), "Tu te reconnaîtras" של אן-מארי דויד (Anne-Marie David) ו-"Si La Vie Est Cadeau" של קורין הרמס (Corinne Hermès).

 

שירי קדם האירוויזיון הלוקסמבורגי:

לחצו על שם השיר להאזנה!

המנצח בקדם ייבחר על ידי שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%) וייצג את לוקסמבורג באירוויזיון 2024 שייערך במאלמו, שוודיה. לוקסמבורג תחזור השנה לתחרות לאחר היעדרות של 30 שנה, והשתתפה לאחרונה באירוויזיון ב-1993.

 

בין כותבי השירים בקדם מספר שמות מוכרים:

שירו של חאליד (Chaild) נכתב והולחן ע"י הצוות שעומד מאחורי השיר המנצח של שוודיה באירוויזיון 2023, "Tattoo" – תומס גיסון (Thomas G:son), פטר בוסטרום (Peter Boström) וג'ימי ינסון (Jimmy Jansson). השלושה הם שמות מוכרים לעולם האירוויזיון, כאשר גיסון ובוסטרום היו שותפים גם לכתיבת השיר הזוכה של לורין באירוויזיון 2012, "Euphoria", כתיבת השיר הספרדי לאירוויזיון 2015 וגם לשיר הצרפתי באירוויזיון 2020. גיסון לבדו היה שותף בסך הכל לכתיבת והפקת 16 שירים לתחרות, כאשר בוסטרום לבדו היה שותף לכתיבת והפקת שני שירים נוספים לאירוויזיון – שוודיה 2011 ונורווגיה 2012. ינסון עצמו היה שותף לכתיבת השיר הקפריסאי לאירוויזיון 2023 ולכתיבת השיר הדני לאירוויזיון 2020.

שירה של טלי (Tali) נכתב בין היתר ע"י דריו פאיני (Dario Faini), שהיה שותף לכתיבת השיר האיטלקי לאירוויזיון 2019, "Soldi", ואף הופיע כאומן אורח במהלך מופע הביניים של אירוויזיון 2022 שנערך באיטליה. עוד שותפים לכתיבת השיר, מאמון רומיטי (Mamon Romiti) וסילביו ליסבון (Silvio Lisbonne), שכתבו לקדם גם את שירה של נעמי איה (Naomi Ayé).

שירה של קריק (Krick) נכתב ע"י שלושה יוצרי אירוויזיון מוכרים: הראשון, אנדראס סטון יוהאנסון (Andreas Stone Johansson), היה שותף לכתיבת השיר השוודי לאירוויזיון 2019, "Too Late For Love", והשיר האזרי לאירוויזיון 2022, "Fade to Black". השנייה, אלסי ביי (Elsie Bay) שהתמודדה בגמר הנורווגי ב-2022 עם השיר "Death of Us" ובגמר הנורווגי ב-2023 עם השיר "Love You in a Dream". הכותב השלישי והאחרון, טום אוהלר (Tom Oehler), היה שותף לכתיבת השיר הגרמני לאירוויזיון 2019, "Sister", וכתיבת השיר השוויצרי לאירוויזיון 2023, "Watergun".

שירה של נעמי איה (Naomi Ayé) נכתב בין היתר ע"י מאמון רומיטי (Mamon Romiti) וסילביו ליסבון (Silvio Lisbonne), שהיו שותפים לכתיבת השיר הבלגי לאירוויזיון 2022, "Miss You".

שירה של להקת וואן לאסט טיים (One Last Time) נכתב בין היתר ע"י אלבין פרדי ליונגקוויסט (Albin Fredy Ljungqvist), שהתמודד בגמר הקדם הדני ב-2013 עם השיר "Beautiful to Me" וב-2018 עם השיר "Music for the Road" (מקום שלישי).

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-38 של לוקסמבורג באירוויזיון. לוקסמבורג הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של לוקסמבורג הייתה באירוויזיון 1983 עם השיר "Si la vie est cadeau" בביצועה של הזמרת קורין הרמס.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!