קאלין (Kaleen) נבחרה לייצג את אוסטריה באירוויזיון 2024 שיתקיים במאלמו, שוודיה. חשיפת השיר צפויה להיות במהלך חודש מרץ.

רשת הטלוויזיה האוסטרית, ORF, חשפה הבוקר שהזמרת קאלין (Kaleen) נבחרה לייצג את אוסטריה באירוויזיון 2024 במאלמו, שוודיה. נכון לרגע זה, טרם פורסם מועד חשיפת השיר אך לפי הפרסומים הוא צפוי להיחשף במהלך חודש מרץ. עוד נודע כי השיר יהיה בסגנון טכנו של שנות ה-90. האתר האירוויזיון היווני EurovisionFun מדווח שהשיר האוסטרי נקרא "We Will Rave" (בעברית: "אנחנו נשתולל").

בין כותבי השיר ניתן למצוא את היוצר השוודי ג'ימי ג'וקר (Jimmy Joker), שהיה שותף לכתיבת השירים של סן מרינו, קפריסין ושוודיה באירוויזיון 2021, וכתיבת השירים של קפריסין ושוודיה באירוויזיון 2023, שכאמור גם זכה במקום הראשון.
הליך הבחירה הפנימי מלווה את המדינה מאז אירוויזיון 2017. בשנתיים האחרונות התבצעה בחירה פנימית מעט שונה, כיוון שהשיר לא נבחר על ידי רשת הטלוויזיה בלבד, אלא גם על ידי צוות שיפוט אוסטרי ומומחי אירוויזיון בינלאומיים החברים במועדוני OGAE. נערך מעין קדם אירוויזיון פנימי, ולאחר מכן התכנסו בעלי תפקידים שונים ברשת הטלוויזיה על מנת לבחור את נציגותם לתחרות. גם חלק מצוות אתר יורומיקס היה שותף לבחירת השיר האוסטרי בקדם בשנה שעברה, וכך גם השנה. 

עם בחירתה של הזמרת, היא מסרה: "אני חושבת שעדיין לא לגמרי הבנתי את העובדה שאני אעמוד על הבמה הזאת כאמן בעצמי. אני מאוהבת בעולם הזה של האורות והמצלמות ומאמינה שזו זכות לקחת את הקהל למסע. עבדתי קשה בשביל זה, ואני גאה מאוד. אני מאוד מצפה להראות לעולם מה אני מסוגלת לעשות!".

 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Eurovision Song Contest‎‏ (@‏‎eurovision‎‏)‎‏
קאלין – מי את?

קאלין, או בשמה המלא מריה סופי קריסל (Marie-Sophie Kreissl), בת 29, היא זמרת, רקדנית וכוריאוגרפית אשר התחרתה פעמים רבות בתחרויות שונות, זכתה ביותר מ-80 מקומות ראשונים וגרפה פרסים כמו "הכישרון הנשי הטוב ביותר" ו"הכוריאוגרפיה הטובה ביותר" בתחרויות ריקוד שונות.

קאלין למדה לכתוב לעצמה שירים והוציאה מספר סינגלים שונים, כשהמצליחים ביניהם הם: "Put You Down" ו-"Don't Wanna Leave You Now".

הזמרת והרקדנית אולי מוכרת לכם מחזרת הסטאנד אין המפורסמת של השיר "Fuego" באירוויזיון 2018, אך בנוסף לחזרה זו היא ביצעה את חזרת הסטאנד אין של ארמניה באירוויזיון הילדים ב-2022 וגם שימשה כבימאית באירוויזיון הילדים לשירים של בולגריה וספרד ב-2021 ולשיר הספרדי ב-2022.

קאלין שיתפה פעולה מספר פעמים עם הבמאי האוסטרי המוכר מארווין דיטמן (Marvin Dietmann), שביים לא מעט הופעות אירוויזיון לאורך השנים, ולקחה חלק בבימוי של קדם האירוויזיון הגרמני לאירוויזיון 2022. בנוסף לכך, היא לקחה חלק בצוות אשר יצר את הבימוי והכוריאוגרפיה לשירים של אוסטריה, ארמניה, גאורגיה וגרמניה באירוויזיון 2023.
אוסטריה באירוויזיון 2023

טיה וסלינה (Teya and Salena), שנבחרו באמצעות בחירה פנימית, ייצגו את אוסטריה עם שירן "?Who the Hell Is Edgar" (בעברית: "מי לעזאזל זה אדגר?"). אוסטריה עלתה לגמר לאחר שהגיעה למקום השני בחצי הגמר השני עם 137 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-15 עם 120 נקודות – מרחק של 9 נקודות בלבד מהמקום העשירי.

זאת הייתה הפעם הראשונה שבה אוסטריה מעפילה לגמר הגדול, לאחר שכשלה להעפיל לגמר שלוש שנים רצופות.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-56 של אוסטריה באירוויזיון. אוסטריה הצטרפה לאירוויזיון ב-1957 וזכתה בתחרות פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוסטריה הייתה באירוויזיון 2014 עם השיר "Rise Like a Phoenix" בביצועה של הזמרת קונצ'יטה וורסט.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!