תוצאות חצי הגמר הראשון: מרגרט ברגר, גות'מיניסטר ואינגריד ז'סמין עלו לגמר קדם האירוויזיון הנורווגי, "MGP 2024", אשר יערך ב-3 בפברואר.

חצי הגמר הראשון בקדם האירוויזיון הנורווגי, המלודי גרנד פרי ("Melodi Grand Prix"), הגיע לסיומו וכעת ניתן להכריז על שלושת העולים הראשונים לגמר! מרגרט ברגר (Margaret Berger), גות'מיניסטר (Gothminister) ואינגריד ז'סמין (Ingrid Jasmin) הם העולים מחצי הגמר הראשון אשר התקיים הערב. שלושת האומנים גברו על שלושה מתמודדים אחרים ושריינו את מקומם בגמר הנורווגי לקראת אירוויזיון 2024 שייערך ב-3 בפברואר, שם יתמודדו מול שישה שירים נוספים. התוצאות נקבעו על ידי הצופים בלבד.
מתמודדי חצי הגמר הראשון:

  1. Mathilde SPZ ft. Chris Archer & Slam Dunk -"Woman Show"
  2. Fredrik Halland – "Stranded"
  3. Myra – "Heart on Fire"
  4. Gothminister – "We Come Alive" – גמר
  5. Ingrid Jasmin – "Eya" – גמר
  6. Margaret Berger – "Oblivion" – גמר

לחצו על שם השיר להאזנה!

 

בין המתמודדים הערב מספר שמות מוכרים:

מרגרט ברגר (Margaret Berger): ייצגה את נורווגיה באירוויזיון 2013 עם השיר "Feed You My Love" והגיעה למקום הרביעי.

גות'מיניסטר (Gothminister): התמודד בקדם הנורווגי ב-2013 עם השיר "Utopia" אך הודח בחצי הגמר השלישי.

בגמר הגדול שייערך ב-3 בפברואר יתמודדו תשעה שירים שיעלו מתוך שלבי חצאי הגמר. תוצאות הגמר יקבעו על ידי קהל הצופים (60%) וצוות שופטים (40%). במהלך כל שלבי קדם האירוויזיון ניתנה למתמודדים האפשרות לעשות שימוש באפקט האוטוטיון (אפקט לתיקון זיופים קלים).
יתר המתמודדים שיתחרו בחצאי הגמר הבאים:

חצי גמר שני – 20 בינואר 2024:

חצי גמר שלישי – 27 בינואר 2024:

לחצו על שם השיר להאזנה!

 

תאריכי קדם האירוויזיון הנורווגי:

  • חצי גמר ראשון – 13 בינואר 2024
  • חצי גמר שני – 20 בינואר 2024
  • חצי גמר שלישי – 27 בינואר 2024
  • גמר – 3 בפברואר 2024
נורווגיה באירוויזיון 2023

אלסנדרה מלה (Alessandra Mele), שזכתה בקדם האירוויזיון הנורווגי, ייצגה את נורווגיה עם שירה "Queen of Kings" (בעברית: "מלכת המלכים"). נורווגיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השישי בחצי הגמר הראשון עם 102 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום החמישי עם 268 נקודות – ההישג הכי טוב של נורווגיה מאז אירוויזיון 2013.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-62 של נורווגיה באירוויזיון. נורווגיה הצטרפה לתחרות ב-1960 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של נורווגיה הייתה באירוויזיון 2009 עם השיר "Fairytale" בביצועו של הזמר אלכסנדר ריבאק.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!