נציג בלגיה לאירוויזיון, מוסטי (Mustii), פתח קול קורא לכל המעוניין להקליט חלק משירו לתחרות בכדי שכל ההקלטות יחד ילוו אותו על בימת אירוויזיון 2024. האם זו הפעם הראשונה שזה קורה? ואיך יתנהל התהליך? כל הפרטים בכתבה.

מוסטי (Mustii), נציג בלגיה לאירוויזיון 2024, מזמין את כל המעוניין להצטרף כמקהלה גדולה שתלווה אותו באירוויזיון. מוסטי חשף כי השיר הבלגי לתחרות כמעט מוכן, אבל הוא מחפש זמרי ליווי עבור החלק האחרון בשיר. בעקבות זאת, הוא קורא לכל מי שיש לו מעט חוש מוזיקלי להקליט את עצמו שר מספר משפטים. ההקלטות הרבות ייצרו מקהלה אחת גדולה שתלווה אותו על בימת האירוויזיון.
איך תבוצע ההקלטה לליווי השיר הבלגי לתחרות?

  • ההקלטה חייבת להיעשות כאשר המקליטים מאזינים באוזניות.
  • ההקלטה תוכל להיעשות דרך טלפון, מחשב או כל מכשיר שיוכל להוציא הקלטה באיכות טובה.
  • ההקלטה חייבת להיות קובץ MP3, וגודלה לא יעלה על 300 מגה-בייט.
  • ההקלטה תוגש לא יאוחר מה-18 בינואר בשעה 00:59 (שעון ישראל).

הקלטת הציבור עבור מקהלה שתלווה את הנציג הבלגי באירוויזיון אינה דבר חדש בתחרות האירוויזיון. האפשרות לעשות שימוש בקולות רקע מוקלטים מתאפשרת החל מאירוויזיון 2021 בעקבות מגפת הקורונה, כאשר המטרה העיקרית הייתה להקטין את גודל המשלחות אשר מגיעות לתחרות כדי להימנע מהדבקה המונית בנגיף. מאז נעשה שימוש רב בקולות רקע מוקלטים אשר מאפשרים לאומנים להקטין את עלויות המשלחות או להביא יותר רקדנים תוך דגש על ההופעה.

הרעיון של מוסטי להקליט מקהלה שלמה מתבצע בתחרות בפעם השנייה, כאשר הראשון שהקליט מקהלה גדולה לתוך פסקול השיר היה דאדי פרייר (Dadi Freyr) מאיסלנד, כאשר שר את שירו "10 Years" באירוויזיון 2021 ברוטרדם.

רוצים לשלוח הקלטה ואולי להישמע על בימת האירוויזיון? לחצו כאן!
מוסטי – מי אתה?

מוסטי (Mustii), או בשמו המלא תומאס מוסטין (Thomas Mustin), הוא זמר, יוצר ושחקן בן 32. הוא החל את הקריירה שלו ב-2012 כאשר השתתף כשחקן במחזמר "רומיאו ויוליה" בגרסה הבלגית. שנתיים לאחר מכן החל בקריירה המוזיקלית שלו והוציא את הסינגל הראשון "The Golden Age" (בעברית: "תור הזהב"). בהמשך הוחתם הזמר בחברת התקליטים Warner Music Belgium, תחתית עברו אומנים מפורסמים רבים בעולם כמו דואה ליפה, אד שירן, ריטה אורה ועוד.

ב-2018 שיחרר את אלבום הבכורה שלו "21st Century Boy" וב-2022 שיחרר את אלבומו השני "It's Happening Now". שני האלבומים זכו להצלחה בבלגיה, הגיעו בשיאם לחמישייה הפותחת במצעדי המוזיקה, ובעקבותיהם קיבל הזמר שישה מועמדויות לפרסים בטקסי מוזיקה שונים בבלגיה.

מוסטי היה הנציג הראשון שנבחר לייצג מדינה באירוויזיון 2024, כאשר בלגיה הכריזה עליו לייצג אותה כבר ב-30 באוגוסט 2023, שבועיים לאחר אישור השתתפותה באירוויזיון שייערך במאלמו.
בלגיה באירוויזיון 2023

גוסטף (Gustaph), שזכה בקדם האירוויזיון הבלגי, ייצג את בלגיה עם שירו "Because Of You" (בעברית: "בגללך"). בלגיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השמיני בחצי הגמר השני עם 80 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום השביעי עם 182 נקודות.

זהו ההישג הכי טוב של בלגיה מאז אירוויזיון 2017 ובין ההישגים הטובים של רשת הטלוויזיה הפלמית בתולדות התחרות.

מקור: RTBF.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-65 של בלגיה באירוויזיון. בלגיה הצטרפה לתחרות ב-1956 והייתה אחת משבע המדינות המייסדות. בלגיה הגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1986 לאחר שהזמרת סנדרה קים זכתה במקום הראשון עם השיר "J'aime la vie".רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!