ארמניה מראה סימן חיים: לאחר חודשים של שתיקה, רשת הטלוויזיה הארמנית מתכוננת מאחורי הקלעים לאירוויזיון 2024. האם מי שייצג את המדינה הקווקזית בתחרות יהיה ההרכב המוזיקלי לאדניבה שזוכה להצלחה?

רשת הטלוויזיה הארמנית, AMPTV, שומרת על שתיקה בכל הנוגע להשתתפותה באירוויזיון 2024 שייערך במאלמו. למרות שהיה די ברור שארמניה תיקח חלק בתחרות הקרובה בשוודיה, עד חודש דצמבר והכרזת רשימת המדינות שישתתפו בתחרות הקרובה, ארמניה לא מסרה כל מידע על תוכניותיה למאלמו.

מאחורי הקלעים החלה חרושת שמועות בכל הנוגע לתהליך הבחירה לאירוויזיון, והחלו ספקולציות שונות בדבר קיום קדם אירוויזיון לבחירת הנציג הארמני, לראשונה מ-2020. עם זאת, בימים האחרונים מסתמן שגם השנה ארמניה צפויה לבחור אומן בבחירה פנימית של רשת הטלוויזיה.

האם מי שיניף את הדגל הארמני בתחרות הקרובה יהיה ההרכב המוזיקלי לאדניבה (Ladaniva)?
השמועות סביב בחירתו של ההרכב המוזיקלי לאירוויזיון החלו לאחר סטורי שפורסם באינסטגרם הרשמי של ההרכב, בו נאמר: "בקרוב נוציא שיר חדש. אנחנו לא יכולים לחכות לשיר מול כל כדור הארץ למען ארמניה". הסטורי הספיק להימחק מאז, מה שהגביר עוד יותר את חרושת השמועות.

 

לאדניבה – מי אתם?

לאדניבה (Ladaniva) הוא אנסמבל רב-תרבותי, השוזר בתוכו גוונים רבים של מוזיקה עולמית, ומשלב פולק ארמני עם השפעות של רגאיי, בלקן-ביט ומוזיקה ערבית ואפריקנית. ההרכב נוסד ב-2019 ע"י הזמרת הארמנית ז'קלין בגדאסאריאן (Jacqueline Baghdasaryan) והאומן הצרפתי לואיס תומס (Louis Thomas).

סינגל הבכורה של הלהקה, "Vay Aman" יצא בתחילת 2020 וזכה להצלחה מיידית. אלבום הבכורה של הלהקה יצא בחודש ספטמבר האחרון, ממנו בלט הסינגל בשפה הצרפתית "Je t'aime tellement" (בעברית: "אני אוהבת את זה כל כך").

 
ארמניה באירוויזיון 2023

ברונט (Brunette), שנבחרה באמצעות בחירה פנימית, ייצגה את ארמניה עם שירה "Future Lover" (בעברית: "מאהב עתידי"). ארמניה העפילה לגמר לאחר שהגיעה למקום השישי בחצי הגמר השני עם 99 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-14 עם 122 נקודות – מרחק של 7 נקודות בלבד מהמקום העשירי. זה ההישג הכי טוב של ארמניה מאז אירוויזיון 2017.

מקור: eurovisionfun.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-16 של ארמניה באירוויזיון. ארמניה הצטרפה לתחרות ב-2006 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2008 ובאירוויזיון 2014 לאחר שסיימה פעמיים במקום הרביעי.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!