רשת הטלוויזיה הספרדית חשפה את המנחים, חבר השופטים ועיצוב הבמה של קדם האירוויזיון הספרדי, "2024 Benidorm Fest".

רשת הטלוויזיה הספרדית, RTVE, חשפה במהלך מסיבת עיתונאים את שמות המנחים, חבר השופטים ועיצוב הבמה של קדם האירוויזיון הספרדי, "Benidorm Fest 2024".

חצי הגמר הראשון של קדם האירוויזיון ייערך ב-30 בינואר, חצי הגמר השני ב-1 בפברואר והגמר הגדול ב-3 בפברואר. בכל משדר ייקחו חלק שמונה שירים. שיטת ההצבעה נשארה זהה לשיטה בשנה שעברה: בשני חצאי הגמר ובגמר התוצאות יוכרעו על ידי צוות שופטים המונים כ- 50% אחוז מכלל ההצבעה, 25% מדגם מייצג ו-25% מהקהל הרחב.
מנחי הפסטיבל:

 • רות לונרצו (Ruth Lorenzo): ייצגה את ספרד באירוויזיון 2014 עם השיר "Dancing in the Rain" והגיעה למקום העשירי. בנוסף, הגישה בשנה שעברה את ניקוד צוות השופטים הספרדי בגמר אירוויזיון 2023.
 • מארק קלדרו (Marc Calderó): עיתונאי ומנחה טלוויזיה אשר החל לעבוד עם RTVE ב-2022.
 • אנה פראדה (Ana Prada): עיתונאית וכתבת ב-Manñaneros, ולאחרונה הצטרפה לעבוד עם רשת הטלוויזיה הספרדית. פראדה תהיה מנחת הגרין רום.

חבר השופטים בקדם:

 • ביאטריז לואנגו (Beatriz Luengo): זמרת, שחקנית, רקדנית ומלחינה המשמשת כראש חבר השופטים.
 • גויילי מילקוואי (Guille Milkway): סולן להקת "Azul", מפיק ו-DJ.
 • אנג'לה קרסקו (Ángela Carrasco): יוצרת, זמרת ושחקנית.
 • קרלוס באוטה (Carlos Baute): זמר, מלחין, שחקן ומנחה.
 • לי סמית'ורסט (Lee Smithurst): מפיק לתחרויות האירוויזיון מטעם תאגיד השידור הבריטי BBC, היה אחראי על הפקת המופע של אירוויזיון 2023 בליברפול.
 • דוד טצרוניאן (David Tserunyan): ראש המשלחת הארמנית לאירוויזיון.
 • טוואן ואן דה ניווההויזן (Twan van de Nieuwenhuijzen): ראש המשלחת ההולנדית לאירוויזיון, בעבר ראש תחרות האירוויזיון בין השנים 2021-2023.
 • ניקולין רפסינג (Nicoline Refsing): המנהלת האומנותית של אירוויזיון 2014.
בנוסף לכל, נחשף גם עיצוב הבמה הנוצץ של הפסטיבל. בניית הבמה מתקיימת באולם "Palau d’Esports l’Illa" וצפויה להסתיים ב-28 בינואר. רבים השוו את עיצוב בימת הפסטיבל לבמה של אירוויזיון הילדים שנערך בפולין ב-2020.

 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Benidorm Fest‎‏ (@‏‎benidormfest_rtve‎‏)‎‏

בדומה לשנה שעברה, תעלה התוכנית "La noche del Benidorm Fest" שתשודר לפני ואחרי כל חצי גמר וגמר של הפסטיבל. מגיש התכנית יהיה פעם נוספת אייטור אלביזואה (Aitor Albizua), ואליו תצטרף אינס הרנד (Inés Hernad) שהנחתה את בנידורם פסט ב-2022.

השירים המתמודדים בקדם האירוויזיון הספרדי:

1. Almácor – "Brillos platino"
2. Angy Fernández – "Sé quién soy"
3. Dellacruz – "Beso en la mañana"
4. Jorge González – "Caliente"
5. Lérica – "Astronauta"
6. Mantra – "Me vas a ver"
7. Marlena – "Amor de verano"
8. María Peláe – "Remitente"
9. Miss Caffeina – "Bla bla bla"
10. Nebulossa – "Zorra"
11. Noan – "Te echo de"
12. Quique Niza – "Prisionero"
13. Roger Padrós – "El temps"
14. Sofia Coll – "Here to stay"
15. St. Pedro – "Dos Extraños (Cuarto de Cuerda)"
16. Yoly Saa – "No se me olvida"

לחצו על שם השיר להאזנה!
ספרד באירוויזיון 2023

בלנקה פלומה (Blanca Paloma), שזכתה בקדם האירוויזיון הספרדי, ייצגה את ספרד עם השיר "Eaea". ספרד, שמשתתפת אוטומטית בגמר האירוויזיון, הגיעה בגמר הגדול למקום ה-17 עם 100 נקודות – רובן מצוות השופטים שהעניק לה את המקום התשיעי עם 95 נקודות, בזמן שקהל הצופים בבית העניק לה את המקום ה-26 והאחרון עם 5 נקודות בלבד.

מקור: RTVE.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-63 של ספרד באירוויזיון. ספרד הצטרפה לתחרות ב-1961 וזכתה בה פעמיים ברציפות בשנים 1968 ו-1969. ספרד אירחה את התחרות בשטחה פעם אחת בלבד ב-1969 ומאז מחזיקה בזמן ההמתנה הארוך ביותר מאז זכייתה האחרונה – 54 שנה.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!