עדכון: רשת הטלוויזיה המלטזית חשפה כי גמר קדם האירוויזיון המלטזי, "Malta Eurovision Song Contest 2024", יתקיים ב-3 בפברואר בפורמט שונה מבעבר.

רשת הטלוויזיה המלטזית, TVM, אישרה אמש כי שבוע חשיפת הנציג המלטזי לאירוויזיון 2024, באמצעות קדם האירוויזיון "Malta Eurovision Song Contest 2024", יצא לדרכו ב-29 לינואר. בחירת הנציג המלטזי תתפרס על פני כמה ימים, וכעת רשת הטלוויזיה חושפת את הפורמט בו ייבחר השיר החדש ואת תאריך הגמר – 3 בפברואר.

לאחר קיומם של ארבעה משדרים טלוויזיוניים, שהחלו את דרכם כבר בחודש אוקטובר ובמהלכם הוצגו 36 שירים, רשת הטלוויזיה המלטזית הכריזה על 12 השירים שהעפילו לגמר. בכל משדר התמודדו תשעה שירים ו-12 השירים בעלי אחוז ההצבעה הגבוה ביותר של הקהל בבית וצוותי השופטים העפילו לגמר – כך יצא ששלושה שירים העפילו מחצי הגמר הראשון, שלושה שירים מחצי הגמר השני, שישה שירים מחצי הגמר הרביעי, ואף שיר לא העפיל מחצי הגמר השלישי.
הפורמט שישמש לבחירת השיר והנציג שיניפו את דגל מלטה במאלמו שונה מבעבר:

בין התאריכים 29-31 בינואר ישודרו בטלוויזיה המלטזית ראיונות עם 12 המועמדים הסופיים של קדם האירוויזיון, כאשר הם מחולקים לשלושה פרקים. במהלך הפרקים האלו הציבור יזכה להכיר את הזמרים לעומק, ילמד עליהם עובדות מעניינות ויראה כיצד הם מתכוננים לערב האחרון בתוכנית. הכנות אלו כוללות את העבודה על הקליפ של השיר עמו הם מתחרים.

לאחר מכן, ב-1 בפברואר, ישודרו הקליפים של 12 הפיינליסטים, כאשר כל זמר יקבל את הבמה להציג פרשנות לשיר שלו באמצעות הקליפ.

השלב האחרון יחול ב-3 בפברואר, אז ישודר הערב האחרון של MESC 2024, בו נראה את כל הפיינליסטים מבצעים את שיריהם באולפן. בעקבות הופעותיהם, ועדה מיוחדת בשילוב הצבעת הקהל יכריעו מי יהיה הנציג המלטזי לאירוויזיון 2024. יתרה מכך, מלבד פרסים המוענקים כמו תמיד לאומנים שיגיעו למקום השני והשלישי, יהיו גם פרסים למשתתפים עם הקליפ הטוב ביותר וכן לטאלנט החדש הטוב ביותר.

קדם האירוויזיון המלטזי, "Malta Eurovision Song Contest", משמש לבחירת נציגי מלטה לאירוויזיון החל מהצטרפותה לתחרות ב-1971. רוב נציגיה של מלטה נבחרו לאורך השנים דרך פורמט הקדם, פרט למספר שנים בודדות. מלטה נחשבת כיום למדינה בעלת זמן ההמתנה הארוך ביותר לזכייתה הראשונה – 53 שנה.
השירים המתמודדים בגמר קדם האירוויזיון המלטזי:

 1. Miriana Conte – "Venom"
 2. Sarah Bonnici – "Loop"
 3. Greta Tude – "Topic (Bla Bla)"
 4. Janvil – "Man"
 5. Haley Azzopardi – "Tell Me That It’s Over"
 6. Ryan Hili – "Karma"
 7. Erbà – "Sirena"
 8. Nathan – "Ghost"
 9. Denise Mercieca – "Mara"
 10. Matt Blxck – "Banana"
 11. Gail Attard – "Wild Card"
 12. Lisa Gauci – "Breathe"

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין המתמודדים מספר שמות מוכרים:

ראיין הילי (Ryan Hili): התמודד בקדם המלטזי ב-2023 עם השיר "In the Silence" והגיע למקום השני.

נייתן (Nathan): התמודד בקדם המלטזי ב-2023 עם השיר "Creeping Walls" והגיע למקום ה-11.

מאט בלאק (Matt BLXCK): התמודד בקדם המלטזי ב-2022 עם השיר “Come Around” (מקום שביעי) ובקדם המלטזי ב-2023 עם השיר "Up" (מקום שלישי).

מיריאנה קונטה (Miriana Conte): התמודדה בקדם המלטזי ב-2017 עם השיר "Don't Look Down" (מקום 16), ב-2018 עם השיר "Rocket" (מקום 12) וב-2022 עם השיר "Look What You've Done Now" (מקום שישי).

שרה בוניצ'י (Sarah Bonnici): התמודדה בקדם המלטזי ב-2022 עם השיר "Heaven" והגיעה למקום ה-12.

גרטה טודה (Greta Tude): התמודדה בקדם המלטזי ב-2023 עם השיר "Sound of My Stilettos" והודחה בחצי הגמר.

נדגיש שהזמרת מוירה סטארפייס (Moira Starface), שייצגה את מלטה באירוויזיון 1994 והגיעה למקום החמישי עם השיר "More than Love", בדואט עם כריסטופר סקיקלונה (Christopher Scicluna), לא העפילה לגמר.
מלטה באירוויזיון 2023

להקת דה באסקר (The Busker), שזכתה בקדם האירוויזיון המלטזי, ייצגה את מלטה עם שירה  "Dance (Our Own Party)". מלטה לא העפילה לגמר הגדול לאחר שהגיעה למקום ה-15 והאחרון בחצי הגמר הראשון עם 3 נקודות בלבד.

זאת הפעם הרביעית בכל שנות השתתפותה שמלטה מסיימת במקום האחרון בתחרות, והפעם הראשונה שהיא מסיימת אחרונה באחד מחצאי הגמר. בנוסף, מלטה לא העפילה לגמר בפעם השנייה ברציפות, שיא שלילי אותו היא רושמת עם רצף אי ההעפלות בין השנים 2007-2008, 2010-2011 ו-2017-2018.

מקור: TVMnews.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-36 של מלטה באירוויזיון. מלטה הצטרפה לתחרות ב-1971 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2002 ובאירוויזיון 2005 לאחר שסיימה פעמיים במקום השני.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!