רשת הטלוויזיה האוסטרית מאשרת שהנציג האוסטרי לאירוויזיון 2024 ייחשף ב-16 לינואר.

אברהרד פורצ'ר (Eberhard Forcher), מי שאמון השנה על בחירת הנציג האוסטרי לאירוויזיון, אישר שרשת הטלוויזיה האוסטרית, ORF, תחשוף את נציגה לאירוויזיון 2024 ב-16 לינואר, יום שלישי הבא.

הפרסום בדבר חשיפת הנציג האוסטרי לתחרות החל יום לפני כן, כאשר העיתון האוסטרי "Kronen Zeitung" דיווח כי הנציג האוסטרי לאירוויזיון 2024 כבר נבחר וצפוי להיחשף במהלך השבוע הקרוב. העיתון היומי, בעל התפוצה הגבוהה ביותר באוסטריה, דיווח כי חבר מושבעים המורכב ממומחים למוזיקה ומומחי אירוויזיון בינלאומיים החברים במועדוני OGAE (מועדון חובבי האירוויזיון), הוזמנו לצפות באודישנים חיים שנערכו באולפנים של רשת הטלוויזיה האוסטרית ORF.

עוד דווח כי 14 אומנים בסך הכל התמודדו על ייצוג אוסטריה במאלמו וביצעו אודישן חי מול צוותי השופטים.
הליך הבחירה הפנימי מלווה את המדינה מאז אירוויזיון 2017. בשנה שעברה התבצעה בחירה פנימית מעט שונה, כיוון שהשיר לא נבחר על ידי רשת הטלוויזיה בלבד, אלא גם על ידי צוות שיפוט אוסטרי ומומחי אירוויזיון בינלאומיים החברים במועדוני OGAE. נערך מעין קדם אירוויזיון פנימי, ולאחר מכן התכנסו בעלי תפקידים שונים ברשת הטלוויזיה על מנת לבחור את נציגותם לתחרות. גם חלק מצוות אתר יורומיקס היה שותף לבחירת השיר האוסטרי בקדם בשנה שעברה וכך גם השנה.

נראה ששיטת הבחירה הפנימית באמצעות קדם אירוויזיון מצומצם בשנה שעברה השתלמה, וזאת לאחר שצמד הזמרות טיה וסלינה (Teya & Salena) נבחרו לייצג את אוסטריה עם השיר "?Who the Hell Is Edgar", העפילו לגמר וסיימו במקום ה-15. זאת הייתה הפעם הראשונה מאז אירוויזיון 2018 שבה אוסטריה מעפילה לגמר.
אוסטריה באירוויזיון 2023

טיה וסלינה (Teya and Salena), שנבחרו באמצעות בחירה פנימית, ייצגו את אוסטריה עם שירן "?Who the Hell Is Edgar" (בעברית: "מי לעזאזל זה אדגר?"). אוסטריה עלתה לגמר לאחר שהגיעה למקום השני בחצי הגמר השני עם 137 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-15 עם 120 נקודות – מרחק של 9 נקודות בלבד מהמקום העשירי.

זאת הייתה הפעם הראשונה שבה אוסטריה מעפילה לגמר הגדול, לאחר שכשלה להעפיל לגמר שלוש שנים רצופות.

מקורות: Kronen Zeitung, esc-kompakt.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-56 של אוסטריה באירוויזיון. אוסטריה הצטרפה לאירוויזיון ב-1957 וזכתה בתחרות פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוסטריה הייתה באירוויזיון 2014 עם השיר "Rise Like a Phoenix" בביצועה של הזמרת קונצ'יטה וורסט.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!