הימורים באירוויזיון 2024: בימים האחרונים ישראל מתרסקת בטבלאות ההימורים וכעת מדורגת במקום הרביעי. בריטניה עדיין במקום הראשון. אלו הם השינויים בטבלת ההימורים בשבוע האחרון…

מגמת הירידה של ישראל בהימורים נמשכת: ישראל שוב יורדת בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024 וכעת מדורגת במקום הרביעי. הירידה נמשכת על רקע השחיקה בהסברה ותפיסתה של צדקת הדרך של ישראל במלחמה ברצועת עזה מול ארגון הטרור חמאס. נזכיר שכשפרצה המלחמה בין אוקראינה לרוסיה, אוקראינה זכתה לתמיכה חד משמעית ושהתה בראש טבלאות ההימורים מתחילת המלחמה ועד הזכייה בתחרות. יש שיגידו שאוקראינה זכתה רק בשל המלחמה ורק מעטים יצדיקו את הזכייה בכך שהשיר היה ראוי. נתון זה מדגיש את היחס השונה לה זכתה אוקראינה בתחילת המלחמה לעומת היחס לה זוכה ישראל לאחר ה-7 באוקטובר. ישראל עמדה בראש הטבלה שבועות בודדים בלבד.

במקום הראשון עומדת בריטניה עם סיכויי זכייה של 7%. אוקראינה קרובה מאוד לבריטניה גם כן עם סיכויי זכייה של 7%, וכך גם איטליה שמדורגת שלישית עם 7%. ישראל, כאמור, במקום הרביעי עם 6%. טבלת ההימורים המפורטת בהמשך הכתבה.שלוש מדינות חשפו עד כה את שיריהן לתחרות:

אלבניה: לפני כשבועיים וחצי נבחר השיר האלבני לאירוויזיון – "Zemrën n’Dorë". אלבניה עמדה במקום ה-34 במשך תקופה ארוכה וכעת היא יורדת מעט למקום ה-35.

צרפת: גם השבוע עומדת צרפת במקום השמיני. נזכיר שבטרם נחשף השיר הצרפתי לאירוויזיון, "Mon amour", עמדה צרפת במקום ה-6 וניתן לראות את הירידה כאכזבה מהשיר הצרפתי בשלב זה.

צ'כיה: צ'כיה עולה השבוע מהמקום ה-34 למקום ה-35.

שינויים נוספים בטבלה במהלך השבוע האחרון – אזרבייג'אן עולה חזרה למקום ה-13 לאחר בשבוע שעבר ירדה למקום ה-17, אירלנד עולה מהמקום ה-32 למקום ה-28, ומלטה יורדת מהמקום ה-29 למקום ה-33. לא מצאנו סיבה ברורה לשינויים האלה בטבלאות.


באדיבות:
Eurovisionworld.com.האם יש לכך חשיבות?

נדגיש שטבלאות ההימורים מבוססות על אנשים רבים אשר מהמרים את כספם על מדינות אשר הם מאמינים שעשויות לזכות באירוויזיון הקרוב. טבלת ההימורים בשלב זה היא טבלת ציפיות בלבד שחלקה הקטן יתממש וחלקה הגדול יתבדה. כולה מבוססת על תוצאות המדינות בשנים קודמות. טבלאות אלה עשויות להשתנות אלפי פעמים עד לחודש מאי.

לגבי חשיבות טבלאות ההימורים בחודשים הקרובים: נדגיש גם כי לפני כשנתיים, מאז פרצה המלחמה בין אוקראינה לרוסיה, אוקראינה עמדה בראש טבלאות ההימורים ולבסוף גם זכתה בתחרות. לעומת זאת לפני כשלוש שנים, במהלך רוב עונת האירוויזיון, מלטה עמדה בראש טבלאות ההימורים כשרק בשבוע החזרות עקפה איטליה את מלטה. איטליה אמנם זכתה במקום הראשון אך מלטה דורגה לבסוף רק במקום השביעי. בשנה שעברה, שוודיה הובילה בטבלאות ההימורים לכל אורך הדרך מאז נבחר השיר.

בשלב זה אנו נמצאים בשלבים ראשונים מאוד ולכן צריך לקחת את טבלאות ההימורים בפרופורציה. יחד עם זאת, אין לזלזל בכלי החשוב הזה שאנו נמשיך לעקוב אחריו, מתוך תקווה שישראל תמשיך להוביל לכל אורך עונת אירוויזיון 2024.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב- 7, 9 ו- 11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. המקום הנבחר הוא "Malmö Arena" בו כ- 15,500 מושבים. המקום אירח בעבר את אירוויזיון 2013.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!