לראשונה בתולדות התחרות: צופי תחרות אירוויזיון 2024, באולם ובבית, יוכלו לקבל תצוגת 360 מעלות סביב הקהל והצופים, בדומה למופעי ענק אחרים ברחבי העולם.

פרדריק סטרומבי (Fredrik Stormby), מעצב התאורה ומסכי הלד לבמת אירוויזיון 2024 במאלמו שבשוודיה, חשף כי התחרות הקרובה תהיה חוויה שונה לחלוטין עבור הצופים, שכן הם יוכלו לקבל תצוגה של 360 מעלות לראשונה בהיסטוריה. עיצוב הבמה והתאורה כולל משטחים נעים המוארים בלדים, רצפת לד, תאורה מאסיבית, מסכי וידאו מודולריים וטכנולוגיה מתקדמת אשר תיצור מגוון מרהיב של תצורות על הבמה. הבמה ממוקמת בדיוק במרכז הרחבה, מעוצבת בצורת איקס (X), ומוקפת כאמור 360 מעלות בקהל.
מעצב הבמה הוא פלוריאן וידר (Florian Wieder), מעצב במה גרמני-יהודי הנחשב לאחד הגדולים בתחומו, אשר עיצב עבור האירוויזיון לא פחות משמונה במות בשנים 2011, 2012, 2015, 2017, 2018, 2019, 2020 ו-2021. מחוץ לאירוויזיון, וידר עיצב עשרות במות לטקסים שונים ותוכניות טלוויזיה ברחבי העולם, ביניהן: X Factor, American Idol, טקסי MTV ועוד. עם זאת, זו הפעם הראשונה שהוא עובד עם רשת הטלוויזיה השוודית.

אל פלוריאן וידר הצטרף כאמור מעצב התאורה ומסכי הלד, פרדריק סטרומבי (Fredrik Stormby), כאשר בין עבודותיו ניתן למצוא עבודה על קדם האירוויזיון השוודי ("Melodifestivalen"), הופעת "ABBA Voyage" וסיבוב הרנסנס של ביונסה. סטרומבי היה מעורב בתחרות האירוויזיון ב-2013 שנערכה גם אז במאלמו, ולקח חלק בצוות שיצר את ההופעה של לורין על בימת אירוויזיון 2023 שזכתה בתחרות בשנה שעברה.

בראיון לאתר "Creative Boom", חשף סטרומבי פרטים מסקרנים רבים על מה שנראה על המרקע במאלמו במאי. ראשית, הוא מזכיר שהשנה הגישה לעיצוב הבמה דומה יותר לקונצרט ולא לתוכנית טלוויזיה, מתוך כוונה להביא קונספט שונה שמעולם לא נעשה קודם לכן: "עם הקונספט של פלוריאן, הן בסגנון והן במיקום הבמה באולם, מוקף בקהל ובהשראת הסיסמה 'United By Music' ותעשיית ייצוא המוזיקה השוודית, רצינו לאתגר קצת את קונספט האירוויזיון בכבוד ולהישען על עיצוב והתנסות יותר לקראת סיבובי הופעות מודרניים והפקת מופעים במקום שידור טלוויזיוני. העיצוב מורכב מכמה אלמנטים בודדים חזקים של נוף, תאורה ווידאו, ועם כל אלה ביחד, נוכל להשיג הרבה וריאציות".
"המוטיבים והעיצובים של אולם האירוויזיון נוצרו בהשראת האזור המקיף את מאלמו", מסביר פרדריק, שרצה לחלוק כבוד לעיר המארחת בדרך זו. "אני חושב שבחלק הזה של שוודיה ובאזור המטרופוליני של אורסונד (Öresund) עם מאלמו, לונד (Lund), הלסינגבורג (Helsingborg) וקופנהגן יש אווירה צעירה ומגוונת, עם השפעות תרבותיות מכל העולם וסצנה מקומית אומנותית חזקה מבחינת אומנות ומוזיקה. אנחנו צריכים לנהל את המופע עם מודעות סביבתית, התמקדות בקיימות ובחירות מודעות, הן מבחינת בחירת מתקנים, חומרים ומערכות טכניות. אנו שואפים לבצע את המופע רק באמצעות מקורות LED ולייזר, שכן יש להם צריכת חשמל קבועה נמוכה יותר מאשר נורות פריקה ששימשו בדורות קודמים של תאורה נעה".

לבסוף, פרדריק מזכיר את האתגרים העומדים בפניהם בהדמיית חוויה של 360 מעלות בטלוויזיות הדו-ממדיות שדרכן צופים מרבית צופי האירוויזיון: "זה יהיה אתגר, אבל גם מציע לנו הרבה אפשרויות. אין צורך לעשות את אותו הדבר שנה אחר שנה. דברים מסוימים עשויים אפילו להישאר לתחרויות הבאות, כמו הקהל העומד על הרצפה. הפעם הראשונה שזה נעשה באירוויזיון הייתה במאלמו 2013".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מקורות: Creative Boom, EurovisionFun.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב- 7, 9 ו- 11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. המקום הנבחר הוא "Malmö Arena" בו כ- 15,500 מושבים. המקום אירח בעבר את אירוויזיון 2013.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!