אירלנד תבחר את שירה לאירוויזיון באמצעות התוכנית "The Late Late Show". השירים המתמודדים בקדם האירוויזיון ייחשפו בשבוע הבא, אבל האם קיבלנו מוקדם מעט מן הצפוי את שמות המתחרים בקדם האירי?

רשת הטלוויזיה האירית, RTÉ, הודיעה שתקיים את קדם האירוויזיון "Eurosong 2024" במסגרת תוכנית האירוח "The Late Late Show", בעזרתו ייבחר הנציג האירי לאירוויזיון 2024 שיתקיים במאלמו, שוודיה. רשת הטלוויזיה טרם פרסמה את תאריך השידור של קדם האירוויזיון האירי אך לפני כמה ימים נודע כי השירים והמתמודדים בקדם יוכרזו בהדרגה החל מיום שני הקרוב, ה-8 בינואר, במסגרת התוכנית "Ray D’Arcy Show" המשודרת בתחנת הרדיו האירית RTÉ Radio 1.

עם זאת, נראה שההדלפות המוקדמות העונה לא מפסיקות – לאחר הדלפת שירי קדם האירוויזיון הספרדי ולאחר הדלפת מספר שמות שיתמודדו בקדם האירוויזיון הנורווגי, מגיעה כעת תורה של אירלנד. במהלך הפודקסאט "I'm Sorry, Zero Points", בהנחיית אדריאן ושיימוס (Adrian & Seamus), הודלפו שמותיהם של ששת האומנים שיתמודדו בקדם האירי.
רשימת השמות שפורסמה:

  1. Erica Cody
  2. JyellowL
  3. Bambie Thug
  4. Isabella Kearney
  5. Next In Line
  6. Ailsha

בשלב זה רשת הטלוויזיה האירית לא מסרה הצהרה לגבי רשימת השמות שפורסמה כך שנאלץ לחכות עוד מספר ימים להכרזה הרשמית. 380 שירים הוגשו השנה לקדם האירוויזיון האירי – עלייה משמעותית לעומת הקדם ב-2023, אליו הוגשו 300 שירים, ועלייה לעומת הקדם האירי שנערך ב-2022, אליו הוגשו 320 שירים.

הקדם לא הביא עד כה הישגים עבור אירלנד, כאשר בפעמיים האחרונות אירלנד ניסתה להעפיל לגמר האירוויזיון גם עם ברוק סקוליון (Brooke Scullion) בטורינו וגם עם וויילד יות' (Wild Youth) בליברפול, ללא הצלחה. הפעם האחרונה בה אירלנד עלתה לגמר הייתה באירוויזיון 2018 שהתקיים בליסבון עם הזמר ראיין או'שוקנסי (Ryan O'Shaughnessy) ושירו "Together".

האם הפלטפורמה הנבחרת תעבוד לאירלנד? או שמא זו תהיה התחרות החמישית ברציפות בה יגידו לה "Bye Bye Fool"? ב-8 בינואר, עם תחילת חשיפת השירים, נדע נתונים נוספים על מצבה של אירלנד לקראת התחרות הקרובה.
אירלנד באירוויזיון 2023

להקת ווילד יות' (Wild Youth), שזכתה בקדם האירוויזיון האירי, ייצגה את אירלנד עם שירה "We Are One" (בעברית: "אנחנו אחד"). אירלנד לא עלתה לגמר הגדול, לאחר שסיימה במקום ה-12 בחצי הגמר הראשון עם 10 נקודות בלבד.

זאת הפעם הרביעית ברציפות שבה אירלנד לא מעפילה לגמר הגדול, שיא שלילי אותו היא רושמת עם רצף אי ההעפלות בין השנים 2014-2017.

אירוויזיון 2024: זו ההשתתפות ה-57 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות ב-1965 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות ביחד עם שוודיה. זכייתה האחרונה של אירלנד הייתה באירוויזיון 1996 עם השיר "The Voice" בביצועה של הזמרת איימר קווין.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צילום ברית? בחרו רק ב- LaVie Photography!