למרות הכאוס שמתרחש בתקופה האחרונה ברשת הטלוויזיה הפולנית, שטרם ידוע אם ישפיע על השתתפותה של פולין בתחרות, העניין בבחירת הנציג הפולני לאירוויזיון נשאר גבוה. לא מעט זמרים הביעו את רצונם להתמודד באירוויזיון 2024.

רשת הטלוויזיה הפולנית, TVP, נמצאת בימים אלו בכאוס גדול. בעקבות הקמתה של ממשלה חדשה בפולין, אשר מקדמת שינויים רבים לעומת קודמיהם בתפקיד, הוחלט להדיח את מנהלי רשת הטלוויזיה והרדיו הממלכתי של TVP. רשת הטלוויזיה היא כאמור חברה באיגוד השידור האירופי ובשלב זה לא ניתן לומר האם הדבר ישפיע על השתתפותה של פולין באירוויזיון 2024. על כך ניתן לקרוא בהרחבה בכתבה שעלתה באתר בשבוע שעבר.

למרות הכל, לא מעט זמרים מעוניין להתמודד בתחרות, ביניהם לא מעט שמות של נציגי פולין בשנים הקודמות.
האומנים המדוברים:

יוסטינה סטצ'קובסקה (Justyną Steczkowską): נציגת פולין לאירוויזיון 1995, עליה כתבנו בהרחבה באתר בחודש שעבר, ממשיכה לקדם את שירה לתחרות האירוויזיון הקרובה. אחרי לא מעט ספקולציות על התמודדותה בתחרות, אישרה הזמרת כי היא תגיש לתחרות את הסינגל החדש שלה "WITCH-ER".

במהלך התוכנית "New Year’s Eve stage with Dwójka" ששודרה בפולין בערב השנה האזרחית החדשה, יוסטינה הופיעה לראשונה בשידור חי עם השיר החדש, תוך כדי שהיא מדהימה את הקהל עם הסאונדים הסאלביים ועם הריקוד המרשים שלה על הבמה. מעריצים בפולין, ביחד עם מעריצי אירוויזיון מרחבי העולם, השתגעו על המופע הבימתי שלה.

 

אדיטה גורניאק (Edyta Górniak): יוסטינה היא לא זמרת האירוויזיון היחידה ששמה עולה בהקשר לתחרות. גורניאק הייתה הנציגה הראשונה של פולין לתחרות ב-1994 עם השיר "!To nie ja", איתו הגיע למקום השני – ההישג הכי טוב של פולין בתחרות עד היום. ב-2016 ניסתה הזמרת את מזלה בקדם הפולני עם השיר "Grateful", איתו הגיעה למקום השלישי.

זאת לא הפעם הראשונה שבה יש שמועות על כך שגורניאק תחזור ותתמודד על מקומה בתחרות, וגם ב-2021 היו אותן שמועות שהתבררו כלא נכונות לבסוף. לזמרת לא תמיד היה קל עם התחרות, ולאחר הכאוס שקרה בשנה שעברה בקדם הפולני, גורניאק לא לקחה חלק בשום דבר שקשור לתחרות. למרות שהזמרת לא הצהירה שהיא מתכוונת לחזור השנה לתחרות, היא אף פעם לא פסלה את האפשרות שתחזור, אך הסיכוי לכך הוא רק באמצעות בחירה פנימית של רשת הטלוויזיה.

לונה (Luna): אחת מהזמרות העולות בתחום הפופ בפולין היא לונה, אשר גם הביעה עניין בלייצג את פולין באירוויזיון. הזמרת הכריזה בחשבון האינסטגרם שלה כי השיר "Tower", אותו תוציא מאוחר יותר החודש, יהיה השיר איתו תתמודד על מקומה בתחרות.

דודה (Doda): דודה היא זמרת פולנית מוכרת בעלת פרסים רבים, אשר טרם הגשימה את לייצג את מדינתה. ב-2022 היא רצתה להשתתף בקדם הפולני אך איחרה את הדדליין להרשמה ולא השתתפה בסופו של דבר. רק אתמול הביעה את רצונה להשתתף בתחרות פעם נוספת, ובסטורי שפרסמה באינסטגרם שאלה את מעריציה האם כדי לה להגיש לתחרות את השיר "Mama", אותו הוציאה באוקטובר האחרון. לפני כמה ימים הוציאה הזמרת קליפ לשירה, מה שהגביר יותר את העניין סביבה.
אומנים נוספים שהביעו עניין בתחרות:

 • Anna Jurksztowicz
 • Assembled
 • Dominik Dudek
 • Dominika Kwiatkowska
 • EDEIN
 • Izabela Zabielska
 • Jan Górka
 • Jan Majewski
 • Marcin Maciejczak
 • Mr. Narcissus
 • Natasza Urbańska
 • Paulina Palikowska and Arrano Mach
 • Spleen

דומיניק דודק (Dominik Dudek): התמודד בקדם הפולני ב-2023 עם השיר "Be Good" והגיע למקום השלישי.

יאן מאייבסקי (Jan Majewski): התמודד בקדם הפולני ב-2023 עם השיר "Champion" והגיע למקום החמישי.

נטשה אורבנסקה (Natasza Urbańska): התמודדה בקדם הפולני ב-2023 עם השיר "Lift U Up" והגיעה למקום השביעי.

דומיניקה קוויאטקובסקה (Dominika Kwiatkowska): ניסתה להתקבל לקדם הפולני ב-2023 ללא הצלחה עם השיר "Kolo".
פולין באירוויזיון 2023

בלנקה (Blanka), שזכתה בקדם האירוויזיון הפולני, ייצגה את פולין עם שירה "Solo" ("לבד"). פולין עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השלישי בחצי הגמר השני עם 124 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-19 עם 93 נקודות. פולין הגיעה למקום השמיני בהצבעת הקהל עם 81 נקודות אך דורגה במקום ה-24 בהצבעת השופטים עם 12 נקודות, מה שהוביל אותה בשקלול הסופי למקום ה-19.

מקורות: eurowizja, eurovisionfun.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-26 של פולין באירוויזיון. פולין הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באותה שנה לאחר שהזמרת אדיטה גורניאק הגיעה למקום השני עם השיר "!To nie ja".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!