אלבניה באירוויזיון 2024: הזמרת בסה קוקדימה, שתייצג את אלבניה באירוויזיון, תשחרר בקרוב גרסה חדשה אותה תבצע גם על בימת האירוויזיון.

בסה קוקדימה (Besa Kokëdhima) נבחרה לפני כשבועיים לייצג את אלבניה באירוויזיון עם השיר "Zemrën n’Dorë" (בעברית: "הלב ביד"), אחרי שנבחרה על ידי קהל הצופים באלבניה. כעת, הזמרת מאשרת שהיא תשחרר בקרוב גרסה חדשה ומשודרגת אותה גם תבצע על בימת האירוויזיון בחודש מאי הקרוב.

בשלב זה לא ידוע האם הגרסה החדשה תישאר בשפה האלבנית או תבוצע באנגלית. בשבוע שעבר דלפה לאינטרנט גרסת דמו בת חצי דקה של השיר שמבוצעת באנגלית ובאלבנית יחדיו. עוד לפניכן, חשפה הזמרת שהשיר "Zemrën n'dorë" נכתב במקור בשפה האנגלית. בנוסף, הזמרת התגוררה מספר שנים בבריטניה והיא שולטת היטב בשפה האנגלית. אם כך, קיים סיכוי לא קטן שנראה את השיר מבוצע באירוויזיון בשפה האנגלית, אך אישור לכך טרם נמסר.
האזינו לגרסת הדמו המשלבת אנגלית ואלבנית:

ברגע שיתקבלו החלטות בנושא אנחנו מבטיחים לעדכן!
אלבניה באירוויזיון 2024

"Zemrën n’Dorë" (בעברית: "הלב ביד") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הזמרת בסה קוקדימה (Besa Kokëdhima) אשר תייצג את אלבניה באירוויזיון 2024 שיתקיים במאלמו, שוודיה. השיר נכתב על ידי הזמרת יחד עם קלדי בהיטי (Kledi Bahiti) ורוזנה ראדי (Rozana Radi). בהיטי היה שותף בעבר בכתיבת השיר "Karma" שבוצע באירוויזיון 2021 על ידי אנג'לה פריסטרי (Anxhela Peristeri) והגיע למקום ה-21 בגמר האירוויזיון. השיר בוצע בקדם האירוויזיון בשפה האלבנית.

השיר עוסק ברגשות מעורבים ומאבק בתוך מערת מערכת יחסים מורכבת. הזמרת מספרת כי היא חשה פגועה, מבולבלת וחסרת ביטחון ברגשותיו של בן זוגה. לאורך השיר תוהה הזמרת האם יש סיכוי להמשך מערכת היחסים הזו.

בימים אלה מדורגת אלבניה במקום ה-34 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2024.

בסה קוקדימה – מי זו?

בסה קוקדימה (Besa Kokëdhima), בת 37, היא זמרת פופ אלבנית מצליחה. בסה נולדה באלבניה וניגנה בפסנתר מגיל צעיר, אך בגיל 15 היגרה לבריטניה שם קיבלה את השכלתה.

בסה התמודדה פעמיים בקדם האירוויזיון האלבני: ב-2009 זכתה במקום הרביעי עם השיר "Ajer" וב-2011 זכתה במקום התשיעי עם השיר "E bukura dhe bisha". בסה ניסתה לייצג גם את רומניה כשהתמודדה בחצי הגמר של קדם אירוויזיון הרומני בשנת 2009 עם השיר "Nothing Gonna Change".

הזמרת השתתפה בפסטיבלים שונים בהם זכתה להצלחה, ואף זכתה במקום הראשון בפסטיבל האלבני הנחשב "Kënga Magjike" בשנת 2013. ב-2017 החלה לשפוט בתוכנית הראליטי "דה וויס" באלבניה. לזמרת שלושה אלבומים ועשרות סינגלים.מקור: Wiwibloggs.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-20 של אלבניה באירוויזיון. אלבניה הצטרפה לתחרות ב-2004 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2012 לאחר שהזמרת רונה נישליו הגיעה למקום החמישי עם השיר "Suus".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!