בפעם השנייה, המתמודדים בקדם האירוויזיון הנורווגי יוכלו לעשות שימוש באפקט אוטוטיון לתיקון זיופים קלים במהלך הופעתם. בנוסף, נחשפו שינויים נוספים בפורמט של קדם האירוויזיון.

רשת הטלוויזיה הנורווגית, NRK, החליטה בשנה שעברה לאפשר למתמודדי קדם האירוויזיון המקומי, תחרות המלודי גרנד פרי "Melodi Grand Prix", להשתמש באוטוטיון (אפקט לתיקון זיופים קלים) במהלך הביצועים החיים, על אף מחאות חריפות מצד קהל האוהדים. כעת מתברר כי גם השנה יוכלו המתמודדים לעשות שימוש באפקט המעורר מחלוקת.

הצעד המאפשר שימוש בו בקדם אירוויזיון לא מובן מאליו, ועורר ויכוחים רבים בקרב המעריצים של התחרות בנורווגיה על השאלה האם הצעד נכון או לא. נשיא מועדון המלודי גרנד פרי, מורטן תומאסן (Morten Thomassen), הצהיר: "שימוש באוטוטיון בתחרות שירה כזו הוא כמו לשים יותר מדי איפור על כלה". תומאסן פנה בשנה שעברה ל-NRK בבקשה לבטל את הצעד אך סורב.
לאחר הודעתה של NRK על התרת השימוש באוטוטיון, אולריקה ברנדסטורפ (Ulrikke Brandstorp), שהשתתפה במלודי גרנד פרי ב-2020 וב-2023 הייתה בין האומנים המשתתפים הראשונים שהודיעו שלא יבחרו לשלב אוטוטיון בהופעתם. 

למרות ההתנגדות הרבה, מעריצים רבים של התחרות קיבלו את הבשורה בקלות וטענו כי הסערה סביבה היא לא יותר מהיסטריה מוגזמת, כפי שטען מרטין פיליפ פיילאנגר (Martin Phillip Fjellanger) מעמוד הפייסבוק Eurovision Norway.

חוקי האירוויזיון אוסרים שימוש באוטוטיון בשירי התחרות. חובבים רבים תוהים האם השינוי בנורווגיה ישפיע גם על האירוויזיון עצמו לאפשר אוטוטיון בהופעות החיות. בשנים האחרונות, לצד ובעקבות מגפת הקורונה, חוקי האירוויזיון שונו ואיגוד השידור האירופי התיר שימוש בקולות ליווי מוקלטים מראש. לכן, לא תלוש לגמרי לשער שבעתיד גם האוטוטיון יתאפשר. ראש המשלחת הנורווגית באירוויזיון, סטיג קרלסן (Stig Karlsen), אף ציין בעבר כי הוא מאמין שאפקט האוטוטיון יאושר לשימוש בתחרות האירוויזיון בשנים הקרובות

עוד הוסיף קרלסן: "הציבור חושב שאוטוטיון הופך אנשים שלא מסוגלים לשיר לכוכבי פופ, ואכן ניתן לעשות זאת אם אתה נמצא באולפן הקלטות. אם אתה שם מישהו על במה ומבקש ממנו לשיר חי אתה לא יכול להפוך אותו לזמר גדול. אז נעשה שימוש באוטוטיון בקדם אירוויזיון כדי למקצע את הסאונד, כמו בכל הופעת טלוויזיה אחרת בעולם. כאן בנורווגיה, כולם משתמשים בזה, ואם לא נעשה בזה שימוש אנשים יאמרו שהביצועים לא טובים. אני מאמין שהאירוויזיון יצטרך לאפשר זאת בגלל שתעשיית המוזיקה דורשת זאת".

איגוד השידור האירופי לא התייחס לנושא עדיין ונכון לאירוויזיון הקרוב במאי 2024 במאלמו, האוטוטיון יישאר מחוץ לתחרות ולא יהיה ניתן להשתמש בו.
שינוי חדש בקדם הנורווגי מ-2024 קובע כי לעומת השנים הקודמות שבהן השירים פורסמו יחד ובמועד הקבוע לפני התחרות, מהשנה השירים המתמודדים במלודי גרנד פרי יכולים להתפרסם מה-1 בספטמבר 2023 (התאריך שממנו כל שיר שיוצא הוא שיר אירוויזיון אפשרי). כלומר, בקדם אירוויזיון הקרוב יוכלו להתמודד גם שירים שכבר שוחררו לתחנות הרדיו ולפלטפורמות הסטרימינג השונות, בזמן שבשנים קודמות נאסר על המתמודדים לחשוף את שיריהם לפני המועד שנקבע על ידי הפקת התחרות.

המשתתפים במלודי גרנד פרי 2024 ייחשפו ביום שישי ה-5 בינואר בשעה 14:00 (שעון ישראל).

נזכיר שבחודש שעבר פרסמנו שקרלסן החליט גם לשנות את משקל ההצבעה בגמר של קדם האירוויזיון המקומי, כך שבמקום 50% הצבעת שופטים ו-50% הצבעת קהל, שיטת ההצבעה תיתן יותר כוח לקהל בבית ותעמוד על 60% ותפחית את הכוח של הצבעת השופטים שתעמוד על 40%. בחירת העולות לגמר צפויה להישאר ללא שינוי ותהיה בידי הקהל בבית כמו בשנים הקודמות.

עוד נמסר כי חצאי הגמר יתקיימו בשני אולפנים שונים כך שבסטודיו אחד יופיעו האומנים בנוכחות הקהל ובסטודיו האחר יוקם "הגרין רום" בו יושבות המשלחות בזמן המופע, בדומה לאירוויזיון עצמו.
תאריכי קדם האירוויזיון הנורווגי:

  • חצי גמר 1: 13 בינואר
  • חצי גמר 2: 20 בינואר
  • חצי גמר 3: 27 בינואר
  • הגמר הגדול: 3 בפברואר

18 מתמודדים ישתתפו בקדם הנורווגי, כאשר בכל מופע יתמודדו שישה זמרים ומכל מופע יעפילו שלושה אומנים לגמר הגדול, כך שבגמר עצמו תשעה שירים יתמודדו על ייצוג נורווגיה באירוויזיון 2024.
נורווגיה באירוויזיון 2023

אלסנדרה מלה (Alessandra Mele), שזכתה בקדם האירוויזיון הנורווגי, ייצגה את נורווגיה עם שירה "Queen of Kings" (בעברית: "מלכת המלכים"). נורווגיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השישי בחצי הגמר הראשון עם 102 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום החמישי עם 268 נקודות – ההישג הכי טוב של נורווגיה מאז אירוויזיון 2013.

מקור: TV2.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-62 של נורווגיה באירוויזיון. נורווגיה הצטרפה לתחרות ב-1960 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של נורווגיה הייתה באירוויזיון 2009 עם השיר "Fairytale" בביצועו של הזמר אלכסנדר ריבאק.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!