תחרות האירוויזיון הכריזה הערב על כך שהאיים הקריביים, שנמצאים במרכז אמריקה, ייקחו חלק בתחרות האירוויזיון הקרובה. ההכרזה הובילה לספקולציות רבות שמתרוצצות ברשת.

תחרות האירוויזיון הדהימה את אוהדיה הערב עם ההכרזה על כך שהאיים הקאריביים ייקחו חלק בתחרות האירוויזיון שתתקיים בחודש מאי במאלמו, שוודיה. החשבון הרשמי של התחרות באינסטגרם, שברשותו מעל ל-1.3 מיליון עוקבים, העלה הערב סרטון של החופים היפים והמים הצלולים של האזור, יחד עם הכיתוב: "שנה חדשה! חדשות חדשות! אנחנו שמחים לאשר שהקריביים מגיעים לתחרות האירוויזיון לשנת 2024". בשלב זה בוחרים באיגוד השידור האירופי לשמור על מיסתורין ולא מבהירים כיצד ייקחו האיים הקריביים חלק בתחרות.
ייתכן שההודעה מרמזת שהאיים הקריביים, תת-אזור של צפון אמריקה הכולל מעל 700 איים, יתמודדו בתחרות לראשונה בהיסטוריה. אחת מ-13 המדינות העצמאיות שלהם, כגון ג’מייקה, ברבדוס או איי בהאמה עשויים להתחרות באירוע המוסיקלי, שיתקיים בשוודיה לאחר ההופעה המנצחת של לורין באירוויזיון 2023.

הפוסט הוביל לתגובות רבות מאוהדי התחרות, שהביעו התלהבות, סקרנות וספקנות רבה לגבי החדשות. אחד הגולשים כתב: "אני אוהב את זה". אחר התלוצץ: "תגידו שיש קרוז אירוויזיון לאיים הקריביים". חלק מהאוהדים גם שאלו על הזכאות של הקאריביים להשתתף באירוויזיון, שבו מתחרות לרוב מדינות אירופאיות: "זה אירוויזיון לא וורלדוויזיון", כתב אוהד אחד. "יש כל כך הרבה מדינות בקאריביים", הוסיף מישהו נוסף.

עם זאת, זו לא הפעם הראשונה שבאירוויזיון מתמודדות מדינות שאינן אירופאיות: ב-2015, אוסטרליה, ששידרה את התחרות מאז 1983, הוזמנה להצטרף לחגיגת השישים של האירוויזיון. זה אמור היה להיות אירוע חד פעמי, אבל אוסטרליה המשיכה להשתתף בשנים הבאות, ואף השיגה מקום שני ב-2016 עם הזמרת דאמי אים (Dami Im) והשיר "Sound Of Silence". מרוקו, שממוקמת בצפון מערב יבשת אפריקה, השתתפה בתחרות ב-1980.
בנוסף, חלק מהאוהדים העלו את האפשרות שאולי זמר מהקאריביים ייצג מדינה אירופאית: "יש הרבה טריטוריות אירופאיות בקאריביים אז אולי הם מודיעים שאמן קריבי מייצג מדינה אירופאית", ניחש אחד מהמגיבים בפוסט. ואכן לבריטניה, צרפת והולנד בעלות על טריטוריות שונות באיים הקריביים.

אוהדים אחרים הציעו שחברת הספנות "Royal Caribbean Europe" תיתן השנה חסות למשדר האירוויזיון. על פי הדיווחים, חברת הספנות עוקבת אחרי חשבון האינסטגרם של תחרות האירוויזיון ולכן יתכן שנוצר קשר כלשהו בין התחרות לחברה.

בשלב זה תחרות האירוויזיון לא חשפה עוד פרטים על מהות השתתפותם של האיים הקריביים בתחרות, אבל הבטיחה לשתף יותר מידע בקרוב.

 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Eurovision Song Contest‎‏ (@‏‎eurovision‎‏)‎‏

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב-7, 9 ו-11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. האולם המארח של התחרות הוא "Malmö Arena", אשר אירח את התחרות גם ב-2013, ומכיל בתוכו כ-15,500 מושבים.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!