גלי עטרי פתחה את עצרת משפחות החטופים כשהיא מציינת את יום הולדתה ה-70. החודש היא שחררה הקלטה מחודשת לשיר "ארץ טירוף ונביאים" ששוחרר לראשונה בזמן האינתיפאדה הראשונה.

גלי עטרי, הזמרת הישראלית האהובה והמצליחה, חגגה ביום שישי (29 בדצמבר) את יום הולדתה ה-70. לגלי עטרי דרך מרהיבה בעולם התרבות הישראלי: במשך חמישה עשורים של פעילות מוזיקלית ענפה, עטרי תרמה לתרבות ולמוזיקה הישראלית והינה סמל של הצלחה, התמדה ויצירתיות. מהרגע הראשון בו הפציעה הזמרת בשנת 1971 עם השיר "יש לך שמש", היא השתלבה בעולם התרבות כזמרת מוכשרת.

בשנת 1979 עטרי זכתה גם בתשומת לב הקהל העולמי, כאשר זכתה במקום הראשון בתחרות האירוויזיון שנערכה בירושלים כחלק מלהקת חלב ודבש. אירוע הניצחון ושירה, "הללויה", סיפקו תחושת גאווה לישראל והביאו לה הצלחה מוסיקלית משמעותית גם מחוץ לגבולות המדינה.

חדש!!! הצטרפו אלינו לקהילת הווטסאפ של האירוויזיון והכוכב הבא – לחצו כאן!
לזמרת להיטים רבים כמו "נסיך החלומות" (פסטיבל הזמר והפזמון 1978, מקום שלישי), "שמש אדומה" ו"מקיץ אל חלום", לצד שירים כמו "אין לי ארץ אחרת", "אמצע ספטמבר" ו"חזקה מהרוח", שירים שהפכו לנכסי צאן ברזל במוזיקה הישראלית. בשיריה תמיד שילבה בין הסיפור של ארצנו המדממת לתקווה הגדולה. החודש היא שחררה הקלטה מחודשת לשיר "ארץ טירוף ונביאים" ששוחרר ב-1988 בשעתה הקשה של ישראל בזמן האינתיפאדה הראשונה.

אמש היא הופיעה בעצרת שהתקיימה בכיכר החטופים לציון 85 ימים מאז נחטפו בשבת השחורה כ-250 חטופים. בעצרת נכחו משפחותיהם של החטופים, חטופים ששבו מהשבי וקהל רב שהגיע לתמוך. "המשאלה והבקשה שלי ביום ההולדת ה-70 היא שכל 129 החטופים הנותרים ישובו לביתם בשלום ובמהרה", אמרה הזמרת.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!