שירי אירוויזיון 2023 כובשים את המצעד הבינלאומי של גלגל"צ! לאיזה מקום הגיע קארייה הפיני? איפה שובצה לורין השוודית? מה קורה עם אלסנדרה הנורווגית? ובאיזה תואר זכתה נועה קירל הישראלית?

שירי אירוויזיון רבים חורכים את מצעדי הרדיו והסטרימינג לאחר הגעתם למיקום גבוה בתחרות, אך ישנם גם שירים שהגיעו רחוק מאוד מצמרת הטבלה ונהפכו ללהיטים בינלאומיים. אחת הדוגמאות הבולטות מהשנים האחרונות הוא השיר "Snap" של רוזה לין (Rosa Linn) הארמנית שהגיע למקום ה-20 בלבד באירוויזיון 2022 ועומד כיום על מעל 800,000,000 האזנות בספוטיפיי, ועוד כמאה מיליון צפיות בקליפ הרשמי ביוטיוב. השיר הארמני גם הגיע למקום ה-18 במצעד השנתי של גלגל"צ בשנה שעברה (2022).

גם השנה, המון שירי אירוויזיון הצליחו להגיע להישגים גדולים ברחבי העולם. השנה גלגל"צ ערכו את המצעד השנתי שלהם באופן מצומצם ורק 20 שירים נכנסו למצעד. מתוך כלל השירים שנכנסו למצעד – שלושה שירים יצאו מתוך אירוויזיון 2023.

@euromix.co.il #eurovision #eurovision2023 #esc #eurovisiomsongcontest #loreen #tattoo #kaarija #chachacha #alessandra #queenofkings #אירוויזיון #אירוויזיון2023 #לורין #קארייה #אלסנדרה #גלגלצ ♬ צליל מקורי – euromix.co.il
השירים שנכנסו למצעד הבינלאומי של גלגל"צ:

 

מקום 11: לורין – "Tattoo"

למקום ה-11 במצעד השנתי של גלגל"צ נכנסת זוכת שוודיה באירוויזיון 2012 ו-2023, לורין, אשר זכתה באירוויזיון האחרון עם שירה "Tattoo". השיר הפך ללהיט במדינות רבות בעולם ואף כיכב בראש מצעדי ההשמעות של ספוטייפי העולמי. השיר הפך לסנסציה עולמית בכל מועדון, מסיבה ובית והפך לחלק מהשירים הגדולים בשנת 2023 בעולם כולו ובאירופה בפרט.

 

מקום 7: קארייה – "Cha Cha Cha"

למקום ה-7 במצעד השנתי של גלגל"צ נכנס קארייה עם שיר האירוויזיון שלו "Cha Cha Cha". הבחור הירוק והדמות המהפנטת של שנת האירוויזיון הנוכחית הוא לא פחות מהצלחה מסחררת באירופה כולה מרגע שהאירוויזיון נגמר. באירוויזיון הוא זכה במקום השני ומיד לאחר התחרות יצא הזמר לסבב הופעות מצליח שמכר כרטיסים רבים באירופה. "Cha Cha Cha" הפך לאחד מהשירים המצליחים במצעדים הבינלאומיים – וכעת זוכה להכרה גם כאן בישראל.

 

מקום 6: אלסנדרה – "Queen Of Kings"

באופן מפתיע, מי שהצליחה לגבור על שני ענקי האירוויזיון במצעד השנתי של גלגל"צ היא דווקא אלסנדרה, נציגת נורווגיה לאירוויזיון 2023 עם שירה "Queen Of Kings". אלסנדרה הגיעה "בסה"כ" למקום החמישי באירוויזיון 2023, אך השיר הפך ללהיט מצליח בעולם בשל העובדה שהוא מאוד מתאים לסגנון המוזיקלי המושמע בתחנות הרדיו בכל רחבי העולם, אשר משלב בין פופ לבין מוזיקה אלקטרונית (EDM). אלסנדרה כרגע מתמקדת ביצירת מוזיקה חדשה ומאז סיום התחרות היא הוציאה לא פחות מחמישה סינגלים ועובדת קשה על מנת לצאת לסבב הופעות עולמי.
המצעד השנתי הישראלי של גלגל"צ כבר חשף ששיר השנה שלו הוא "Unicorn" של נועה קירל, נציגתנו באירוויזיון 2023, אך כעת גם אקו"ם מבססים את הצלחתו של השיר הישראלי כאשר "יוניקורן" הוכרז כשיר המושמע ביותר בישראל בשנת 2023.

זוהי לא הפעם הראשונה בה שירי אירוויזיון מככבים במצעד הבינלאומי של גלגל"צ. כאמור, השיר "SNAP" של רוזה לין, נציגת ארמניה לאירוויזיון 2022, כבר הגיע למקום ה-18 במצעד השנתי בשנת 2022.

בשנה שהאירוויזיון נערך בישראל (2019) נכנס השיר האיטלקי "Soldi", שבוצע על ידי הזמר מחמוד, נציג איטליה באירוויזיון 2019 ו-2022, למקום השלישי במצעד השנתי. בשנת 2018, כאשר ישראל זכתה באירוויזיון, ה"נמסיס" שלנו מעבר לים, אלני פוריירה, נכנסה למצעד למקום ה-28 עם שירה "Fuego" אשר ייצג את קפריסין באותה שנה בתחרות.

יש להדגיש שלראשונה אי פעם, נכנסו השנה מספר שירי אירוויזיון למצעד השנתי של גלגל"צ. האם מדובר במגמה מסוימת המעידה על הצלחתם של שירי אירוויזיון במצעדי הלהיטים בישראל ובעולם? או שמדובר באירוע חד פעמי? נגלה בהמשך.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!