רשת הטלוויזיה היוונית מגיבה לקריאות הרבות להדחת ישראל מתחרות האירוויזיון. כל הפרטים בכתבה.

בדף האינסטגרם הרשמי של אירוויזיון 2024, פורסם סרטון בו הזמרת מרינה סאטי (Marina Satti), שתייצג את יוון באירוויזיון, מציגה את עצמה בפני העוקבים האדוקים של התחרות. סאטי סיפרה שהיא מתרגשת מאוד להגיע למאלמו לתחרות במאי ולפגוש את כולם. היא מתכננת להציג באירוויזיון קצת מהריקוד ומהמוזיקה היוונית. עם זאת, כמו בהרבה פוסטים רבים הקשורים לאירוויזיון לאחרונה, מופיעות הרבה תגובות הקוראות להחרמת ישראל מהתחרות, וחלקן מבקשות ממרינה סאטי ומרשת הטלוויזיה היוונית לדרוש את הדחתה של ישראל מתחרות האירוויזיון, ובמקרה שזה לא יצא לפועל, לאיים בפרישה של יוון מהאירוויזיון.

יוון היא לא המדינה היחידה שקיבלה תגובות כאלה. הטלוויזיות הציבוריות של איסלנד, אירלנד ופינלנד קיבלו כמות גדולה של הודעות בדרישה לפרוש מהתחרות, במקרה שישראל תשתתף כרגיל.

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר
על פי דיווחים, רשת הטלוויזיה היוונית מגיבה לכל אותן דרישות בכך שנושא ביטול השתתפותה של יוון באירוויזיון 2024 לא על הפרק. ראש המשלחת היוונית לאירוויזיון, דורה צ'יראקי (Dora Chiraki), הצהירה: "עד כה, אף מדינה משתתפת לא הגישה בקשה רשמית ל-EBU לפסול את ישראל מהתחרות, כמו שכן קרה לדוגמא עם רוסיה. לא מתנהל באופן רשמי מהלך שכזה בשלב זה, ואם יהיה, אז נקיים דיון בנושא".

 

יוון באירוויזיון 2023

ויקטור ורניקוס (Victor Vernicos), שנבחר באמצעות בחירה פנימית, ייצג את יוון עם שירו "What They Say" ("מה שהם אומרים"). יוון לא העפילה לגמר הגדול לאחר שהגיעה למקום ה-13 בחצי הגמר השני עם 14 נקודות בלבד. זאת הפעם השלישית שבה יוון לא מעפילה לגמר הגדול מאז החלה שיטת חצאי הגמר ב-2004.

מקור: eurovisionfun.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-44 של יוון באירוויזיון. יוון הצטרפה לתחרות ב-1974 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2005 לאחר שהזמרת הלנה פפאריזו זכתה במקום הראשון עם השיר "My Number One".

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!