לצפייה: הערב בשעה 22:00 יתקיים הערב השני של קדם האירוויזיון האלבני "Festivali i Këngës 62" בדרך לבחירת השיר והנציג לאירוויזיון 2024. הערב ישודר המשדר השני, במהלכו יופיעו על הבמה 15 השירים הבאים בפסטיבל. לפניכם קישור לצפייה בשידור.

הערב בשעה 22:00 (שעון ישראל) יצא לדרכו הערב השני של קדם האירוויזיון האלבני ""Festivali i Këngës 62", בסופו ייבחר הנציג האלבני לאירוויזיון 2024. הפסטיבל, שמשמש מאז 2003 כקדם האירוויזיון האלבני, יתפרס השנה על פני ארבעה ערבים, כאשר היום ייערך חצי הגמר השני בו יתמודדו 15 משתתפים ומחר ייערך "ערב הנוסטלגיה", הערב השלישי של הפסטיבל, שבו משתתפי הפסטיבל יבצעו דואטים לשירים אלבנים מוכרים ולשירי אירוויזיון מהעבר, ובסוף הערב יוכרזו העולים לגמר שייערך ב-22 בדצמבר.

לצפייה במשדר החל מהשעה 22:00 – לחצו כאן!הפסטיבל ייערך גם השנה בארמון הקונגרסים (Palace of Congresses) אשר נמצא בטיראנה ויגישו אותו ארבעה מנחים: אדריאנה מטושי (Adriana Matoshi), קלדי קאדיו (Kledi Kadiu), ג'וליאנו דולה (Xhuliano Dule) וקריסה צ'אושי (Krisa Çaushi). השנה, בפעם השנייה ברציפות, הנציג האלבני לאירוויזיון ייבחר ע"י הצבעת הקהל בבית, כאשר הזוכה בפסטיבל ייבחר ע"י צוות של 11 שופטים – כך שייתכן שכמו בשנה שעברה, בחירת הקהל תהיה שונה מהשופטים.

במהלך המופע הערב יעלה להופיע על הבמה הזמר אלכסנדר ז'וקה (Aleksandër Gjoka), זמר וכותב שירים אלבני שהשתתף במספר פסטיבלים בעבר, אדלינה איסמאילי (Adelina Ismaili), זמרת קוסובורית-אלבנית שזכתה בתחרות היופי לשעבר, ואינדריט מסיטי (Indrit Mesiti), שחקן ומלחין אלבני.
רשימת המתמודדים בחצי הגמר השני:

 

 1. Big Basta and Vesa Luma – "Mbinatyrale"
 2. Elsa Lila – "Mars"
 3. Jasmina Hako – "Ti"
 4. Michela Paluca – "Për veten"
 5. Anduel Kovaci – "Nan'"
 6. Irma Lepuri – "Me prit"
 7. Eden Baja – "Ajër"
 8. Erina and the Elementals – "Jetën n'skaj"
 9. Kleansa Susaj – "Pikturë"
 10. Arsi Bako – "Zgjohu"
 11. Tiri Gjoci – "Në ëndërr"
 12. Besa Krasniqi – "Esenciale"
 13. Bledi Kaso – "Çdo gjë mbaroi"
 14. Troy band – "Horizonti i ëndrrave"
 15. Martina Serreqi – "Vetëm ty"

שירי הפסטיבל ייחשפו להאזנה לראשונה במהלך המשדר!

 

בין המתמודדים הערב מספר שמות מוכרים:

סמינה האקו (Jasmina Hako) – התמודדה בתחרות הקדם של אירוויזיון הילדים בשנים 2015 עם השיר "Do të vij një ditë", ב-2016 עם השיר "Si fluturim" (עימו הגיעה למקום השני) וב-2018 עם השיר "Happy".

אנדואל קובצי (Anduel Kovaci) – התמודד בשנה שעברה בחצי הגמר עם השיר "Malli".

ארסי באקו (Arsi Bako) – התמודדה בשנה שעברה בחצי הגמר עם השיר "Sonte dua të jem me ty".

טירי ג'וצי (Tiri Gjoci) – התמודד בגמר האלבני לשנת 2020 עם השיר "Me gotën bosh" אשר הגיע למקום שמיני.

בסה קרסניצ'י (Besa Krasniqi) – התמודדה בגמר האלבני לשנת 2016 עם השיר "Liroje zemrën".

לאנסה סוסיי (Kleansa Susaj) – התמודדה בתחרות הקדם של אירוויזיון הילדים לשנת 2017 עם השיר "Melodi" וגם בקדם אירוויזיון הילדים לשנת 2019 עם השיר "Kënga e ngjyrave".

מרטינה סרצ'י (Martina Serreqi) – התמודדה בתחרות הקדם של אירוויזיון הילדים לשנת 2019 יחד עם ארסל מוצ'ה (Arseld Muça) והשיר "Më e shtrenjta botë".

 

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-20 של אלבניה באירוויזיון. אלבניה הצטרפה לתחרות ב-2004 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2012 לאחר שהזמרת רונה נישליו הגיעה למקום החמישי עם השיר "Suus".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!