לצפייה: הערב בשעה 22:00 יצא לדרכו קדם האירוויזיון האלבני "Festivali i Këngës 62", בסופו ייבחר הנציג האלבני לאירוויזיון 2024. הערב ייערך חצי הגמר הראשון, במהלכו יופיעו על הבמה 16 השירים הראשונים בפסטיבל. לפניכם קישור לצפייה בשידור.

הערב בשעה 22:00 (שעון ישראל) יצא לדרכו קדם האירוויזיון האלבני ""Festivali i Këngës 62", בסופו ייבחר הנציג האלבני לאירוויזיון 2024. הפסטיבל, שמשמש מאז 2003 כקדם האירוויזיון האלבני, יתפרס השנה על פני ארבעה ערבים, כאשר היום ייערך חצי הגמר הראשון בו יתמודדו 16 משתתפים ומחר ייערך חצי הגמר השני בו יתמודדו 15 משתתפים. בערב השלישי של הפסטיבל, שייערך ב-21 בדצמבר, משתתפי הפסטיבל יבצעו דואטים לשירים אלבנים מוכרים ולשירי אירוויזיון מהעבר, ובסוף הערב יוכרזו העולים לגמר שייערך ב-22 בדצמבר.

הפסטיבל ייערך גם השנה בארמון הקונגרסים (Palace of Congresses) אשר נמצא בטיראנה ויגישו אותו ארבעה מנחים: אדריאנה מטושי (Adriana Matoshi), קלדי קאדיו (Kledi Kadiu), ג'וליאנו דולה (Xhuliano Dule) וקריסה צ'אושי (Krisa Çaushi). השנה, בפעם השנייה ברציפות, הנציג האלבני לאירוויזיון ייבחר ע"י הצבעת הקהל בבית, כאשר הזוכה בפסטיבל ייבחר ע"י צוות של 11 שופטים – כך שייתכן שכמו בשנה שעברה, בחירת הקהל תהיה שונה מהשופטים.

לצפייה במשדר החל מהשעה 22:00 – לחצו כאן!במהלך המופע הערב יעלה להופיע על הבמה הזמר האיטלקי אומברטו טוצי (Umberto Tozzi) אשר ייצג את איטליה באירוויזיון 1987 עם השיר "Gente di mare" (בעברית: "אנשי ים"), איתו הגיע למקום השלישי בדואט עם הזמר רפאל ריפולי (Raffaele Riepoli). טוצי הוא בין הזמרים המצליחים באיטליה, ולאורך השנים מכר הזמר לא פחות מ-70 מיליון עותקים מאלבומיו ברחבי העולם.

רשימת המתמודדים בחצי הגמר הראשון:

 1. Stivi Ushe – "Askush si ty"
 2. Besa Kokëdhima – "Zemën n’Dorë"
 3. Mal Retkoceri – "Çmendur"
 4. Eldis Arrnjeti – "Një kujtim"
 5. Shpat Deda – "S’mund t’jetoj pa ty"
 6. Jehona Ponari – "Evol"
 7. PeterPan Quartet – "Edhe nje her"
 8. Festina Mejzini – "Melos"
 9. Kastro Zizo – "2073"
 10. Luan Durmishi – "Përsëritja"
 11. Melodajn Mancaku – "Nuk jemi ne"
 12. Olsi Ballta – "Unë"
 13. Andi Tanko – "Herë pas herë"
 14. Sergio Hajdini – "Uragan"
 15. Santino De Bartolo – "Dua të rri me ty"
 16. Olimpia Smajlaj – "Asaj"

שירי הפסטיבל ייחשפו להאזנה לראשונה במהלך המשדר!

בין המתמודדים הערב מספר שמות מוכרים:

פסטינה מייזיני (Festina Mejzini): התמודדה בקדם האלבני שלוש פעמים – ב-2017 התמודדה בחצי הגמר עם השיר "Atje lart", ב-2018 התמודדה בגמר עם השיר "Tjetër jetë" וב-2021 הגיעה למקום השלישי עם השיר "Kush je ti dashuri".

קסטרו זיזו (Kastro Zizo): התמודד בקדם האלבני שלוש פעמים – ב-2020 התמודד בחצי הגמר עם השיר "Asaj", ב-2021 התמודד בגמר עם השיר "Vallja e jetës" וב-2022 התמודד בגמר עם השיר "Kujë".

בסה קוקדימה (Besa Kokëdhima): התמודדה פעמיים בקדם האלבני – ב-2009 הגיעה למקום הרביעי עם השיר "Ajer" וב-2011 הגיעה למקום התשיעי עם השיר "E bukura dhe bisha". בנוסף, ניסתה לייצג את רומניה באירוויזיון 2009 עם השיר "Nothing Gonna Change" אך לא העפילה לגמר.

מלודיין מנצקו (Melodajn Mancaku): התמודדה ב-2023 בגמר של הקדם האלבני עם השיר "Gjysma e zemrës sime". בנוסף, התמודדה בתחרות הקדם האלבני של אירוויזיון הילדים ב-2018 עם השיר "Ëndërroj".

סרג'יו היידיני (Serxhio Hajdini): התמודד פעמיים בקדם האלבני – ב-2017 התמודד בחצי הגמר בדואט עם הזמר לוקה היידיני (Luka Hajdini) עם השיר "Koha plaket", וב-2022 התמודד בגמר של הקדם האלבני עם השיר "Vështirë".

אולימפיה סמייליי (Olimpia Smajlaj): התמודדה בגמר ה קדם האלבני ב-2022 עם השיר "Dua".

אנדי טנקו (Andi Tanko): התמודד בחצי הגמר האלבני ב-2016 עם השיר "Dielli vazhdon të më ngrohë".

 

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-20 של אלבניה באירוויזיון. אלבניה הצטרפה לתחרות ב-2004 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2012 לאחר שהזמרת רונה נישליו הגיעה למקום החמישי עם השיר "Suus".

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!