חברי מערכת יורומיקס התכנסו כדי להצביע לשירים המתמודדים בקדם האירוויזיון הצ'כי "ESCZ 2024". מי צריך לייצג את צ'כיה באירוויזיון לטעם חברי המערכת? כל הפרטים בכתבה.

ההצבעה לקדם האירוויזיון הצ'כי "ESC 2024" נסגרה בחצות והתוצאות עשויות להתפרסם ככל הנראה בשעות הקרובות. בתחרות המקומית התמודדו שבעה שירים, כאשר השיר הזוכה ייבחר ע"י הצבעת הקהל, שתחולק ל-30% מהקהל הצ'כי ו-70% הצבעת אוהדי האירוויזיון מסביב לעולם. רגע לפני שזה קורה, חברי מערכת יורומיקס התכנסו, האזינו לשירים המשתתפים ובחרו את השירים שהכי אהבו מתוך הקדם הצ'כי.
אז מי צריך לייצג את צ'כיה?

אבי זייקנר: מקום ראשון – לני (Lenny)

השיר הטוב ביותר בתחרות שגם קיבל את הביצוע הטוב ביותר בשידור החי שהתקיים בשבוע שעבר. שיר מצויין ומרגש שבוצע על ידי לני בדיוק קולי מעולה ביחס לכל השאר (כל היתר זייפו – יתכן שבגלל תקלות סאונד?). ללני צרידות קולית שקשה לפספס ובהחלט תשאיר רושם גדול על הבמה במאלמו בחודש מאי. הבעיה שמדובר בשיר שופטים, ומי שבוחר את השיר הזוכה בקדם אירוויזיון הצ'כי זה קהל הצופים, ולכן סיכוייה לזכות לא גבוהים.

טל דהן: מקום ראשון – מידי (MYDY)

בחרתי בשיר "Red Flag Parade" של מידי, כי השיר קליט ביותר!! רמת השירים השנה בקדם הצ'כי נמוכה יחסית, והשיר הזה לגמרי בלט לטובה – ההעמדה על הבמה שירתה את השיר כראוי, הלהקה מגניבה ביותר ותשתלב מצוין באירוויזיון, הפזמון קליט אפילו אחרי שמיעה אחת ואני כבר מדמיינת את הקהל במאלמו משלים את המשך המשפט "Not saying she's a witch, but baby she's a ***!" שיהווה גם יחסי ציבור מעולים לשיר.

שחר אסידו: מקום ראשון – מידי (MYDY)

במקום הראשון שלי נמצאת להקת מידי. מבין כל השירים בקדם אירוויזיון הצ'כי, זה השיר שהכי בלט ולדעתי הוא השיר שיביא להם את התוצאה הטובה ביותר בתחרות במאלמו בהשוואה ליתר השירים. נראה שיש בין חברי הלהקה כימיה טובה על הבמה שרק מוסיפה לשיר.

נריה גודמן: מקום ראשון – אייקו (Aiko)

בחרתי להתמקד פחות בביצועים החיים כי לדעתי איכות ההופעות החיות בקדם אירוויזיון לא הייתה גבוהה ולא שיקפה את המקום אליו השירים האלה באמת מסוגלים להגיע, ובמיוחד שירה של אייקו שלמרות הופעה חיה מאכזבת בלשון המעטה, מביאה לנו שיר מעצים וחדשני. מאוד התחברתי למילים ולכוח של השיר, שנשמע שמגיע ממקום מאוד אמיתי שמצליח להעביר בדיוק את הפגיעה שהזמרת כנראה עברה ואת הצורה מעוררת ההשראה שבה היא צומחת ממנה. כנראה אמשיך להקשיב לשיר להנאתי גם אם לא יגיע לאירוויזיון.

דוד מוסטבלנסקי: מקום ראשון – אלי (Elly)

השיר ״The Angel’s Share” הוא הכי אהוב עליי בקדם אירוויזיון הצ׳כי השנה. השיר כולל בתוכו פזמון עוצמתי וסוחף, בא להעביר מסר חשוב ובזמן שצפיתי בהופעתה של אלי על בימת הקדם, לא יכולתי להישאר אדיש ליכולות הווקאליות המרשימות שלה. מקווה מאוד לראות אותה גם על הבמה במאלמו.

חן פדר: מקום ראשון – תומאס רובין (Tomas Robin)

תומאס מגיע לתחרות עם שיר פופ מצוין ומרקיד אשר עם עבודה טובה ושיפור הביצוע יכול לשרת את צ׳כיה ברמה הגבוהה ביותר. השיר עצמו הוא פופ משובח וזורם שמזכיר שירים אמריקאים שעמדו בראש המצעדים באמריקה. הביצוע החי היה חלש מאוד אך לטעמי מדובר בהפקה חלשה של קדם האירוויזיון. ניתן היה לראות שלכולם הייתה הופעה מאוד חלשה ולכן בחרתי להסתכל רק על השיר ולבחור על פי זה. תומאס יכול לייצר הופעה נהדרת במאלמו ולהביא את צ׳כיה גבוה בתחרות.
התוצאות המלאות

מבצע אבי טל שחר נריה דוד חן סיכום
Elly 10 10 4 10 12 10 56
MYDY 6 12 12 8 10 4 52
Tomas Robin 8 8 6 6 4 12 44
Lenny 12 4 8 4 8 6 42
Tom Sean 4 6 10 1 6 8 35
Aiko 2 1 1 12 1 2 19
Gianna Lei 1 2 2 2 2 1 10

המתמודדים בקדם הצ'כי:

לחצו על שם השיר להאזנה!

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-12 של צ'כיה באירוויזיון. צ'כיה הצטרפה לתחרות ב-2007 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2018 לאחר שהזמר מיקולאס ג'וזף הגיע למקום השישי עם השיר "Lie To Me".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!