חמישה אומנים נותרו במרוץ לייצוג שוויץ באירוויזיון 2024 שיתקיים במאלמו, שוודיה. השיר לתחרות ייחשף בחודש מרץ.

פרשני הטלוויזיה בשפה הצרפתית של רשת הטלוויזיה הציבורית בשוויץ, RTS, חשפו כי ב-5 בדצמבר נערכו באולפני SRF בציריך אודישנים כחלק מתהליך הבחירה הפנימי של שוויץ לקראת אירוויזיון 2024.

גם השנה הוחלט בשוויץ להמשיך בשיטת הבחירה הפנימית בפעם החמישית, כאשר בארבעת תחרויות האירוויזיון האחרונות שוויץ העפילה בכל פעם לגמר – הישג שלא הגיעה אליו לפני כן. יותר מ-420 שירים הוגשו לתהליך הבחירה השוויצרי, כאשר חמשת השירים והאומנים האחרונים שנותרו במרוץ נבחרו ע"י חבר השופטים. במהלך האודישנים חמשת האומנים הסופיים ביצעו את שירם לתחרות בלייב מול צוות השופטים אשר מורכב משופט שוויצרי, שופט בינלאומי וקבוצת מומחים בינלאומיים בה 25 חברים אשר היו בעבר שופטים באירוויזיון.
הנציג השוויצרי לאירוויזיון ייבחר עד סוף חודש דצמבר, כאשר השיר לתחרות ייחשף בחודש מרץ 2024. רשת הטלוויזיה השוויצרית לא חשפה האם האומן הנבחר ייחשף החודש או סמוך למועד חשיפת השיר.

החיפוש אחר הנציג השוויצרי לאירוויזיון הקרוב החל כבר בחודש יוני, כאשר חלון הגשת השירים לוועדה היה בין ה-10 באוגוסט ל-24 באוגוסט. הזמרת טיה (Teya), שייצגה השנה את אוסטריה באירוויזיון ביחד עם סלינה (Salena), חשפה כי היא לקחה חלק במחנה כתיבת השירים: "יש לי הרגשה שיש סיכוי של 99.99% ששמענו את השיר השוויצרי לאירוויזיון בשנה הבאה אתמול בסשן ההאזנה, וסיכוי של 100% שתאהבו את זה אם זה ייבחר, ואני לא רק אומרת את זה כי החברים שלי כתבו את זה". בתגובות לציוץ שיתפה הזמרת כי היא עצמה הגישה לוועדה שיר שכתבה ולא תייצג את שוויץ כסולנית.

במחנה הכתיבה לקח חלק גם היוצר והמפיק המוזיקלי הישראלי – ינון יהל, שהיה בין יוצרי השיר "Unicorn" (שייצג את ישראל באירוויזיון 2023), ובנוסף הפיק מוזיקלית את השיר ״Golden Boy״ עבור אירוויזיון 2015 ואת “Feker Libi” שתוכנן לייצג את ישראל באירוויזיון 2020.
שוויץ באירוויזיון 2023

רמו פורר (Remo Forrer), שנבחר באמצעות בחירה פנימית, ייצג את שוויץ עם שירו "Watergun" ("אקדח מים"). שוויץ העפילה לגמר לאחר שסיימה במקום השביעי בחצי הגמר הראשון עם 97 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-20 עם 92 נקודות. זאת הפעם הרביעית ברציפות שבה שוויץ מעפילה לגמר, הישג שלא הגיעה אליו לפני כן מאז החלה שיטת חצאי הגמר ב-2004.

מקור: Eurosong CH.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-64 של שוויץ באירוויזיון. שוויץ הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של שוויץ הייתה באירוויזיון 1988 עם השיר "Ne partez pas sans moi" בביצועה של הזמרת הבינלאומית סלין דיון.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!