לאחר האירוויזיונים המוצלחים שנערכו בשוודיה ב-2013 וב-2016, אדוארד אוף סילן ודניאל רהן, מתכוננים לשוב לתחרות גם השנה כתסריטאים וכבמאים של האירוויזיון במאלמו.

אדוארד אוף סילן (Edward af Sillén) הוא תסריטאי ובמאי שוודי לתיאטרון, קולנוע וטלוויזיה. הוא תרגם וביים מופעי תיאטרון מצליחים רבים, עבד בקדם האירוויזיון השוודי, המלודיפסטיבלן, ובאירוויזיון כבמאי, פרשן ותסריטאי – כולל בתחרות האירוויזיון שנערכה בסטוקהולם ב-2016, שם כתב וביים את מופעי הביניים ביניהם "Love Love Peace Peace" האייקוני שנכתב ע"י פרדריק שמפה (Fredrik Kempe). בהמשך לכתיבת סרטו הראשון "Medicinen", סרטו השני שכתב, "Holy Mess", הפך לסרט השוודי הגדול ביותר של 2015.
עקב הבחירה בו להמשיך במסלול האירוויזיון כתסריטאי ובמאי, אוף סילן מסר: "זו תוכנית אהובה שכל כך הרבה אנשים רואים, אז חשוב לעשות את זה נכון ובתשוקה". אוף סילן חש חרדת ביצוע, אך לדבריו הוא רגיל לתחושה: "זו ברירת המחדל שלי. ההערכה העצמית הנמוכה שלי היא סוג של דלק וזה גורם לי לעבוד קשה במיוחד. זה עובד גם אם המחיר יקר מבחינה נפשית".

עם זאת, מעל לכל, אדוארד אוף סילן לוקח על עצמו את המשימה – שהוא מכנה "חלום ילדות, שוב. זו מחמאה מדהימה, המשימה הזו הייתה מהנה מכדי לסרב לה". בשנת 2023 הוא היה הפרשן השוודי בגמר האירוויזיון בפעם ה-12 והיה תסריטאי של שלוש תחרויות אירוויזיון שנערכו בנורווגיה ובשוודיה. עם זאת, אחרי 2016, הוא חשב שזה לא יקרה שוב: "ואז לורין הלכה וניצחה שוב, וזה הישג כמעט בלתי נתפס".

אדוארד, ביחד עם רהן שישמש כבמאי התחרות, תהו האם יוכלו להמשיך וליצור משהו פופולארי כמו אירוויזיון 2016, שאפילו ה-BBC שיבח. כעת, הוא מקווה להצליח לתת לקהל יותר ממה שאפיין את המופע ב-2016 – הומור. אולם, הוא חושב שזו משימה לא פשוטה לגרום לכל כך הרבה מדינות שונות לצחוק מאותם דברים. אבל אם אוהבים משהו, שווה להתבדח. הוא מאמין ומוסיף: "יש כל כך הרבה אהבה בהומור הזה. אנחנו בהחלט נרצה להמשיך במסלול הזה".

איבה אדיאלסון (Ebba Adielsson), המפיקה בפועל של אירוויזיון 2024, אומרת שהיא שמחה מאוד שהשניים יחזרו לתחרות בשנה הבאה: "אנחנו כמובן שמחים מאוד שאדוארד עלה שוב על הרכבת. יש לו ידע מעמיק באירוויזיון וחוש הומור נהדר. הוא הוכיח שאפשר לצחוק על התחרות בצורה אוהבת ויצר שידורי אירוויזיון אגדיים. יחד עם דניאל רהן ושאר הצוות, אני משוכנעת שהוא יספק שלוש תוכניות פנטסטיות לצופי טלוויזיה בכל רחבי העולם".

מקורות: Aftonbladet, eurovision.tv.

אירוויזיון 2024: תחרות האירוויזיון ה-68 תיערך בעיר מאלמו שבשוודיה ב-7, 9 ו-11 במאי. זאת תהיה הפעם השביעית שבה תארח שוודיה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-2016 בעיר שטוקהולם. האולם המארח של התחרות הוא "Malmö Arena", אשר אירח את התחרות גם ב-2013, ומכיל בתוכו כ-15,500 מושבים.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!