רשת הטלוויזיה הלטבית מפרסמת שהשנה הוגשו 108 שירים לוועדת הקדם. נציג לטביה לאירוויזיון 2024 ייבחר פעם נוספת דרך קדם האירוויזיון "Supernova 2024".

108 שירים הוגשו השנה לרשת השידור הלטבית LTV, במטרה לייצג את לטביה באירוויזיון 2024. מספר השירים שהוגשו נמוך ב-13 ממספר השירים שהוגשו בשנה שעברה – 121 שירים. מדובר בירידה נוספת במספר השירים שמוגשים לקדם, לאחר שב-2022 הוגשו לוועדה 130 שירים.

כעת, השירים יעברו לשיפוטה של וועדה מטעם רשת הטלוויזיה הלטבית וחברי הוועדה הם אלו שייבחר מי יזכה להשתתף בקדם האירוויזיון הלטבי "Supernova 2024". קדם האירוויזיון בפורמט הנוכחי משמש לבחירת נציגי לטביה לאירוויזיון החל מ-2015.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
השופטים הודיעו על הקריטריונים שהם מחפשים בשיר ובנציג שלהם לאירוויזיון הקרוב: מקוריות, מסר, עמידה במגמות השוק המודרני, כמו גם הפוטנציאל של השיר ושל המתמודד להתחרות בשוק מוזיקת הפופ הבינלאומי, יכולותיו הווקאליות של הנציג, אישיותו והישגיו הקודמים בתעשייה ופוטנציאל להישגים עתידיים.

אגנס סטראוס-קובילינה (Agnese Štrause-Kubiljna) מרשת הטלוויזיה הלטבית מסרה: "קיבלנו 108 יצירות ייחודיות ואישיות במגוון רחב של ז'אנרים מוזיקליים, מה שמוכיח שהמוזיקה היא שפה אוניברסלית שמאחדת את כולנו".

המתמודדים ב-"Supernova 2024" צפויים להיחשף במהלך חודש ינואר, והקדם עצמו ייערך בחודש פברואר. עם זאת, מספר המשתתפים בקדם, תאריכי הקדם והפורמט עצמו טרם הוכרזו.
לטביה באירוויזיון 2023

להקת סאדן לייטס (Sudden Lights), שזכתה בקדם האירוויזיון הלטבי, ייצג את לטביה באירוויזיון 2023 עם שירה "Aijā" ("להירגע"). לטביה לא העפילה לגמר הגדול לאחר שהגיעה למקום ה-11 בחצי הגמר הראשון עם 34 נקודות – מרחק של 3 נקודות מהמקום העשירי.

זאת הפעם השישית ברציפות שבה לטביה לא העפילה לגמר, שיא שלילי אותו היא רושמת עם רצף אי ההעפלות בין השנים 2009-2014.

מקור: LTV.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-24 של לטביה באירוויזיון. לטביה הצטרפה לתחרות ב-2000 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2002 לאחר שהזמרת מארי אן זכתה במקום הראשון עם השיר "I Wanna".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלמי מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!