למרות שרשת הטלוויזיה הנורווגית טרם פרסמה את שמות המתמודדים שייקחו חלק בקדם האירוויזיון הנורווגי "Melodi Grand Prix 2024", מספר שמות דלפו בימים האחרונים לאתרי החדשות בנורווגיה.

רשת הטלוויזיה הנורווגית, NRK, ממשיכה בימים אלו בהכנות לקראת קדם האירוויזיון "Melodi Grand Prix 2024". מתמודדי הקדם והשירים המשתתפים כבר נבחרו ולמרות ש-NRK טרם פרסמה את שמות המתמודדים בצורה רשמית, חלק מהשמות הודלפו ופורסמו באתרי חדשות שונים בנורווגיה. נזכיר כי בתחילת חודש ספטמבר הודלפה רשימה של מתמודדים מוכרים שהגישו שיר לקדם הנורווגי אך עד כה לא ניתן לומר האם הרשימה אמינה או שמדובר במשאלת לב של חובבי אירוויזיון. כך או כך, רשימת המתמודדים המלאה תיחשף ב-5 בינואר.
וידאר וילה (Vidar Villa)

זמר ידוע שמרבה לשיר בשפה הנורווגית. וילה השתתף בגמר קדם האירוויזיון הנורווגי ב-2018 עם השיר "Moren din" אך לא העפיל לשלישייה הסופית. עפ"י הדיווחים ינסה השנה את מזלו בקדם בפעם השנייה, גם הפעם עם שיר בנורווגית.

לאונרדו אמור (Leonardo Amor)

התפרסם כאשר השתתף השנה בתוכנית הריאליטי "The Voice" בגרסתה הנורווגית. לפני כשבועיים פרסם את השיר "Walls" ובמהלך קידום השיר הצהיר כי דברים מרגשים הולכים לקרות בעתיד. האם זהו השיר אותו הגיש לקדם הנורווגי?

לימבו (Lembo)

זמרת בעלת חוזה עם חברת התקליטים יוניברסל מיוזיק. בספטמבר האחרון הוציאה את סינגל הבכורה שלה "Sorry" והצהירה כי היא מעוניינת להשתתף בקדם הנורווגי כבר השנה. האם זהו השיר אותו הגישה לקדם הנורווגי?

מתילדה אספיזד (Mathilde SPZ)

זמרת צעירה אשר הוציאה את סינגל הבכורה שלה "Echo" לפני כשבוע. לפי הדיווחים, מסתמן שזהו שירה לקדם הקרוב.

נאטסוורמר (Nattsvermer)

להקת גרוב מטאל הפעילה משנת 2016. החשד כי ישתתפו בקדם הנורווגי החל לאחר שהלהקה החלה לעקוב בחשבון האינסטגרם שלה אחרי חשבון האינסטגרם הרשמי של המשלחת הנורווגית לתחרות וגם אחרי החשבון של סטיג קרלסן (Stig Karlsen), ראש המשלחת הנורווגית.

מיסטרה (Mistra)

צמד מוזיקאים המאפיין את עצמו "כצמד הלא סביר של נורווגיה". לאחרונה שיתפו פוסט בחשבון האינסטגרם שלהם בו רמזו על קשר לאירוויזיון 2024.
תאריכי קדם האירוויזיון הנורווגי:

  • חצי גמר 1: 13 בינואר
  • חצי גמר 2: 20 בינואר
  • חצי גמר 3: 27 בינואר
  • הגמר הגדול: 3 בפברואר

18 מתמודדים ישתתפו בקדם הנורווגי, כאשר בכל מופע יתמודדו שישה זמרים ומכל מופע יעפילו שלושה אומנים לגמר הגדול, כך שבגמר עצמו יתמודדו תשעה שירים. הזוכה בקדם ייבחר ע"י שקלול של הצבעת הקהל והצבעת השופטים וייצג את נורווגיה באירוויזיון 2024.
נורווגיה באירוויזיון 2023

אלסנדרה מלה (Alessandra Mele), שזכתה בקדם האירוויזיון הנורווגי, ייצגה את נורווגיה עם שירה "Queen of Kings" (בעברית: "מלכת המלכים"). נורווגיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השישי בחצי הגמר הראשון עם 102 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום החמישי עם 268 נקודות – ההישג הכי טוב של נורווגיה מאז אירוויזיון 2013.

מקור: escnorge.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-62 של נורווגיה באירוויזיון. נורווגיה הצטרפה לתחרות ב-1960 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של נורווגיה הייתה באירוויזיון 2009 עם השיר "Fairytale" בביצועו של הזמר אלכסנדר ריבאק.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!