לוקסמבורג באירוויזיון 2024: לאחר שלושה ימי אודישנים שנערכו בפני פאנל שופטים בינלאומי, רשות השידור של לוקסמבורג הודיעה כי תכריז על מתמודדי קדם האירוויזיון המקומי בתחילת דצמבר.

דייב גלוזנר (Dave Gloesener), מבכירי רשות השידור של לוקסמבורג RTL, הודיע בראיון כי משתתפי הקדם הלאומי של המדינה ייחשפו בתחילת חודש דצמבר. מוקדם יותר השבוע, רשת הטלוויזיה ערכה את שלב האודישנים במשך שלושה ימים בהיכל בו יתקיים קדם האירוויזיון עצמו בחודש ינואר. האודישנים נערכו בפני צוות של חמישה שופטים בינלאומים מוכרים, ביניהם ניתן למצוא את המפיקה הישראלית טלי אשכולי. מבין 459 שירים שהוגשו לוועדה, 70 נבחרו, ומהם 50 שירים שהמשיכו הלאה לסבב האודישנים.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
גלוזנר תיאר את האודישנים: "המוזיקאים שפגשתי היו מאוד מתוחים עד כדי חדורי מטרה. לרובם זה יהיה חלום לייצג את לוקסמבורג במאלמו אחרי כמעט 30 שנה". הצוות הארגוני של לוקסמבורג לאירוויזיון מורכב מגלוזנר עצמו, ואריק להמן (Eric Lehmann), שיהיה ראש המשלחת של לוקסמבורג לאירוויזיון וגם אחראי על מדור המועמדים.

במהלך ימי האודישנים, גלוזנר דיבר על החשיבות של האירוויזיון עבור לוקסמבורג: "רצינו לקחת את כל המדינה למסע הזה יחד איתנו. לא קל לבחור את המתמודדים לקדם, יש הרבה זמרים מוכשרים. בכל מקרה, עבורנו זה היה ברור שיהיה שילוב של קהל במשדר הגמר, כדי שכל המדינה תוכל לצאת למסע החזרה לאירוויזיון איתנו. אנחנו רוצים להבטיח שהמתמודד הטוב ביותר ייצג את הדוכסות הגדולה על במת האירוויזיון".

מלבד החשיבות לחזרתה של לוקסמבורג לתחרות, גלוזנר לא היסס להציב לעצמו רף גבוה, ומכוון לנצח את התחרות ולארח אותה בדוכסות עצמה ב-2025: "ניתן את הטוב ביותר שלנו, אנחנו לא נשתתף רק כדי להשתתף. נשמח מאוד אם ננצח, תהיה חגיגה גדולה בלוקסמבורג ולמחרת נתחיל לתכנן את התחרות הבאה. תהיה לנו שנה לארגן את תוכנית הטלוויזיה הגדולה באירופה".

לנו נותר לחכות ולראות אם הצהרותיו של גלוזנר יתגשמו ולוקסמבורג תצליח להשיג את הניצחון השישי הנכסף שלה בתחרות האירוויזיון במאלמו, או מאוחר יותר. עם המשפט "אנחנו לא נשתתף רק כדי להשתתף" אפשר בקלות לדמיין את בניית רף הציפיות כאשר המועמדים הסופיים לקדם האירוויזיון המקומי יחשפו.
קדם האירוויזיון של לוקסמבורג יתקיים ביום שבת, ה-27 בינואר 2024, בהיכל הקונצרטים רוקהל (Rockhal) בעיר אש-סור-אלזט (Esch-Sur-Alzette). לראשונה, לוקסמבורג תבחר את נציגה לא רק ע"י וועדה פנימית ואנשי מקצוע, אלא גם ע"י הקהל בבית. נזכיר כי לוקסמבורג השתתפה לאחרונה בתחרות ב-1993, ובזמנים אלו פחות היה נפוץ שהקהל בבית מעורב בבחירה לאירוויזיון. הקדם יוקרן ברחבי העולם בתרגום לשלוש שפות שונות על מנת לאפשר לאנשים רבים לצפות בו.

רשת הטלוויזיה הלוקסמבורגית, RTL, הודיעה בחודש מאי האחרון על חזרתה לתחרות האירוויזיון, וזאת לאחר 31 שנים מאז השתתפותם האחרונה בתחרות שנערכה ב-1993. בחודש יולי הודיעה לוקסמבורג כי תקיים קדם אירוויזיון על מנת לבחור את הנציג שלהם לתחרות.

מקורות: RTL, Eurovisionfun.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-38 של לוקסמבורג באירוויזיון. לוקסמבורג הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של לוקסמבורג הייתה באירוויזיון 1983 עם השיר "Si la vie est cadeau" בביצועה של הזמרת קורין הרמס.

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!