מתוך 693 שירים שהוגשו לרשת הטלוויזיה הגרמנית, 32 שירים מועמדים נותרו בהליך הבחירה לאירוויזיון 2024.

ראש המשלחת הגרמנית לאירוויזיון, אלכסנדרה וולפסלאסט (Alexandra Wolfslast), חשפה במהלך מפגש המעריצים של מועדון האירוויזיון הגרמני ECG כי 32 שירים מתמודדים נותרו במהליך המיוחד לקראת תחרות קדם האירוויזיון הגרמני "Das deutsche Finale 2024". נזכיר כי 121 מתמודדים מהרשימה הגישו מועמדות ללא שיר. רשת הטלוויזיה הגרמנית, NDR, האריכה את מועד סגירת הגשת השירים בעשרה ימים עד ל-15 באוקטובר וזאת בשל רמת התעניינות גבוהה.

מדובר בעלייה משמעותית בכמות השירים שהוגשו לעומת הקדם הגרמני ב-2023, אליו הוגשו בסך הכל כ-600 שירים.
32 השירים שנותרו במרוץ ייבחנו ע"י צוות שופטים אשר ייבחרו מתוכם עשרה שירים שייקחו חלק בקדם הגרמני. צוות השופטים עצמו ייחשף רק לאחר פרסום התוצאות. במקביל, חברי המשלחת הגרמנית לאירוויזיון מסרו כי לוועדה הוגשו שירים רבים באנגלית אך גם לא מעט שירים בגרמנית – 1/3 מהשירים שעדיין במרוץ לתחרות מבוצעים בגרמנית.

קדם האירוויזיון הגרמני, "Das deutsche Finale 2024" (בעברית: הגמר הגרמני 2024) יתקיים ב-16 בפברואר ובו ייבחר הנציג הגרמני לאירוויזיון 2024 שיעלה על הבמה הגדולה במאלמו שבשוודיה.
רשימת האומנים ששמם עלה כמועמדים פוטנציאליים:

מליסה מנצוקיס (Melissa Mantzoukis): הייתה אחת מהמועמדות הסופיות לייצג את יוון באירוויזיון 2023 והגיעה למקום השני אחרי ויקטור ורניקוס (Victor Vernicos). מנצוקיס הביעה את רצונה לייצג את גרמניה בתחרות הקרובה, ועל כך ניתן לקרוא בהרחבה בכתבה שעלתה בחודש ספטמבר.

איקה הופגולד (Ikke Hüftgold): הזמר השנוי במחלוקת השתתף בקדם הגרמני ב-2023 וזאת לאחר שהעפיל מהמקום הראשון במסלול הטיקטוק עם לא פחות מ-52%. שירו לתחרות "Lied mit gutem Text" אומנם ניצח בהצבעת האונליין של הקהל בבית אך סיים בשקלול הסופי במקום השני וזאת לאחר שצוותי השופטים מיקמו את השיר במקום השמיני והאחרון.

ויל צ'רץ (Will Church): זמר נוסף שהשתתף בקדם הגרמני ב-2023 והגיע למקום השלישי עם השיר "Hold On". שירו הגיע למקום הראשון בהצבעת השופטים אך סיים רק במקום השביעי בהצבעת האונליין של הקהל בבית. בחודש מאי הביע את רצונו להשתתף פעם נוספת קדם וההשערות הן שהוא צפוי להגיש שיר לוועדת הקדם.

אלכסנדרה הופמן (Alexandra Hofmann) ויורגן אולסן (Jørgen Olsen): הופמן היא זמרת שלאגר גרמנייה, בת 49. יורגן אולסן, בן 73, זכה באירוויזיון 2000 עם השיר "Fly Of The Wings Of Love" כאשר ייצג את דנמרק יחד עם אחיו.

איילין סאגר (Aileen Sager): התמודדה השנה בעונה ה-20 של תכנית הריאליטי הגרמנית "Deutschland sucht den Superstar", שם הגיעה לשלב ההופעות החיות שהתקיימו רגע לפני הגמר. את השיר של איילין צפוי לכתוב היוצר הגרמני הידוע ראלף זיגל (Ralph Siegel) שכתב את השיר הגרמני שזכה באירוויזיון 1982 – "Ein bisschen Frieden". ראלף זיגל כתב והפיק עד היום 25 שירים לאירוויזיון. שירו האחרון בוצע בתחרות 2017 על ידי ולנטינה מונטה וג'ימי ווילסון (Valentina Monetta and Jimmie Wilson) עבור סן מרינו, שהגיע למקום האחרון בחצי הגמר.

להקת פרום פול טו ספרינג (From Fall To Spring): השתתפו גם הם במסלול הטיקטוק לקדם הגרמני ב-2023 עם השיר "Draw The Line" וסיימו במקום השני עם 28%. אחרי הקדם הכריזה הלהקה שהיא מעוניינת לנסות את מזלה בתחרות פעם נוספת ומסרה שיש לה שיר מוכן לקדם.

בטול (Betül): השתתפה במסלול הטיקטוק לקראת הקדם הגרמני ב-2023, ממנו העפיל שיר נוסף לתחרות. שירה "Heaven" סיים במקום הרביעי בלבד עם 3% ולא קיבל מקום בקדם אך הזמרת והצוות שלה כבר הביעו את רצונם להגיש מועמדות נוספת השנה.

מיצ'י ואנדרה קטוואזי (Mitchy & André Katawazi): צמד נוסף שהשתתף במסלול הטיקטוק עם השיר "Summertime" והגיע למקום ה-5 עם 2% בלבד. הצמד הביע את רצונו להשתתף פעם נוספת בתחרות.
גרמניה באירוויזיון 2023

להקת לורד אוף דה לוסט (Lord Of The Lost), שזכתה בקדם האירוויזיון הגרמני, ייצגה את גרמניה עם שירה "Blood & Glitter" (בעברית: "דם ונצנצים"). גרמניה, שמשתתפת אוטומטית בגמר האירוויזיון, הגיעה בגמר הגדול למקום האחרון עם 18 נקודות.

זאת הפעם השנייה ברציפות שבה גרמניה מסיימת במקום האחרון, הפעם הרביעית מתוך שמונת ההשתתפויות האחרונות של גרמניה בתחרות, והפעם העשירית בסך הכל מאז שהצטרפה לתחרות.

מקור: ESC Kompakt.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-67 של גרמניה באירוויזיון. גרמניה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של גרמניה הייתה באירוויזיון 2010 עם השיר "Satellite" בביצועה של הזמרת לנה מאייר-לנדרוט.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!