רשת הטלוויזיה המולדובנית פתחה הבוקר את חלון הגשת השירים לקדם האירוויזיון "Etapa națională 2024" אשר ייערך ב-17 בפברואר. עשרה אומנים יתמודדו השנה על ייצוג מולדובה באירוויזיון 2024.

רשת הטלוויזיה המולדובנית, TRM, הכריזה הבוקר (רביעי) על פתיחת חלון הגשת השירים לקדם האירוויזיון המקומי "Etapa națională 2024". חלון הגשת השירים לוועדה יהיה פתוח למשך חודש ימים עד ה-22 בדצמבר. לאחר מכן תתכנס וועדה מטעם רשת הטלוויזיה למשך שבוע ימים, במהלכה ייבחרו המועמדים שימשיכו לשלב האודישנים החיים.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
האודישנים החיים ייערכו ב-13 בינואר, ולאחר מכן יוכרזו עשרת האומנים שיעפילו לגמר הקדם שייערך ב-17 בפברואר. הזוכה בקדם ייבחר ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%) וייצג את מולדובה באירוויזיון 2024 שייערך במאלמו.

ה-17 בפברואר מסתמן עד כה כיום הקדמים העמוס ביותר העונה כאשר חוץ ממולדובה, אסטוניה, דנמרק וליטא גם הן ייערכו את הגמרים שלהן באותו יום, ובנוסף אליהן איסלנד ושוודיה ייערכו את חצאי הגמר של הקדמים שלהן.

 

מולדובה באירוויזיון 2023

פאשה פארפני (Pasha Parfeny), שזכה בקדם האירוויזיון המולדובני, ייצג את מולדובה עם שירו "Soarele şi Luna" ("השמש והירח"). מולדובה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום החמישי בחצי הגמר הראשון עם 109 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום ה-18 עם 96 נקודות.

מולדובה הגיעה בהצבעת הקהל למקום התשיעי עם 76 נקודות אך למקום ה-20 בלבד בהצבעת השופטים עם 20 נקודות, מה שהוביל אותה בשקלול הסופי למקום ה-18 ולהישג הכי נמוך בשלב הגמר מאז אירוויזיון 2010.

מקור: eurovision.md.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-19 של מולדובה באירוויזיון. מולדובה הצטרפה לתחרות ב-2005 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2017 לאחר שלהקת "סנסטרוק פרוג'קט" סיימה במקום השלישי עם השיר "Hey Mamma".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!