לוקסמבורג חוזרת לתחרות בכל הכוח: בימים הקרובים יחלו האודישנים לקראת הקדם שייערך ב-27 בינואר. צוות מומחים בינלאומי, ביניהם גם ישראל, ייבחרו את שירי הקדם. המתמודדים הסופיים ייחשפו בתחילת דצמבר.

לוקסמבורג מתקדמת צעד נוסף לעבר בחירת הנציג לאירוויזיון 2024. לאחר השלב המקדים, בו הוגשו לרשת הטלוויזיה הלוקסמבורגית 459 שירים, לוקסמבורג מודיעה על שלב האודישנים שיחל בימים הקרובים, כאשר 70 שירים שהוגשו ע"י 50 אומנים, ביניהם מספר אומנים מוכרים מלוקסמבורג, ייבחנו ע"י צוות שופטים בינלאומי. הבחירה בצוות שופטים מרחבי אירופה נועד להבטיח ניטרליות בבחירה בקדם של מדינה קטנה כמו לוקסמבורג. לאחר שלב הסינון, אשר יישאר חשאי ולא ישודר, בתחילת דצמבר ייחשפו המתמודדים אשר עברו לשלב הבא וייקחו חלק בקדם שייערך ב-27 בינואר.

לא מעט אומנים הופתעו מהתנאים הנדרשים בכדי להתמודד על ייצוג לוקסמבורג באירוויזיון. בנוסף לחוקי התחרות הרגילים, ביניהם גיל 16 כתנאי קבלה בסיסי, חייבת להיות לנציג אזרחות לוקסמבורגית או תקופת מגורים של שלוש שנים רצופות בדוכסות. במידה ואלו לא מתקיימים, חלה חובת הוכחה על קשר לסצנת התרבות או המוזיקה בלוקסמבורג, משמע להיות פעיל בעולם המוזיקה ברמה הלאומית או לשתף פעולה עם מוסדות תרבות לוקסמבורגיים.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מי ירכיב את צוות השופטים?

השופטת הראשונה שתשפוט בקדם היא מפיקת האירועים הישראלית טלי אשכולי. אשכולי היא דמות חזקה ומוכרת בעולם האירוויזיון ובין הפקותיה נמנים אירועי ה-"Israel Calling" שהחלו את דרכם ב-2016, הפקת אירוויזיון 2019 שנערך בתל אביב והבאת תחרות מיס יוניברס לראשונה לישראל ב-2021.

השופט השני הוא מפיק הטלוויזיה כריסטר ביורקמן (Christer Bjorkman) משוודיה. ביורקמן היה ראש המשלחת השוודית בשנים 2012 ו-2015, היה בין מפיקי אירוויזיון 2013 ו-2016 שנערכו בשוודיה ויהיה חלק מהצוות שיפיק גם את התחרות הקרובה במאלמו. בנוסף, זכור ביורקמן כנציג השוודי לאירוויזיון 1992 עם השיר "I morgon är en annan dag".

השופט השלישי הוא המפיק יאן בורס (Jan Bors) מצ'כיה, אשר היה ראש המשלחת הצ'כית לתחרות ומפיק תוכן בכיר לשעבר ב-ČT.

השופט הרביעי הוא נציג אוסטריה לאירוויזיון 2018, סזאר סמפסון (Cesar Sampson). סמפסון יצג את אוסטריה באירוויזיון 2018 בליסבון עם השיר "Nobody But You" והגיע למקום השלישי, ההישג השני הכי טוב בתולדותיה של אוסטריה. סמפסון ייקח השנה חלק בהנחיית קדם האירוויזיון הצ'כי שייערך ב-4 בדצמבר.

השופט החמישי והאחרון הוא הזמר והמלחין היווני-קפריסאי אלכס פאנאיי (Alex Panayi) אשר השתתף פעמיים כנציג קפריסין לאירוויזיון ב-1995 וב-2000 וכיום הוא פעיל באימון ווקאלי של משתתפים באירוויזיון.
לראשונה, לוקסמבורג תבחר את נציגה לא רק ע"י וועדה פנימית ואנשי מקצוע, אלא גם ע"י הקהל בבית. נזכיר כי לוקסמבורג השתתפה לאחרונה בתחרות ב-1993, ובזמנים אלו פחות היה נפוץ שהקהל בבית מעורב בבחירה לאירוויזיון. הקדם יוקרן ברחבי העולם בתרגום לשלוש שפות שונות על מנת לאפשר לאנשים רבים לצפות בו.

רשת הטלוויזיה הלוקסמבורגית, RTL, הודיעה בחודש מאי האחרון על חזרתה לתחרות האירוויזיון, וזאת לאחר 31 שנים מאז השתתפותם האחרונה בתחרות שנערכה ב-1993. בחודש יולי הודיעה לוקסמבורג כי תקיים קדם אירוויזיון על מנת לבחור את הנציג שלהם לתחרות. הבחירה תתקיים באולם רוקהל (Rockhal), אשר נמצא בעיר אש-סור-אלזטה, השנייה בגודלה בלוקסמבורג.

מקור: RTL.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-38 של לוקסמבורג באירוויזיון. לוקסמבורג הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה חמש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של לוקסמבורג הייתה באירוויזיון 1983 עם השיר "Si la vie est cadeau" בביצועה של הזמרת קורין הרמס.

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!