רשת הטלוויזיה הבולגרית רומזת על השתתפות אפשרית באירוויזיון 2024 לאחר שפרשה. ויקטוריה, נציגת בולגריה באירוויזיון 2021, מכינה הפתעה למעריציה. האם יש קשר בין הדברים?

רשת הטלוויזיה הבולגרית (BNT) פרשה מתחרות האירוויזיון לאחר אירוויזיון 2022 בשל קשיים כלכליים ולא הראתה סימן לחזרה עתידית לתחרות. כבר בחודש מאי, לאחר אירוויזיון 2023, הודיעה בולגריה שאין בכוונתה לשוב לתחרות – אך חשבון ה-X (טוויטר לשעבר) הרשמי של BNT רומז שיתכן ובולגריה כן תתמודד באירוויזיון 2024.

ביום רביעי כתבה רשת הטלוויזיה הבולגרית בעמוד האירוויזיון שלה ב-X: "'מאוחדים באמצעות מוזיקה' יהיה הסלוגן הקבוע החדש של האירוויזיון. מתמודדים מכ-41 מדינות חולקים יחדיו את ערכי התחרות מדי שנה". יש לשים לב למספר 41 מדינות שציינה בולגריה, שמרמז על כך שבולגריה כוללת את עצמה ברשימה. כשנשאלה על ידי מספר גולשים האם הם מתכננים לשוב לתחרות נציגי רשת הטלוויזיה ענו: "זה לא יהיה מעניין (אם נגלה עכשיו)!" לגולש אחר ענו: "הצהרה רשמית תצא ברגע שנוכל להצהיר על כך" ולגולש נוסף נכתב: "מחשבות חיוביות יכולות להביא לתוצאה חיובית מוקדם יותר ממה שאתה חושב".
היום, נציגת בולגריה באירוויזיון 2020-2021, ויקטוריה (Victoria), כתבה: "הפתעה קטנה מתוכננת בשבועות הקרובים!" בהמשך צייץ עמוד האירוויזיון הבולגרי את ההודעה "בקרוב". בשלב זה לא ברור האם הזמרת רומזת על שיר חדש או על התמודדות באירוויזיון הקרוב במאלמו.

במקביל, אתר האירוויזיון Wiwibloggs מדווח שנציגיו היו בבירת בולגריה ביום חמישי, שם חגגו את שחרור האלבום החדש של הזמרת פולי גנובה (Poli Genova) שייצגה את בולגריה באירוויזיון 2011 וב-2016. הזמרת נשאלה האם תרצה להתמודד שוב באירוויזיון, וענתה: "ברגע שיינתן לי אור ירוק אני אעשה זאת!".

זו לא הפעם הראשונה שהזמרת הביעה רצון לשוב לבימת האירוויזיון, פולי גנובה הודיעה כבר ב-2022 שתשמח לעלות שוב על הבמה הגדולה באירופה.

 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎wiwibloggs‎‏ (@‏‎wiwibloggs‎‏)‎‏
בולגריה באירוויזיון

בולגריה הצטרפה לתחרות האירוויזיון ב-2005, ומאז התמודדה בתחרות 14 פעמים. בולגריה פרשה לראשונה מהתחרות ב-2014 עקב סיבות כלכליות וחזרה לתחרות ב-2016. בולגריה פרשה פעם נוספת מהתחרות ב-2019, שוב עקב נסיבות כלכליות.

בשנים הראשונות להשתתפותה בתחרות, בולגריה העפילה לגמר פעם אחת בלבד ב-2007 והגיעה למקום החמישי. בכל שאר ההשתתפויות שלה, כשלה בולגריה מלהעפיל לגמר הגדול. הקאמבק לתחרות ב-2016 סומן כהצלחה גדולה, ובולגריה כבשה פעמיים את הטופ חמש בגמר הגדול והגיעה פעמיים נוספות לגמר.

השיר שייצג את בולגריה באירוויזיון 2022 לפני שפרשה:
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!