ביוון מדווחים שהשיר שתבצע מרינה סאטי (Marina Satti) באירוויזיון 2024 לא ייבחר על ידי וועדה. אז כיצד ייבחר השיר? כל הפרטים בכתבה…

כשלושה שבועות חלפו מאז שרשת הטלוויזיה היוונית (ERT) פרסמה כי הזמרת בת ה-36, מרינה סאטי (Marina Satti), נבחרה לייצג את יוון באירוויזיון 2024 על-ידי רשת הטלוויזיה היוונית. זמן קצר לאחר שנבחרה, דווח שמתוכנן להתקיים קדם אירוויזיון פרטי עבור הזמרת, בו היא תציג מספר שירים לבחירה והוא ישודר בשידור חי. ב-ERT מיהרו להכחיש את הדיווחים ואישרו שהשיר יבחר באופן פנימי, מסיבות כלכליות.

כעת, דווח בתוכנית הטלוויזיה היוונית "SUPER Katerina", שוועדה מקצועית לא תהיה מעורבת בבחירת השיר. השיר ייבחר, ככל הנראה, על ידי הזמרת יחד עם הצוות אשר מלווה וחברת התקליטים "מינוס EMI".

עוד כותרות:
מי היא נציגת האירוויזיון המפתיעה המועמדת לפרס הגראמי היוקרתי?
אירוויזיון 2024: חשש מאירועי שנאה בתקופת האירוויזיון
יוון: מרינה סאטי תתמודד באירוויזיון 2024
הימורים באירוויזיון 2024: ישראל במקום ראשון על רקע המלחמה
ברשת הטלוויזיה היוונית קראו לציבור להגיש שירים עבור הזמרת כבר ב-24 באוקטובר. לפי הדיווח האחרון, הוגשו עד כה 50 שירים, אך כל יוצר שמעוניין לשלוח שירים לזמרת עדיין יכול לעשות זאת. המועד האחרון להגשת השירים נקבע ל-1 בדצמבר וניתן לשלוח שירים למייל [email protected]. בין השירים שהוגשו ניתן למצוא מספר שירים שנכתבו על ידי יוצרים "ידועים".

מרינה סאטי – מי את?

סאטי היא זמרת, יוצרת ומפיקה נוזיקלית בת 36, מהרקליון שביוון. הזמרת נולדה לאב ערבי-סודאני ולאם יווניה. היא החלה בלימודי נגינה על פסנתר בגיל צעיר ובשלב מאוחר יותר, בגיל תיכון, החלה בשיעורי פיתוח קול. ב-2010 היא החלה בלימודי ם בבית הספר למוזיקה בברקלי (Berklee College of Music). 

פריצתה המוזיקלית חלה ב-2016 כשהזמרת שחררה את השיר "Koupes". ב-2017 שחררה הזמרת שיר נוסף בשם "Mantissa" שנכנס למצעד שונים באירופה. הזמרת הייתה מעורבת בפתיחה של אנסמבל אקפלי נשי בשם "fonés" בשנת 2016. בשנת 20187 השיקה הזמרת יחד עם האנסמבל את פרוייקט "YALLA!" באמצעותו ביצעה הזמרת שירים מסורתיים מהעולם בהם משולב סאונד עדכני. בשנים האחרונות שימשה הזמרת גם כשחקנית בתאטרון ומלחינה לתאטרון.

סאטי הוזמנה לייצג את יוון לקראת אירוויזיון 2020 לאחר שהמלחין דימיטריס פאפדימיטריו (Dimitris Papadimitriou), שגם חבר במערכת ERT, הציע את הזמרת כאופציה לייצג את יוון בתחרות. הזמרת שקלה את ההצעה אך לבסוף סירבה בטענה שלא יהיה לא שיר מתאים בזמן ושמחויבויותיה המקצועיות לא מאפשרות לה להתמקד בתחרות.
יוון באירוויזיון 2023

ויקטור ורניקוס (Victor Vernicos), שנבחר באמצעות בחירה פנימית, ייצג את יוון עם שירו "What They Say" (בעברית: "מה שהם אומרים"). יוון לא העפילה לגמר הגדול לאחר שהגיעה למקום ה-13 בחצי הגמר השני עם 14 נקודות בלבד.

זאת הפעם השלישית שבה יוון לא מעפילה לגמר הגדול מאז החלה שיטת חצאי הגמר ב-2004.

מקור: Eurovisionfun

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-44 של יוון באירוויזיון. יוון הצטרפה לתחרות ב-1974 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2005 לאחר שהזמרת הלנה פפאריזו זכתה במקום הראשון עם השיר "My Number One".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלמי מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!