הזמרת מרינה סאטי (Marina Satti) קיבלה עד כה מעל 50 שירים, בזמן שאפשרות הגשת השירים עדיין פתוחה בפני יוצרים. השיר לאירוויזיון יבחר בבחירה פנימית.

שבועיים וחצי לאחר בחירתה של מרינה סאטי (Marina Satti) לייצוג יוון באירוויזיון 2024, תאגיד השידור היווני (ERT) ממשיך לחשוף פרטים חדשים בנוגע להשתתפות המדינה באירוויזיון 2024. כזכור, הזמרת היוונייה-סודנית נבחרה לייצוג המדינה במאלמו, והייתה האמנית השלישית להיחשף לשנה זו.

הזמרת נבחרה על ידי ועדה מקצועית שמונתה על ידי רשת הטלוויזיה המקומית. השיר אותו תבצע הזמרת טרם נבחר וברשת הטלוויזיה היוונית פתחו אפשרות להגשת שירים עבור הציבור. בשלב זה מתברר שהתקבלו מעל 50 שירים עד כה, אך כל יוצר שמעוניין לשלוח שירים לזמרת עדיין יכול לעשות זאת. המועד האחרון להגשת השירים נקבע ל-1 בדצמבר וניתן לשלוח שירים למייל [email protected].

בין השירים שהוגשו ניתן למצוא מספר שירים שנכתבו על ידי יוצרים "ידועים".

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
ביוון מדווחים כי בשלב זה לא מתכננים לערוך קדם אירוויזיון לזמרת בשל המצב הכלכלי הבעייתי של רשת הטלוויזיה היוונית, ולכן השיר ייבחר בבחירה פניית על ידי ERT.

בנוסף, הוחלט כי שדורה חיראקי (Dóra Cheiraki) וסופיה דראנידו (Sofía Dranidou) ייקחו חלק במשלחת היוונית לאירוויזיון. השתיים אינן זרות לעולם האירוויזיון וכבר כיהנו במספר תפקידים במשלחת היוונית ב-2021 ו-2022, בהן יוון הגיעה לטופ 10 עם סטפניה (Stefania) ואמנדה טנפיורד (Amanda Tenfjord). יוון עשויה גם להחליף את הפרשניות שמלוות את מופע האירוויזיון, אחת מהן החל מ-2011.

מרינה סאטי – מי את?

סאטי היא זמרת, יוצרת ומפיקה נוזיקלית בת 36, מהרקליון שביוון. הזמרת נולדה לאב ערבי-סודאני ולאם יווניה. היא החלה בלימודי נגינה על פסנתר בגיל צעיר ובשלב מאוחר יותר, בגיל תיכון, החלה בשיעורי פיתוח קול. ב-2010 היא החלה בלימודי ם בבית הספר למוזיקה בברקלי (Berklee College of Music). 

פריצתה המוזיקלית חלה ב-2016 כשהזמרת שחררה את השיר "Koupes". ב-2017 שחררה הזמרת שיר נוסף בשם "Mantissa" שנכנס למצעד שונים באירופה. הזמרת הייתה מעורבת בפתיחה של אנסמבל אקפלי נשי בשם "fonés" בשנת 2016. בשנת 20187 השיקה הזמרת יחד עם האנסמבל את פרוייקט "YALLA!" באמצעותו ביצעה הזמרת שירים מסורתיים מהעולם בהם משולב סאונד עדכני. בשנים האחרונות שימשה הזמרת גם כשחקנית בתאטרון ומלחינה לתאטרון.

סאטי הוזמנה לייצג את יוון לקראת אירוויזיון 2020 לאחר שהמלחין דימיטריס פאפדימיטריו (Dimitris Papadimitriou), שגם חבר במערכת ERT, הציע את הזמרת כאופציה לייצג את יוון בתחרות. הזמרת שקלה את ההצעה אך לבסוף סירבה בטענה שלא יהיה לא שיר מתאים בזמן ושמחויבויותיה המקצועיות לא מאפשרות לה להתמקד בתחרות.
יוון באירוויזיון 2023

ויקטור ורניקוס (Victor Vernicos), שנבחר באמצעות בחירה פנימית, ייצג את יוון עם שירו "What They Say" (בעברית: "מה שהם אומרים"). יוון לא העפילה לגמר הגדול לאחר שהגיעה למקום ה-13 בחצי הגמר השני עם 14 נקודות בלבד.

זאת הפעם השלישית שבה יוון לא מעפילה לגמר הגדול מאז החלה שיטת חצאי הגמר ב-2004.

מקור: Typologies

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-44 של יוון באירוויזיון. יוון הצטרפה לתחרות ב-1974 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2005 לאחר שהזמרת הלנה פפאריזו זכתה במקום הראשון עם השיר "My Number One".
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלנמי מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!