יותר כוח לקהל בבית: סטיג קרלסן, ראש המשלחת הנורווגית לאירוויזיון, שיתף על מספר שינויים שיוכנסו במהדורה הקרובה של קדם האירוויזיון הנורווגי "Melodi Grand Prix 2024".

כבר מספר חודשים שסטיג קרלסן (Stig Karlsen), אשר משמש כראש המשלחת הנורווגית לאירוויזיון ומפיק הקדם הנורווגי, מנסה לשנות את שיטת ההצבעה באירוויזיון על מנת להפחית את הכוח של הצבעות השופטים ולהגדיל את הכוח של הצבעת הקהל בבית. הסאגה התחילה לאחר גמר אירוויזיון 2023, בו הגיעה נורווגיה למקום השלישי בהצבעת הקהל אך למקום ה-17 בלבד בהצבעת השופטים. אם לא די בכך, באירוויזיון 2019 נורווגיה כזכור ניצחה בהצבעת הקהל אך סיימה במקום ה-18 בלבד בהצבעת השופטים.

קרלסן הודיע שיגיש ערעור על שיטת ההצבעה באירוויזיון, כך שבמקום 50% הצבעת שופטים ו-50% הצבעת קהל, שיטת ההצבעה תיתן יותר כוח לקהל בבית ותעמוד על 60% ותפחית את הכוח של הצבעת השופטים שתעמוד על 40%. לפני כשבוע פרסם איגוד השידור האירופי את חוקי התחרות ולפי המשתמע טרם התקבלה החלטה סופית בנושא.

 
בראיון שערך לאחרונה קרלסן לאתר ESC Norge, שיתף קרלסן כי קדם האירוויזיון הנורווגי הקרוב יושפע מהרצון לתת יותר כוח לקהל בבית, כך שכבר בתחרות המקומית הקרובה שיטת הניקוד צפויה להשתנות והזוכה בקדם ייבחר ע"י שקלול של 60% מהצבעת הקהל ו-40% מהצבעת השופטים. בחירת העולות לגמר צפויה להישאר ללא שינוי ותהיה בידי הקהל בבית כמו בשנים הקודמות.

עוד נמסר כי חצאי הגמר יתקיימו בשני אולפנים שונים כך שבסטודיו אחד יופיעו האומנים בנוכחות הקהל ובסטודיו האחר יוקם "הגרין רום" בו יושבות המשלחות בזמן המופע, בדומה לאירוויזיון עצמו.

תאריכי קדם האירוויזיון הנורווגי:

  • חצי גמר 1: 13 בינואר
  • חצי גמר 2: 20 בינואר
  • חצי גמר 3: 27 בינואר
  • הגמר הגדול: 3 בפברואר

18 מתמודדים ישתתפו בקדם הנורווגי, כאשר בכל מופע יתמודדו שישה זמרים ומכל מופע יעפילו שלושה אומנים לגמר הגדול, כך שבגמר עצמו תשעה שירים יתמודדו על ייצוג נורווגיה באירוויזיון 2024. רשימת המשתתפים בתחרות צפויה להתפרסם במהלך חודש ינואר הקרוב.
נורווגיה באירוויזיון 2023

אלסנדרה מלה (Alessandra Mele), שזכתה בקדם האירוויזיון הנורווגי, ייצגה את נורווגיה עם שירה "Queen of Kings" (בעברית: "מלכת המלכים"). נורווגיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השישי בחצי הגמר הראשון עם 102 נקודות, ובגמר הגדול הגיעה למקום החמישי עם 268 נקודות – ההישג הכי טוב של נורווגיה מאז אירוויזיון 2013.

אירוויזיון 2024: זו תהיה ההשתתפות ה-62 של נורווגיה באירוויזיון. נורווגיה הצטרפה לתחרות ב-1960 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של נורווגיה הייתה באירוויזיון 2009 עם השיר "Fairytale" בביצועו של הזמר אלכסנדר ריבאק.
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!